CS Čeština DE Deutsch

Hlavní kulturní, sportovní a společenské akce v Krásné Lípě

Kalendář akcí na duben až červen 2017 ke stažení v pdf ZDE:


Několik příkladů za všechny

Čechie Böhmerland

Jedná se o každoroční mezinárodní setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Letošní ročník 2016 se plánuje na 27. srpna.

Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie BöhmerlandMezinárodní závod - Tour de Feminin
7. - 10. červenec 2016

Úvodní slova níže jsou z ročníku 2015.

Úvodní slovo ředitele závodu Jiří Vích, ředitel závodu

Všichni zasvěcení vědí, že k létu a červenci již neodmyslitelně patří mezinárodní cyklistický etapový závod žen „Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska“. Pestrobarevný peloton vynikajících cyklistek z celého světa projede celým Šluknovským výběžkem, oblastí České Kamenice a Polska, překrásnou krajinou Českého Švýcarska a Labských pískovců. Dosáhnout co nejlepších výsledků je přáním všech startujících, ale vítězkou se může stát pouze jedna. Proto přeji všem startujícím i jejich doprovodu, co nejlepší zážitky ze závodu a z pobytu u nás v Krásné Lípě, v Českém Švýcarsku a v České republice. Všem městům, sponzorům, pořadatelům i ostatním spolupracovníkům děkuji za spolupráci.

Jiří Vích, ředitel závoduJan Kolář, starosta Krásné Lípy

Jízda na kole zažívá v posledních letech velkou renesanci a cyklistika se v České republice těší nebývalé oblibě. S cyklisty, jednotlivci i skupinami, napříč generacemi a často s celými rodinami, se setkáváme ve stále větších počtech. Turisticky atraktivní krajina Českého Švýcarska je i pro cyklisty velkým lákadlem. Každoročně se k nám, již téměř tři desítky let, počátkem prázdnin vrací i početný peloton profesionálních světových cyklistek, který si rozdělují body do světového poháru v cyklistickém závodě Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska. Bude tomu tak i v letošním roce.

Rád bych popřál všem závodnicím ty nejlepší výsledky, organizátorům bezproblémový průběh závodu a všem divákům podél trati pěkné sportovní zážitky.

Jan Kolář, starosta Krásné LípyMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Množství žádostí o záštitu, které přicházejí na můj stůl, se rok od roku zvyšuje. Aby nenastala inflace, rozhodl jsem se, že bude nutné výběr radikálně zpřísnit. V první řadě chci záštitu udělovat těm akcím, u kterých už z minulosti vím, že jsou připravovány kvalitně, mají pozitivní společenský dopad a taky originální myšlenku.

Tour de Feminin do této kategorie bezesporu patří. Tým dobrovolníků kolem Jiřího Vícha se už třetí desetiletí úspěšně pokouší o propagaci ženské cyklistiky v atraktivním prostředí Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor. A daří se mu to, o čemž svědčí nejen ohlasy spokojených diváků, ale i zajímavé sportovní výkony, kterých závodnice na náročné trati dosahují (někdy navzdory nepříznivému počasí). Z loňska si určitě pamatujeme hlavně výborný výsledek Martiny Sáblíkové, jinak naší nejlepší rychlobruslařky. Letošnímu ročníku Tour de Feminin přeji úspěch jako celku – ale nejvíc samozřejmě našim závodnicím.

Milan Štěch, předseda Senátu PČRMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Vážení přátelé sportu a cyklistiky především,

jsem rád, že vás mohu prostřednictvím těchto stránek přivítat na jednom z největších cyklistických závodů v Ústeckém kraji. Na závodech, které mají již tolik let mezinárodní ohlas. A kde jsme svědky toho, co vše dokáže ženská vytrvalost, silná vůle a dřina. Všechny účastnice Tour de Feminin mají už teď můj velký obdiv. Čekají je stovky kilometrů.

Národní park České Švýcarsko, kde se závody konají, patří k pokladům přírody v našem kraji. Budeme velmi rádi, pokud návštěvu spojíte i s výletem do okolí. Určitě nebudete litovat. Teď nezbývá nic jiného než návštěvníkům popřát příjemný sportovní zážitek a cyklistkám nejen hodně štěstí, ale i sílu v nohách.

My v Ústeckém kraji se na Vás budeme těšit.

Oldřich Budeniček, hejtman Ústeckého krajeInformace: http://www.tourdefeminin.com

Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin

Rallye Sachsen Classic

Sachsen Classic je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.

Několik fotografií na Facebooku z Rallye Sachsen Classic 2015

Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku