CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Informace z městské knihovny

Nové knihy – září 2019

Pro dospělé čtenáře:
A. Mornštajnová – Tiché roky, A. Jakoubková – Dobrý manžel, který nemlsá, L. Beran – Námluvy se zločinem, J. Bauer – Spiklenci obruče a kladiva, L. Lanczová – Těžká noc, H. Perks – Jak jsi mohla, A Marsons – Pohřbená pravda, J. Patterson – Sedmnácté znamení, J. Černá – Jeden život nestačí, F. Niedl – Pach krve, T. Driscoll – Mám nad tebou moc, V. Vondruška – Křišťálový klíč, Z. Lea – Jestli se probudí.
 
Pro děti:
J. Kinney – Deník báječného kamaráda, F. Simon – Darebák David, R. Russell – Deník mimoňky, M. Brykszyňski – Vláčky, S Green – Zloději dýmu, P. Kubašková – Čarodějky malostranské, S. Hillenburg – Spongebob.
 
Donáška knih do domu
Městská knihovna Krásná Lípa nabízí svým registrovaným čtenářům donášku knih do domu. Službu mohou využít senioři a zdravotně handicapovaní občané. Službu lze objednat přímo v knihovně, nebo telefonicky na čísle: 412 354 837. Služba je poskytována zdarma.
Knihovna také nabízí možnost vyhledávání knih v regionálním on-line katalogu: https://decin.tritius.cz/library/region
 
Městská knihovna Krásná Lípa, Masarykova 1094/4, Krásná Lípa, tel.: 412 354 837, web: https://www.krasnalipa.cz/knihovna.php
Otevírací doba: pondělí: 13:00 – 16:30, úterý: 9:00 – 11:30 a 13:00 – 16:30, středa: 13:00 – 16:30, čtvrtek: 9:00 – 11:30, pátek: zavřeno

18.9.2019


Pojďte s námi za zdravotní péčí do Německa

… je téma setkání, na které zve RBP, zdravotní pojišťovna. S nabídkou pojišťovny pro občana Šluknovského výběžku se můžete seznámit ve čtvrtek 19. září 2019 v 16.30 v Kulturním domě Krásná Lípa.


17.9.2019


Víkendová "návštěva" naší školy

Vážení rodiče,

tento víkend „navštívili“ naši školu neznámí hosté, kteří si otevírali dveře do tříd a kabinetů hasicím přístrojem. Ze školy si odnesli věci asi v jedné igelitce, ale způsobili škole velkou škodu, u dveří jednotlivých tříd to vypadalo, jak po výbuchu. Vyhodnotili jsme, že takové prostředí není pro vaše děti – žáky naší školy bezpečné, proto jsem rozhodla z technických důvodů školu na dva dny uzavřít. Chtěla bych vám poděkovat za pochopení a zejména bych touto cestou chtěla poděkovat rodičům, kteří škole nabídli okamžitou pomoc. Moc si toho vážím.

Musím ale současně napsat, že mne odpoledne dost zasáhla informace, kdy mi volali z televize Nova, že dostali oznámení od jedné maminky žáka z naší školy, že se ve škole neučí, protože byla vykradena a ředitelka napsala, že je to z technických důvodů. Horší jednání si v takové situaci ani neumím představit.

Ivana Preyová, ředitelka školy


17.9.2019


Václavské posvícení

Folklorní soubor Lužičan pořádá v sobotu 28. září 2019 od 11.00 na dvoře Železářství u Semelků Václavské posvícení. Těšit se můžete na zabíjačkové pochoutky, posvícenecké koláče a chybět nebude ani cimbálová muzika.


17.9.2019


Seminář Odkaz rodiny Dittrich z Krásné Lípy

Spolek Omnium ve spolupráci s městem Krásná Lípa pořádá 4. října 2019 od 9.30 do 17.00 v Kulturním domě Krásná Lípa seminář k dvoustému výročí narození Carla Dittricha (* 30. 9. 1819) Odkaz rodiny Dittrich z Krásné Lípy.

Program:
Jan Němec, SOkA Děčín – Firma Hielle & Dittrich ve své zaslíbené zemi;
Gabriela Jeřábková, NPÚ ÚOP Ústí nad Labem – August Frind – dvorní malíř rodiny Dittrich (1852–1924);
Tomáš Brož, Jaroslav Skopec, Martin Zubík, NPÚ ÚOP Ústí nad Labem – Nástin stavebního vývoje hrobky rodiny Ditrich;
Magdalena Kracik Štorkánová – Mozaika v kryptě hrobky rodiny Dittrich v kontextu evropského muzivního umění;
Justyna Żak, Mateusz Waśkowski, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie – Żyrardów v době Dittrichů (1857–1920);
Heike Richter, Denk Mal Fort! e.V., Drážďany – Rodina Dittrich a Drážďany.

17.9.2019


Fotbal – Krásná Lípa vs. Horní Podluží

Oddíl kopané TJ Krásná Lípa zve na mistrovské utkání Krásná Lípa vs. Horní Podluží. Zápas se koná v sobotu 21. září 2019 od 16.30 na fotbalovém hřišti v Krásné Lípě.


17.9.2019


Poděkování všem, kteří se podíleli na Cross Parkmaratonu 2019

Vážené Město Krásná Lípa, dobrovolníci, partneři, dovolte, abych Vám za celý organizační tým Cross Parkmaratonu poděkovala za podporu běžeckého závodu, který byl součástí Dne Českého Švýcarska. Městu Krásná Lípa a zvláště pak technickým službám za spolehlivost a opětovně skvělou spolupráci.

Dovolte, abychom se také za všechny běžce tímto rozloučili s Oldou Benychem, který doběhl svůj poslední závod. Oldo, bylo nám ctí. Upřímnou soustrast rodině.

Děkujeme, Mariana Krásnolipská


17.9.2019


Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici

V sobotu 14. září se pro veřejnost otevřely dveře hasičské zbrojnice. V rámci dne otevřených dveří bylo možné si prohlédnout zázemí krásnolipských hasičů, nahlédnout do malého muzea, které je součástí zbrojnice, vyzkoušet si výstroj, připraveny byly ukázky slaňování z požární věže a nechybělo ani stříkání, které zaujalo především nejmenší návštěvníky. Další fotografie ZDE:


16.9.2019


Páté jednání zastupitelstva proběhlo v pondělí 9. září

V úvodu jednání zastupitelé přivítali zástupkyni vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR Krásná Lípa paní npor. Bc. Kateřinu Páťalovou, která přednesla Zprávu o bezpečnostní situaci a prevenci kriminality. Pokračuje dlouhodobý trend snižování kriminality, s minimem závažné kriminality. Problematická je drogová problematika. Ve městě pracuje nová preventistka kriminality p. Bohová. V diskusi upozornil starosta města na připravovanou tzv. optimalizaci policejních útvarů (zrušení oddělení ve Velkém Šenově a hlídkové služby ve Varnsdorfu) na Šluknovsku, se kterou starostové regionu vyslovili opakovaně nesouhlas. Na oddělení Krásná Lípa v současnosti chybí ve stavu 2 policisté.

Zprávu o činnosti ZŠ a MŠ Krásná Lípa, p. o. přednesla ředitelka RNDr. Ivana Preyová. Informovala o organizaci právě zahájeného nového školního roku, o realizované investici do učebny fyziky a chemie, vč. vybudování bezbariérového přístupu do školy. Počítá se i s rozšířením inovativní (alternativní) výuky na II. stupeň. Ačkoliv jde o ombudsmankou kritizovaný postup. Zastupitelé byli informováni i o plánovaném zahájení wellness provozu (od 1. 10. 2019) ve sportovním areálu, který patří do správy ZŠ a MŠ Krásná Lípa.

V další části se napotřetí podařilo prodat objekt bývalé školy v Kyjově za 2,5 mil. korun. Zájemce zde hodlá vybudovat penzion s vlastním bydlením. Podařilo se dohodnout zajišťovací mechanismy, které by měly garantovat využití objektu v souladu s deklarovaným záměrem.

Dále zastupitelé odsouhlasili, na základě probíhajících pozemkových úprav, drobné změny hranic katastrálních území v Krásném Buku a v Kyjově.

Proběhl i prodej několika pozemků na výstavbu bydlení v rámci dotačního programu Pozemky zdarma.

Zastupitelé také schválili rozšíření rozsahu poskytovaného daru společnosti OMNIUM, která rekonstruuje Dittrichovu hrobku. Celkový rozsah naší podpory bude v letošním roce téměř 280 tis. Kč, ve formě řeziva na statické zajištění hrobky.

Zastupitelé vzali na vědomí informaci o opakovaných únicích znečištěných odpadních vod z bývalé barvírny COLOR-TEX, s.r.o. do Křinice, a uložili starostovi města se situací nadále zabývat. Jde o dlouhodobý problém, nečinnost a kompetenční dohadování příslušných státních orgánů je zarážející a nepřijatelné.

Byla schválena upravená Obecně závazná vyhláška č. 1/2019 o omezení některých hazardních her.

Zastupitelé schválili přijetí dotace na terénní práci na rok 2019 ve výši 300 tis. Kč a zároveň schválili podání žádosti o dotaci i na rok příští.

Další jednání je naplánováno na 2. 12. 2019.

Jan Kolář, starosta


13.9.2019


Kulinářská degustace francouzských vín a pokrmů

Pozvánka do Kulturního domu Krásná Lípa na kulinářskou degustaci francouzských vín a pokrmů, která se koná ve středu 18. září 2019 od 18.00. Cena za osobu je 490 Kč. Rezervace v kulturním domě, telefon: 777 184 083, e-mail: kino@krasnalipa.cz Rezervace je nutná, k dispozici je omezený počet míst. Akci pořádá společnost WINAM, www.winam.cz


10.9.2019


Proč je důležité třídit staré elektro?

Třídění odpadu je u nás už téměř běžná věc. Víme co se starým papírem, plasty i sklem. Přesto ale mnozí z nás zapomínají při úklidu vyčlenit staré elektro. Spotřebiče přitom obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Pokud ale vhodíte drobné elektro do červených kontejnerů, poputují přímo do recyklační linky, kde se z nich pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití. Kde jsou červené kontejnery, zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz.

Věděli jste, že: Nejčastěji do červených kontejnerů vyhazujeme varné konvice? V uplynulém roce lidé ve třech čtvrtinách případů vhazovali do červených kontejnerů elektro vyrobené před rokem 2005? Češi za loňský rok vyhodili v průměru na osobu 1,89 kg elektra? V porovnání s ostatními zeměmi ale nejsme žádní rekordmani. Například v Norsku činí roční zpětný odběr elektrozařízení až 30 kg na osobu. Zpětným odběrem jednoho kusu tiskárny dojde ke snížení produkce nebezpečných odpadů o 36 kilogramů? Stejné množství nebezpečného odpadu vyprodukuje za rok 9 domácností. Češi používají jeden mobilní telefon v průměru 12-18 měsíců? Elektronická hračka je nejčastěji vyhazovaným elektrozařízením do směsného odpadu a má také největší spotřebu baterií? Tomu odpovídá také fakt, že v domácnostech patří k nejkupovanějším zařízením. Nejméně polovina Čechů koupí elektronickou hračku jednou za rok. Zpětným odběrem jedné televize se sníží produkce skleníkových plynů, protože není vyprodukováno 44 kilogramů CO2? Stejné množství CO2 vyprodukuje automobil, který ujede vzdálenost mezi Prahou a Ostravou. 

Co patří do červených kontejnerů? mobilní telefony, vysílačky, navigace; přehrávače mp3, diskmany, rádia; notebooky, klávesnice, myši; baterie a nabíječky, kalkulačky, budíky; elektronické hračky, auta na vysílačku, roboti; menší kuchyňské spotřebiče (šlehače, toustovače, mixéry, drtiče ledu, rychlovarné konvice aj.); fény a kulmy, elektrické kartáčky, holicí strojky; žehličky, ruční vysavače; další elektrospotřebiče do velikosti 40 × 50 centimetrů.


10.9.2019


Starostové Šluknovska jednali v Rybništi

K dalšímu, již čtvrtému jednání ve volebním období 2018 – 2022, se sešli starostové měst a obcí Šluknovska téměř v plném počtu. Hostitelem byla tentokrát obec Rybniště. Po uvítání starostou hostitelské obce Romanem Forferou, který představil realizované i připravované rozvojové a investiční aktivity obce, byly předsedou SPRŠ Janem Kolářem shrnuty aktivity minulých třech měsíců:

12. 6. – jednání o dopravě v rámci EUREX (odborné komise Euroregionu NISA) v Krásné Lípě – problematika mezikrajského dopravního propojení z Libereckého kraje, přeshraniční veřejná doprava, turistická doprava atd.

24. 6. – účast starostů na jednání zastupitelstva Ústeckého kraje – udržení akutní lůžkové péče na Šluknovsku.

28. 6. – jednání na Úřadu vlády ČR s premiérem a ministrem zdravotnictví – záchrana Lužické nemocnice.

6. 7. – účast a zapojení starostů do oslav 5. výročí Dráhy NP – obnova železničního spojení Dolní Poustevna – Sebnitz.

8. 7. – jednání starostů a senátora Linharta s vedením Krajské zdravotní, a.s. v Mostě - záchrana Lužické nemocnice.

11. 7. – jednání starostů a senátora Linharta s JUDr. Dostálem – práva pojištěnců a pacientů v oblasti zdravotní péče, přeshraniční zdravotní péče.

15. 7. – jednání s vedením města Chřibská – podpora a poskytnutí pozemků pro zamýšlenou výstavbu „překladiště“ pacientů Zdravotnické záchranné služby ÚK.

5. 8. – účast starostů na jednání zastupitelstva Ústeckého kraje – udržení akutní lůžkové péče na Šluknovsku.

15. 8. – účast starostů na slavnostním vyhlášení Vesnice roku Ústeckého kraje 2019 v Lipové.

22. 8. – jednání starostů na Krajském ředitelství Policie ČR v Ústí nad Labem – problematika optimalizace policejních útvarů na Šluknovsku.

27. 8. – jednání na Krajském úřadu ÚK ve věci Aktualizace plánu pokrytí ÚK výjezdovými základnami Zdravotnické záchranné služby.

Starostové také vyslechli informace z činnosti DSO Tolštejn a DSO Sever a přivítali mezi sebou i Stanislava Horáčka, starostu Varnsdorfu, který projevil zájem o návrat do Sdružení pro rozvoj Šluknovska (SPRŠ), ze kterého před čtyřmi lety město Varnsdorf vystoupilo. Předpokládá se, že se tak stane k 1. 1. 2020.

Prvním hostem jednání byl Jiří Vích, ředitel Mezinárodního cyklistického závodu žen Tour de Feminin, který poděkoval za podporu měst a obcí, informoval o průběhu proběhlého ročníku i o přípravách toho příštího.

V další části vystoupil k problematice zadržování vody v krajině Ing., Mgr. Marek Hartych z MAS Český Sever. Starostům představil připravovaný společný projekt s UJEP Ústí nad Labem „Drobné vodní plochy v krajině jako komplexní nástroj k řešení sucha a dalších hydrologických extrémů“. Projekt zmapuje historické i stávající vodní plochy, zaniklé rybníky, tůně atp. Navrhne řešení ke zlepšení zadržování vody v krajině na Šluknovsku, ve vybraných lokalitách určí i některá konkrétní opatření. Vzniklý materiál se stane podkladem pro argumentaci při získávání dotačních finančních prostředků na realizaci konkrétních aktivit. Starostové projekt vítají a podporují, zadržení co největšího množství vody v krajině a minimalizace jejího rychlého odtoku chápou jako základní opatření proti dalšímu vysychání krajiny. Očekávají ze strany státu zjednodušení a zároveň zvýšení dostupnosti i objemu dotačních finančních prostředků na rekonstrukce rybníků, budování tůní, obnovu starých vodních ploch a podobných opatření. Stejně tak je nezbytné zjednodušení a omezení současné byrokratické zátěže při získávání potřebných realizačních povolení.

Hlavním bodem programu bylo vystoupení Ing. Ludvíka Řičáře, ředitele Krajského ředitelství Lesů ČR, kterého doprovázel Tomáš Frinta, zástupce lesního správce Rumburk. Hosté představili nové organizační uspořádání státního podniku Lesy ČR. Oblast Šluknovska bude spadat nově právě pod liberecké ředitelství. Dále pak zazněly podrobné informace k probíhající kůrovcové kalamitě, k jejím ekonomickým a dalším dopadům na hospodaření společnosti. Šluknovsko je aktuálně nejpostiženějším regionem na severu Čech. Starostové upozornili na obavy z poškozování místních komunikací při vyvážení obrovského množství kalamitního dřeva, které nemají potřebné konstrukční parametry. Požadují stanovení odvozních tras, případné omezení maximální tonáže odvozní techniky a otevřenou vzájemnou komunikaci. Obce jsou také často vlastníky lesních porostů a obávají se šíření kůrovce ze sousedních lesních porostů ve správě LČR, případně Národního parku České Švýcarsko. Byla rovněž diskutována problematika poškozování zemědělských i lesních porostů přemnoženou černou a vysokou zvěří. Ze strany LČR byla potvrzena maximální otevřenost a vstřícnost k řešení případných problémů.

Dále se starostové zabývali tématem případné změny územně správního uspořádání, konkrétně o případném přechodu Šluknovska pod Liberecký kraj. Zavládla shoda na tom, že se jedná o dlouhodobý proces vyžadující širší diskusi, projednání v zastupitelstvech jednotlivých měst a obcí a následně změnu zákona. Vzhledem k blížícím se krajským volbám v příštím roce, je vhodné toto téma prozatím odložit. Sdružení se ve spolupráci s DSO Sever a DSO Tolštejn bude snažit aktivně a důsledně prosazovat zájmy měst a obcí Šluknovska v rámci stávajícího krajského uspořádání.

V diskusi se starostové opakovaně věnovali připravované tzv. optimalizaci policejních útvarů na Šluknovsku. Znovu vyjádřili nesouhlas se zamýšleným zrušením obvodního oddělení ve Velkém Šenově, podpořili přesunutí hlídkové služby do Rumburku z nevyhovujících prostor ve Varnsdorfu, nikoli však její zrušení a přesunutí do Děčína. Starostové požadují doplnění stavů na stávajících obvodních oddělení, zvýšení počtu policistů v hlídkové službě a doplnění počtu policistů ve speciální pořádkové jednotce, na počet dle příslibu Vlády ČR po nepokojích na Šluknovsku v roce 2011.

Dále se diskutovalo o situaci v rumburské nemocnici, která zatím funguje pod dohledem insolvenční správkyně. Město Rumburk je připraveno pomoci finanční půjčkou na zajištění provozu.

Starostové trvají na naplnění příslibu ze strany Ústeckého kraje vybudovat vhodné prostory pro překládku pacientů při převozu do okolních nemocnic. Starostové nesouhlasí se záměrem ministerstva zdravotnictví přesunout stanoviště letecké záchranné služby z Ústí nad Labem do Mostu a podporují snahu Ústeckého kraje o prodloužení denní doby pro lety.

V závěru Sdružení nominovalo starostu Starých Křečan Františka Moravce do bezpečnostní komise Svazu měst a obcí ČR.

Příště se Sdružení sejde koncem listopadu v Horním Podluží.

Jan Kolář, předseda SPRŠ


10.9.2019


Upozornění

Žádáme spoluobčany, aby z důvodu úpravy a asfaltování parkoviště v termínu od 11. 9. do 26. 9. 2019 neparkovali u spodních paneláků na betonovém parkovišti naproti hasičské zbrojnici.

Děkujeme za pochopení. V případě dotazů volejte technické služby p. Hlavovou na tel. číslo 737 662 340.


6.9.2019


Burza podzimního a zimního dětského oblečení, vybavení a hraček

Ve dnech 20.–21. září 2019 pořádá Mateřské centrum Beruška v Kulturním domě Krásná Lípa tradiční Burzu podzimního a zimního dětského oblečení, vybavení a hraček. Příjem věcí se uskuteční v pátek 20. září mezi 16.00 – 18.00 hodinou. Prodej pak v sobotu 21. září mezi 8.00 – 10.00 hodinou. Věci k prodeji noste v pátek čisté, v rozumném množství. Každá položka bude jednotlivě zanesena do evidence, proto organizátoři prosí o trpělivost. Přinést můžete také věci, které chcete darovat zdarma. Přijímá se veškeré podzimní a zimní dětské oblečení, boty, lyže, brusle, sáňky, kočárky, autosedačky, hračky, knížky a další věci vhodné pro děti.


4.9.2019


Očkování psů

Očkování psů v Krásné Lípě proběhne v pondělí 30. září 2019 v 17:30 v budově Technických služeb města Krásná Lípa, Pletařská 22/3. Ceny očkování: vzteklina 150 Kč, kombinace 350 Kč.


3.9.2019


Výluka na železnici Rumburk – Jedlová – Česká Lípa

Provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že ve dnech 17. srpna 2019 od 6:30 hod. až 14. prosince 2019 do 23:59 hod. proběhne nepřetržitá výluka v úseku Česká Lípa hlavní nádraží - Nový Bor - Svor na trati 080 Mladá Boleslav - Jedlová. Výlukový jízdní řád a více informací (v pdf) ZDE:


5.8.2019


Město Krásná Lípa nabízí zdarma nouzové zásobování užitkovou vodou

V reakci na sucho rozhodla rada města o pomoci s řešením akutního nedostatku vody občanům s trvalým pobytem na území Krásné Lípy, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

Pravidla pro nouzové bezplatné zásobování užitkovou vodou pro občany města Krásná Lípa:

1) Bezplatný rozvoz užitkové vody je možný pouze pro občany s trvalým pobytem na území města Krásná Lípa, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

2) Užitková voda bude získána odběrem z vodovodního hydrantu určeného provozovatelem vodovodní sítě SčVK Děčín.

3) Odběr vody a její rozvoz bude hrazen z rozpočtu města.

4) Užitková voda bude dodána na základě telefonické objednávky občana na telefonním čísle 603 893 634, p. Danita.

5) Dodávka vody bude realizována v čase dle dohody, do velkoobjemových nádob (sudy, barely plastové nádrže) pouze na místech dobře dostupných pro obsluhu dodávkové cisterny.

6) Množství dodané vody se stanovuje na maximálně 1 m3 na jeden objekt, a to 1 krát týdně. V případě dvougeneračního objektu se množství navyšuje na 2 m3.

7) Dodaná voda je určena výhradně na úklid, splachování, základní hygienu apod. Nesmí být využívána jako pitná!

8) Dodaná voda nesmí být používána pro zálivku zahrady, mytí vozidel, plnění bazénů a podobné zbytné účely.

9) Platnost opatření je stanovena do 31. 10. 2019. Dle potřeby a klimatických podmínek může být prodloužena.

Dodávku většího množství pitné vody za úhradu je možné objednat u SčVK Děčín, tel. číslo 724 112 590, p. Martinka.


27.6.2019


Změny v souvislosti s rekonstrukcí sběrného dvora

Z důvodu rekonstrukce sběrného dvora v Technických službách v Pletařské ul., bude od 3. 6. 2019 sběrný dvůr přesunut do objektu bývalého ACHP v Čapkově ul.. Sběrný dvůr v Technických službách bude pro příjem odpadu zcela uzavřen do konce listopadu 2019. V Technických službách bude fungovat pouze výdej pytlů na separovaný odpad, pytle na komunální odpad a kupóny pro rekreanty, hlášení závad v městských bytech, a to pouze v uvedené dny... Více na přiloženém plakátku.


17.5.2019


Upozornění pro nájemníky městských bytů


9.5.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz