CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Bezpečnostní rada ORP Rumburk v souvislosti s výskytem infekčního onemocnění COVID-19 vydala pro svůj územní obvod následující doporučení

Doporuceni-Bezpecnostni-rady-ORPRumburk-160920.jpgDne 16. 9. 2020 Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Rumburk na svém zasedání č.1/2020 v souvislosti s výskytem infekčního onemocnění COVID-19 vydala pro svůj územní obvod následující doporučení: všem občanům, aby se v rámci možností zdržovali co nejkratší možnou dobu ve vnitřních komerčních prostorách jako jsou prodejny, nákupní střediska, kina, restaurace apod. a svým zodpovědným chováním zamezili šíření nákazy | ředitelům všech sociálních a zdravotnických zařízení, aby zvážili vydání zákazu návštěv do odvolání | ředitelům škol, aby zvážili omezení či zrušeni zájmových kroužků a sportovních aktivit ve vnitřních prostorách.


17.9.2020


Ve zdravém těle zdravý duch

cviceni-zeny.jpgV duchu hesla „Ve zdravém těle zdravý duch“ se každé úterý scházejí cvičenky k protažení svého těla. Za hezkého počasí se občas cvičí venku, většinou ale v tělocvičně. Po dvacetiminutové rozcvičce celého těla následuje půlhodinové protahovací a zpevňovací cvičení vleže na podložce pod vedením odborníků z nahrávky. Třešničkou na dortu je závěrečný nástup s pokřikem, na který se všechna děvčata vždy těší. Po celou dobu panuje příjemná, veselá nálada.

Pokud máte zájem se připojit, budete vítány. Žádný věk není překážkou, cvičí pracující ženy zároveň se cvičenkami, které mají i přes osm křížků. Scházíme se v tělocvičně každé úterý od 19:00, sebou je nutno si vzít podložku na cvičení a na přezutí cvičební obuv se světlou podrážkou. Mírný poplatek se hradí jednou ročně.

Lada Hrnečková


16.9.2020


Slavnostní odhalení obnoveného pomníku v městském parku

odhaleni-pamatniku-lva.jpgV sobotu 29. srpna 2020 proběhlo v Krásné Lípě slavnostní odhalení opraveného pomníku Lva připomínající zemřelé občany v polním tažení v roce 1859 proti armádě Sardinsko-piemontského království a v roce 1866 proti Pruskému království.

Program začal přednesem písně Čechy krásné, Čechy mé od Krásnolipského komorního sboru. Hraná scénka rumburského divadla Hraničář, z. s. vztahující se k roku 1870, tedy do doby doručení povyšujícího dekretu, volně navazovala na uvítání císaře Františka Josefa I. s císařovnou Alžbětou. Následoval projev současného starosty města Jana Koláře a předsedy Komitétu 1866 M. Suchého. Látkové zahalení části kamenného podstavce Lva bylo odstraněno p. Kolářem a prezidentem polského města Żyrardowa p. Lucyanem Krzysztofem Chrzanowskim a před všemi přítomnými se opravený pomník ukázal v celé své kráse, jako v době svého vzniku v roce 1908.

Na kamenném podstavci byla znovu umístěna deska související s 60. výročím vlády císaře Františka Josefa I. a Carlem Dittrichem, čestným členem Vojenského veteránského spolku v Krásné Lípě, a deska se jmény padlých vojáků u Solferina v roce 1859 a u Jičína a Hradce Králové v roce 1866. Čelní stranu podstavce opět ozdobil medailon císaře. Všechny tyto části byly vyrobeny z umělé hmoty na bázi pryskyřice. Generální vikář litoměřické diecéze Martin Davídek s krásnolipským farářem Antonínem Sedlákem provedli žehnání a stejně tak v sousedství umístěného nového praporu Krásné Lípy. Po salvě a přednesení písně Kde domov můj následovalo předání darů městu Krásná Lípa ze strany Komitétu 1866 jako poděkování za provedenou opravu. Ovšem nebylo to jediné předávání darů a tentokráte byli obdarování zúčastnění vojáci a dobově oblečené dámy. Všichni dostali pamětní minci, kterou nechala vyrobit Krásná Lípa u firmy Zinako, s. r. o., Valašské Meziříčí. Lícní stranu zdobí pomník s německým textem, vycházející z originální medaile z roku 1908, a doplněný rokem 1859 a 1866. Rubovou stranu vytváří text: 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město, lipový list a letopočet 1870 - 2020.

Posledním bodem se stalo vysazení stromu česko-polského partnerství, které provedl p. J. Kolář a p. L. K. Chrzanowski. Poblíž pomníku instalovalo město informační tabuli s českým a německým textem. Celá akce proběhla v rámci dvoudenních oslav 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město. Uvedenému odhalení předcházela oprava kamenného podstavce a obrubníků, kterou od května do srpna uskutečnil restaurátor BcA. Miloš Kubišta z Krásné Lípy.

Komitét 1866 velmi děkuje městu Krásná Lípa za finanční podporu, se kterou byla provedena oprava pomníku!

Jiří Náhlovský

Další fotografie k článku najdete ve fotogalerii (v menu život).


16.9.2020


Informace ze sportovního areálu

sportovni-areal-Krasna-Lipa.jpgSportovní areál bude týden uzavřený: Z důvodu sanitárního týdne bude od 21. do 27. září 2020 Sportovní areál Českého Švýcarska uzavřen.

sauna-Krasna-Lipa.jpgOd 1. října 2020 se opět otevírá saunové centrum: Úterý: jen po předchozí rezervaci 15:00–17:00, 17:00–19:00, 19:00–21:00. Středa: ženy 16:00–20:00. Čtvrtek: společná 16:00–20:00. Pátek: jen po předchozí rezervaci 15:00–17:00, 17:00–19:00, 19:00–21:00. Sobota: společná 16:00–20:00. Neděle: jen po předchozí rezervaci 15:00–17:00, 17:00–19:00, 19:00–21:00.

Registrovat se můžete v online rezervačním systému http://areal.zskrasnalipa.cz/ nebo na tel. čísle 608 522 871.

Dále je možné se objednávat na masáže, tel.: 777 910 813.


15.9.2020


Nabídka zaměstnání ve Věznici Stráž pod Ralskem – příslušník Vězeňské služby ČR

pracovni-nabidka-prislusnik-vezenske-sluzby.jpgNabídka ke stažení v pdf ZDE:


14.9.2020


Poděkování všem, kteří se podíleli na Cross Parkmaratonu 2020

Parkmaraton-logo.jpgVážené Město Krásná Lípa, Dobrovolníci, Partneři,

dovolte, abych Vám za celý organizační tým Cross Parkmaratonu poděkovala za podporu běžeckého závodu, který byl součástí Dne Českého Švýcarska. Městu Krásná Lípa a zvláště pak technickým službám za spolehlivost a opětovně skvělou spolupráci. Děkujeme.

Mariana Krásnolipská „Život a běh mají rádi změnu.“


8.9.2020


V Bylinkové čajovně Nobilis Tilia – křest knihy a první přednáška z cyklu večerů pro jednotlivá znamení

krest-knihy-a-prednaska.jpgPozvánka na křest knihy Adély Zrubecké a Milana Gelnara Aromaterapie podle zvěrokruhu, který proběhne v Bylinkové čajovně Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře 25. září 2020, a na který naváže první přednáška z cyklu večerů pro jednotlivá znamení zvěrokruhu Večer pro Váhy… Více informací v přiloženém plakátku. Plakátek ke stažení v pdf ZDE:


8.9.2020


Jeden koncert na dvoje varhany vykouzlil varhaník pan Jiří Chlum

Jeden z mála letošních varhanních koncertů se v podvečer 5. září 2020 konal v kostele sv. Maří Magdalény v Krásné Lípě. Pan Jiří Chlum připravil zajímavý program složený např. z děl M. Gottharda Fischera, J. Gottfrieda Waltera nebo Dietricha Buxtehudeho. Zajímavostí bylo i premiérové koncertní využití druhých kostelních varhan, které jsou umístěny na druhé empoře a v jarních měsících byla dokončena jejich generální oprava. Velké poděkování patří panu faráři Antonínu Sedlákovi!

varhanni-koncert-1.jpgvarhanni-koncert-2.jpgvarhanni-koncert-3.jpg


7.9.2020


Den Českého Švýcarska – z programu na Křinickém náměstí

Poslední srpnové sobotní ráno zpočátku nevypadalo nijak optimisticky, co se počasí týká. Ranní příjezd prodejců, do předem připravených stánků technickými službami, provázel déšť. Někteří se spěchali občerstvit do stánku s výbornou kávou, ke které zakousli i něco sladkého. Po deváté hodině se celým náměstím nesl známý zvuk motorů přijíždějících motocyklů Čechie Böhmerland. S jejich odjezdem přišlo na řadu vystoupení cyklo trial, na kterém se sešlo také mnoho fandů, a po skončení jejich početná skupina uvolnila prostor příznivcům dechové hudby. Všem přítomným zahrála skupina hudebníků ze sousedního Německa. V nabitém programu se našlo místo i pro malé diváky, které pobavilo Divadlo Koloběžka svou Námořnickou pohádkou. Po ní se náměstí zaplnilo příznivci skupiny Holki. Dámské trio rozproudilo dav diváků a všem jejich vystoupení přišlo příliš krátké. Michal Hejc, moderní houslista, posluchačům předvedl své umění po šestnácté hodině. Jeho koncert vystřídal parkur a následující vystoupení mladého páru v silové akrobacii přilákalo početné obecenstvo. Před večerním koncertem skupiny Tata Bojs se předávalo ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji Českého Švýcarska za rok 2020 a jako každý rok byl pokřtěn i kalendář – na rok 2021. Tímto aktem a celou akcí si vždy připomeneme brzký příchod nového roku, ale hlavně konec léta v nádherném Českém Švýcarsku.

Alena Starostová

Cechie-Bohmerland.JPGcyklo-trial.JPGdechovka.JPGDivadlo-Kolobezka.JPGHolki.JPGMichael-Hejc.JPGparkur.JPGkrest-kalendare.JPGTata-bojs.JPG


4.9.2020


Historie nás spojuje

krest-knihy.jpgJak se v nadpisu píše, historie nás spojuje opravdu řadu let. Důkazem toho je i nově vydaná kniha autorů Václava Junka a Václav Hieka s názvem Německé století 1919–2020 v nejsevernějších Čechách. Křest knihy slavnostně posvětili patroni knihy pan Steve Lichtag a Ing. Zbyněk Linhart – senátor za Děčínsko. Kniha je v současné době neprodejná a město zvažuje její dotisk z vlastních prostředků.

koncert-Vaclava-Hudecka.jpgOslavy 150 let povýšení Krásné Lípy na město doprovázel bohatý kulturní program, který uspokojil malé i velké, sportovce i milovníky hudby či historie. Důležitým milníkem oslav bylo slavnostní předávání ocenění významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj města Krásná Lípa v různých oborech. Předávání proběhlo v kostele sv. Máří Magdalény a bylo důstojně zakončeno koncertem Václava Hudečka.

z-odhaleni-obnoveneho-pamatniku-lva.jpgSobotní hudební program probíhal na Křinickém náměstí a obohacen byl o odhalení obnoveného pomníku lva. Toho se účastnilo mnoho významných hostů mj. Franz Josef I., prezident města Żyrardow Lucyan Krzysztof Chrzanowski, Generální vikář Monsignore Martin Davídek a přátelé z partnerského spolku Heimat- und Humboldtverein Eibau e.V. Slavnostní atmosféru podpořila dobová scénka souboru Hraničář, pestrý repertoár Krásnolipského komorního Sboru a choreografie historických vojáků ze spolku Komitét pro udržování památek z války roku 1866.

Projekt Historie nás spojuje, číslo ERN-0956-CZ-19.09.2019 je podpořen z prostředků Evropské unie. / Das Projekt Geschichte verbundet uns, Nummer ERN-0956-CZ-19.09.2019 wurde aus Mitteln Europäische Union gefördert.

loga-EU-SNCZ-Euroregion-Nisa_.jpg


4.9.2020


I v letošním roce město Krásná Lípa nabízí zdarma nouzové zásobování užitkovou vodou

pumpa.jpgV reakci na trvající mimořádné sucho rozhodla 11. 5. 2020 rada města o pomoci s řešením akutního nedostatku vody občanům s trvalým pobytem na území Krásné Lípy, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

Pravidla pro nouzové bezplatné zásobování užitkovou vodou pro občany města Krásná Lípa:

1) Bezplatný rozvoz užitkové vody je možný pouze pro občany s trvalým pobytem na území města Krásná Lípa, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

2) Užitková voda bude získána odběrem z vodovodního hydrantu určeného provozovatelem vodovodní sítě SčVK Děčín.

3) Odběr vody a její rozvoz bude hrazen z rozpočtu města.

4) Užitková voda bude dodána na základě telefonické objednávky občana na telefonním čísle 603 893 634, p. Danita.

5) Dodávka vody bude realizována v čase dle dohody, do velkoobjemových nádob (sudy, barely plastové nádrže) pouze na místech dobře dostupných pro obsluhu dodávkové cisterny.

6) Množství dodané vody se stanovuje na maximálně 1 m3 na jeden objekt, a to 1 krát týdně. V případě dvougeneračního objektu se množství navyšuje na 2 m3.

7) Dodaná voda je určena výhradně na úklid, splachování, základní hygienu apod. Nesmí být využívána jako pitná!

8) Dodaná voda nesmí být používána pro zálivku zahrady, mytí vozidel, plnění bazénů a podobné zbytné účely.

9) Platnost opatření je stanovena do 31. 10. 2020. Dle potřeby a klimatických podmínek může být prodloužena.

Dodávku většího množství pitné vody za úhradu je možné objednat u SčVK Děčín, tel. číslo 724 112 590, p. Martinka.


20.5.2020


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz