CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

České Švýcarsko, o. p. s. hledá projektového manažera

vyberove-rizeni.jpgČeské Švýcarsko o. p. s., organizace zaměřená na podporu šetrného turistického ruchu v širším regionu Českého Švýcarska, vypsala výběrové řízení na pozici projektový/á manažer/ka. Více informací v pdf ZDE:


17.1.2020


Koncert August Stradal

oncert-August-Stradal.jpgKoncertem v pátek 24. ledna 2020 od 18:00 v Kulturním domě Krásná Lípa si připomeneme významnou osobnost našeho města, hudebního pedagoga a skladatele Prof. Augusta Stradala. Kromě jiných také skladby z jeho díla nám představí Veronika Matysová – soprán, Martin Kolář – klavír a jako host vystoupí Tomáš Flégr – klavírní doprovod. Program koncertu a medailonky účinkujících ZDE:

Prof. August Stradal se narodil 17. května 1860 v Teplicích v Čechách. Absolvoval klasické gymnázium v Litoměřicích a hudební konzervatoř ve Vídni. Mladý umělec odešel v roce 1884 do Výmaru, kde se stal stálým žákem světoznámého hudebního skladatele Franze Liszta, kterého doprovázel v letech 1885 a 1886 do Budapešti a Bayreuthu. Ve 30. letech se v Krásné Lípě oženil s Rosou Zweigeltovou, zde se také trvale usídlili. Profesor August Stradal byl tvůrcem několika literárních děl, jako např. Vzpomínky na Franze Lista, Malý svaz apod., která vyšla v nakladatelství Paula Haupta v Bernu v roce 1929. V roce 1928 se August Stradal stal laureátem Československé Státní ceny. Prof. August Stradal zemřel 13. března 1930 v Krásné Lípě. Pochován je v rodinném hrobě Zweigeltových v Krásném Buku.

Koncert se koná v rámci projektu Hudba nás spojuje a je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů v Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 prostřednictvím Euroregionu Labe.

loga-EU-SNCZ-EL.jpg


16.1.2020


Kostka hledá lektorku tance

Lila-Rosa.jpgPřijmeme lektorku tance pro dětský taneční soubor LILA ROSA. Děti tančí romské i moderní tance, zkoušky jsou pravidelně 1x týdně v T-klubu v Krásné Lípě. Soubor se účastní několika festivalů a vystoupení, většinou o víkendu. Také pořádáme minifestival v Krásné Lípě. Zájemci se mohou přihlásit na volfova@komunitnicentrum.com

Kostka Krásná Lípa, www.komunitnicentrum.com


16.1.2020


Pamětní medaile vydaná k slavnostnímu odhalení památníku v Městském parku

socha-Ceskeho-lva.jpgSocha byla odhalena v roce 1908 u příležitosti 60. jubilea vlády Františka Josefa I. a k 50. výročí založení Spolku veteránů v Krásné Lípě. Socha znázorňuje Českého lva chránícího štít s rakouskou orlici, na svém žulovém soklu měla bronzové desky se jmény padlých v prusko-rakouské válce z roku 1866. Autorem sochy byl Klement Grundig z Drážďan, odlita byla za 30.000 Korun drážďanskou firmou Brinling. Připravujeme její obnovu do původní podoby.


16.1.2020


Městský úřad Šluknov hledá vedoucího ekonomického odboru

vyberove-rizeni-Sluknov.jpgMěÚ Šluknov vyhlásilo výběrové řízení na funkci vedoucího úředníka – vedoucí Odboru ekonomického Městského úřadu Šluknov. Více informací o výběrovém řízení v pdf ZDE:


15.1.2020


Z dění v Kostce

Živá voda podpořila děti i seniory

Nadační fond Severočeská voda podpořil v roce 2019 z programu Živá voda dva programy Kostky. Prvních z nich je služba Osobní asistence, kdy poskytujeme domácí péči zejména seniorům ve Šluknovském výběžku. Cílem služby je taková podpora seniorů se sníženou soběstačností, aby mohli zůstat v domácím prostředí. Druhým podpořeným programem je práce s předškoláky ze sociálně slabého či nepodnětného prostředí. Cílem je rozvoj jejich dovedností, přirozený vývoj a příprava na přestup do mateřské či základní školy. Děkujeme.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

sijeme-s-babickou.jpgŠijeme s babičkou

Ušít si pouzdro na mobil, sáček na svačinu, kabelku na prázdniny nebo maňáska se naučila skupina dětí, která se pravidelně scházela na lekcích šití s Dášou Hadravovou. Celkem se konalo 25 setkání. A kolik bylo setkání, tolik bylo výrobků. Šily se v ruce, zkoumaly různé techniky práce s textilem, a některá děvčata si troufla i na šití na šicím stroji. Program podpořil Ústecký kraj. Děkujeme.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Příprava do školy v Kostce

Každý den začíná Amari klub přípravou do školy a přípravou úkolů. Dětem se věnují pracovníci služby a pedagog. Celkem bylo poskytnuto v roce 2019 1050 intervencí. Nejčastější je psaní domácích úkolů, ale ve vymezených dvou hodinách je prostor i na procvičování učiva, přípravu penálu nebo školní tašky. Nedílnou součástí je také podpora v oblasti vhodného chování a pravidelné školní docházky. Program podpořila Nadace Sova a Ústecký kraj.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

kouzelné čtení.jpgKouzelné čtení pro děti

Kouzelné čtení je soubor výukových elektronických knih, které můžeme nově používat při práci s nejmladšími dětmi ze Včelky. V Kouzelném čtení se tak budeme s dětmi věnovat světu zvířat, lidskému tělu, prvním písmenům, pohádkám a dalším tématům. Nákup Kouzelného čtení a dalšího vybavení podpořila Nadace VINCI. Včelku také navštívila v předvánočním čase paní Lucka, která s dětmi pekla cukroví a účastnila se programu.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Retrostipendia

V roce 2019 pokračovalo ve spolupráci s Člověkem v tísni vyplácení retrostipendií. Celkem bylo v druhém pololetí měsíčně vypláceno retrostipendium 32 studentům. Karierový poradce se s nimi pravidelně scházel a individuálně s nimi prošel jejich úspěšnost ve studiu, klíčové předměty, plnění docházky a případně jim mohl zprostředkovat doučování. Se dvěma studenty byla ukončena smlouva pro nespolupráci. Nově se do programu přihlásilo 7 studentů, kteří splňují podmínky programu. Po doložení pololetního vysvědčení jim retrostipendium začneme vyplácet. Podmínky jsou zveřejněny na webu Kostky. Zájemci se mohou hlásit u Kateřiny Dančové.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Více o Kostce Krásná Lípa najdete na webu www.komunitnicentrum.com


15.1.2020


Zimní turnaj ve stolním tenise

turnaj-stolni-tenis.jpgSportovní areál Českého Švýcarska v Krásné Lípě v neděli 26. ledna 2020 od 10:00 pořádá turnaj ve stolním tenise. Startovné je 150 Kč, připraveny jsou ceny pro první tři a drobné občerstvení. Více informací na recepci sportovního areálu, tel.: 608 522 871.


15.1.2020


Koncert písní Karla Gotta

koncert-pisni-Karla-Gotta.pngPřijďte si připomenou známé písně Karla Gotta a podpořit přitom dobrou věc! V sobotu 1. února 2020 od 19:00 se v Kulturním domě Krásná Lípa koná koncert písní Karla Gotta Stokrát chválím čas. Hrají Tomáš Gregor, Roman Vlček a Zdeněk Novák. Vstupné je 50 Kč. Výtěžek z koncertu bude věnován na obnovu Dittrichovy hrobky.


15.1.2020


Krásnolipský SWAP (výměňák)

SWAP.jpgV sobotu 1. února od 9.00 do 12.00 můžete v Kulturním domě Krásná Lípa vyměnit pěkné nepotřebné věci za pěkné naopak takové, které vám udělají radost. Přinést nebo si odnést můžete: dámské oblečení, obuv, kabelky, doplňky (šály, čepice, šátky, pásky, bižuterie), dětské oblečení, obuv, hračky, hry, plenky. Nenoste plavky, spodní prádlo, nic kazového a špinavého. Doporučení: Přineste a odneste takové množství, aby se vám vešlo do jedné tašky. Smyslem není zbavit se všeho nepotřebného a nabrat si hromadu věcí, které se záhy zase stanou nepotřebnými, ale vyměnit pěkné nepotřebné za pěkné pro radost.

Rezervace nejsou nutné. Akce není burza, bleší trh ani second hand! Nic se zde neprodává, nekupuje. Po zaplacení vstupu se zde jen vyměňuje! (Kus za kus není nutný, jde o zábavu a radost.) Věci, které odevzdáte se nevrací a nenabízí se za ně finanční odměna. Co se nerozebere, bude darováno na dobročinné účely! Vstupné je 100 Kč.

Pořadatel: Kateřina Bezděková, tel.: 732 75 99 32, e-mail: bigtrip@bigtrip.cz


10.1.2020


Krabice od bot 2019

Krabice-od-bot.jpgSbírka Krabice od bot je určena zejména dětem. Děti mohou vyjádřit svou solidaritu i soucit poskytnutím dárků dětem z chudých rodin. Jednoduše do krabice od bot vloží např. hračky, knihy, výtvarné potřeby a krabici vánočně zabalí a označí, zda je určena chlapci či děvčeti a v jakém věku. Každý dle svých možností tak může potěšit jiné dítě. Víme, že se ve vánočních krabicích objevují jak věci použité, tak i věci nové. Před vánočními svátky bylo na naše sběrné místo v Kostce Krásná Lípa odevzdáno 604 krabic s vánočními dárky. Dětem ze Šluknovského výběžku jsme udělali radost téměř 400 vánočními dárky. Do konkrétních rodin dárky roznesli sociální pracovníci, kteří s rodinami dlouhodobě pracují. Děkujeme za spolupráci pracovníků služeb Kostky, Cedru, Charity Rumburk, IC Horní Poustevna, města Rumburk, Předškolního klubu Rumburk a OSVZ Rumburk. Za spolupráci při sběru dárků děkujeme pedagogům škol, jednotlivcům a organizacím z regionu i ze vzdálenějších míst. Dokonce za námi s dárky přijela jedna třída z Prahy. Krabice, které jsme měli navíc, byly distribuovány do rodin prostřednictvím Diakonice ČCE, která sbírku Krabice od bot pořádá již poosmé. Jsme vděčni, že můžeme zprostředkovat předání vašich dárků tam, kde je to potřeba nejvíce.

Kateřina Dančová, Kostka Krásná Lípa


10.1.2020


Dostali jsme zajímavý dárek - kalendář na rok 2020. Děkujeme!

kalendar-2020.jpgkalendar-2020-1.jpg


9.1.2020


Kalendář akcí na první čtvrtletí roku 2020

kalendar-akci-leden-az-brezen-2020.jpg

Kalendář ke stažení v pdf ZDE:


8.1.2020


Sportovní ples 2020

sportovni-ples.jpgTJ Krásná Lípa, za podpory města Krásná Lípa, Vás zve na sportovní ples, který se bude konat dne 22. 2. 2020 od 20:02 hodin v Kulturním domě Krásná Lípa. Můžete se těšit na bohatou tombolu. K tanci a poslechu zahraje kapela Z5 z Rumburku. Lístky jsou k dispozici na telefonním čísle: +420 608 211 020.


8.1.2020


Ukončení vysílání DVB-T1

DVB-T2V roce 2020 dojde k přechodu dosavadního formátu pozemního digitálního vysílání DVB-T1 na nový formát DVB-T2. Tato změna vyžaduje, aby byla domácnost na nový standard včas připravena (DVB-T2 / HEVC H.265). Změna se netýká domácností, které přijímají signál jen ze satelitu, nebo využívají služby IPTV, či kabelové televize.

Společné televizní antény v bytových objektech města jsou na příjem formátu DVB-T2 připraveny, záleží pouze na domácnostech, jak se s příjmem vypořádají – nákupem set-top boxu, popř. nové TV podporující DVB-T2 příjem.

V současnosti již DVB-T2 funguje v přechodových sítí (dočasné řešení), lze tedy bez problémů naladit programy v novém standardu již nyní. Je možné si tedy ověřit, že domácnost je již pro tento druh příjmu připravena. Postupným vypínáním DVB-T1 bude vzápětí následovat vypnutí přechodových sítí a v provozu zůstane pouze řádné vysílání ve formátu DVB-T2.

V přehledu je informace, jaké multiplexy lze v našich podmínkách přijímat (české multiplexy), ale také kdy bude docházet k postupnému vypínání končícího formátu DVB-T1.


10.12.2019


Reprezentační ples města Krásná Lípa

Ples-mesta-Krasna-Lipa28. ročník městského plesu se koná v sobotu 18. ledna 2020 od 20:00 v Kulturním domě Krásná Lípa. K poslechu a tanci bude hrát kapela Proband a chybět nebude ani tombola. Předprodej vstupenek zajišťuje paní Starostová, tel.: 777 184 083. Vstupné je 150 Kč.


5.12.2019


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz