CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Ve čtvrtek 6. května jsme si pietním aktem připomněli 76. výročí ukončení 2. světové války v Evropě

pietni-akt-vyroci-ukonceni-valky.jpg


7.5.2021


Očkování občanů 50+ proti nemoci Covid-19 v Krásné Lípě. Zbývají volné vakcíny – na očkování se mohou hlásit zájemci i z jiných měst a obcí

Covis19-ockovani-v-Krasne-Lipe-50plus-i-z-okoli.jpgMěsto Krásná Lípa nabízí občanům od 50 let a chronicky nemocným, kteří mají unikátní kód, možnost očkování proti nemoci Covid-19 v Krásné Lípě.

Zájemci se mohou hlásit každý pracovní den v čase od 8:00 do 11:30 v obřadní síni městského úřadu (v přízemí vpravo za hlavními vstupními dveřmi do budovy radnice).

S sebou si vezměte občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a mobilní telefon.

Očkování proběhne v úterý 11. května 2021 v kulturním domě. V případě potřeby volejte 721 828 939.


6.5.2021


Informace o výluce Lužickohorského rychlíku

Luzickohorsky-rychlik.jpgZ důvodu výluky na trati bude 8. a 9. 5., 15. a 16. 5. a 22. 5. 2021 Lužickohorský rychlík v úseku Nový Bor – Mikulášovice dol. n. a zpět veden autobusem náhradní dopravy. Jízdní řád autobusu náhradní dopravy a umístění zastávek najdete ZDE:


5.5.2021


Nabídka zaměstnání ve Věznici Stráž pod Ralskem

Nabidka-zamestnani-ve-Veznici-Straz-pod-Ralskem.jpgVíce informací na přiloženém letáčku. Letáček v pdf ZDE:


5.5.2021


Sportovní areál v Krásné Lípě otevírá venkovní sportoviště

Sportovni-areal-Krasna-Lipa(4).JPGSportoviště lze rezervovat v online rezervačním systému nebo na telefonním čísle 608 522 871. S ohledem na stále probíhající epidemii Covid-19 je nutné dodržovat nařízená omezení. Sportoviště lze navštěvovat nanejvýš ve dvojicích, omezení se nevztahuje na členy jedné domácnosti. Provoz baru a restaurace probíhá velmi omezenou formou výdejního okénka. Otevírací doba areálu je prozatím od 11:00 – 19:00 hodin. O aktuálním stavu antukových kurtů, vzhledem k současnému nestálému počasí, je třeba se informovat na výše uvedeném čísle.


4.5.2021


Zápis dětí do mateřské školy

zapis-do-materske-skoly.jpgZápis do MŠ se koná od pondělí 10. května 8:00 hod. do středy 12. května 2021 do 14:00 hod. Koná se bez přítomnosti dětí ve škole – skládá se pouze z formální části (podání žádosti). Základní informace najdete na přiloženém plakátku (v pdf ZDE:), podrobnější pak na webu zapisms.webnode.cz.


30.4.2021


Informace o plánované odstávce elektrické energie

odstavka-elektriny-140521.jpOdstávka je plánována na 14. květen 2021 od 7:00 do 15:30. Dotčena budou odběrná místa v Dlouhém Dole, Vlčí Hoře a Zahradách. Více informací v upozornění ZDE:


26.4.2021


Další komplikace v souvislosti s opravou krajské komunikace z Křinického náměstí do Krásného Buku!

jednani-k-uzavirce-silnice.jpgV pátek 23. dubna 2021 se konalo v zasedací místnosti radnice narychlo svolané jednání k připravované úplné uzavírce silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem plánované od 28. dubna do 18. května 2021. Za účasti zástupců investora, jímž je Ústecký kraj, zhotovitele – EUROVIA, a. s., Silničního správního úřadu Rumburk, města Krásná Lípa a řady dalších dotčených subjektů (místní firmy a průmyslové společnosti) bylo konstatováno, že podklady k odsouhlasení nebyly opakovaně zaslány v dostatečném předstihu, a to působí následně řadu problémů, především firmám v zajištění zásobování, v plánování veřejné dopravy, svozu odpadů, ale i v obecné informovanosti občanů. Napříště nebude takový postup ze strany města akceptován! V souvislosti s touto uzavírkou dochází k rozsáhlým změnám v obsluze oblasti autobusovými linkami DÚK. O nich budeme detailně informovat. Ještě jedna třítýdenní uzavírka nás bude čekat začátkem léta. Termín pro dokončení stavby se posouvá do letošního září.


26.4.2021


V termínu od 28. 4. 2021 do 18. 5. 2021 bude provedena úplná uzávěra v ulici Kyjovská v Krásné Lípě v úseku od Křinického náměstí po křižovatku s ulicí Mánesovou

Z Kyjovké ulice nebude umožněn vjezd do ulice Dittrichova – viz obr. "Uzávěra Kyjovská". Objízdná trasa je stanovena dle obr. "Objízdná trasa" přes Rumburk.

uzavera-Kyjovska.jpgobjizdna-trasa.jpg


26.4.2021


Výluka v autobusové dopravě z důvodu uzavírky silnice mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem

vyluka-informacni-letak.jpgV termínu od 28. 4. 2021 do 18. 5. 2021 bude uzavřena silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem. Autobusy linek 405 a 407 budou vedeny po objízdné trase přes Doubici a Kyjov do Zahrad a dále do Brtníků přes Vlčí Horu nebo Panský. V Brtníkách jsou zřízeny přestupy na linku 409 ve směrech Mikulášovice a Rumburk. Turistická linka 434 bude vedena z Rybniště do Doubice a dále rovnou do Krásné Lípy, místní část Kyjov nebude linkou obsluhována. Na všech linkách platí výlukové jízdní řády. S ohledem na možnost nenadálých změn v termínu výluky doporučujeme sledovat informace na webu Dopravy Ústeckého kraje www.dopravauk.cz.
 
 

Podrobnější informace k výluce z Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje najdete po kliknutí na Více.

 

Více


26.4.2021Kyjovským údolím prošel před 78 roky tzv. Pochod smrti

Před 15 lety město Krásná Lípa společně s Židovskou obcí v Praze obnovilo pietní místo, které připomíná tragickou událost a místo úmrtí 8 účastníků pochodu smrti v Kyjovském údolí. Dlouhá léta o místo pečovali členové KČT Krásná Lípa. Původní opakovaně poškozovaný dřevěný informační sloupek byl nahrazen důstojným a trvalejším kamenným pomníkem. Tragickou událost našich dějin si dnes, krátkým pietním aktem a položením květin, společně připomněli starosta Jan Kolář a senátor Zbyněk Linhart.

Na tzv. Pochod smrti se 19. dubna 1945 vydala, pod dohledem příslušníků SS, skupina 580 vězňů z pracovního tábora ve Schwarzheide, kteří nuceně pracovali v chemičce společnosti BASF, jižně od Berlína. Jednalo se ve většině o židovské vězně z Osvětimi. Dlouhý pěší pochod a další útrapy velká část vězňů nepřežila a do Terezína, který byl cílem pochodu, dorazilo 7. května 1945 asi jen 200 vězňů.

Příběh tohoto pochodu je zachycen v knize Svědectví od přímého účastníka Alfreda Kantora, v níž je zachycen obrázek z průchodu pochodu Kyjovským údolím i mapka se zákresem trasy.

Pochod-smrti-pomnik(1).jpgPochod-smrti-pruchod-Kyjovskym-udolim.jpgPochod-smrti-mapka.jpgPochod-smrti-pomnik.jpg


23.4.2021


Od 6. dubna do 15. června 2021 dojde k uzavření silnice mezi Jetřichovicemi a Rynarticemi. Na linkách Dopravy Ústeckého kraje 434 a 436 bude platit výlukový jízdní řád

Vyluka-informacni-letak.pngDotčeny jsou linky:
434 Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Chřibská – Krásná Lípa
436 Děčín – Dobrná – Huntířov – Srbská Kamenice – Jetřichovice, Vysoká Lípa
 
Linka 434: Víkendové spoje od soboty 10. dubna jsou rozděleny na dvě větve Děčín – Jetřichovice a Rynartice – Krásná Lípa bez vzájemného přestupu. Cestující z/do směru Krásná Lípa mohou využít přestupů v Chřibské na linku 402 do Huntířova, kde je přestup na upravenou linku 436 do Jetřichovic a dále na Mezní Louku, příp. pomocí linky 438 též do Hřenska. V opačném směru totožně.
Spoje v pracovní dny od pondělí 31. května pokračující do Krásné Lípy budou z Jetřichovic dále vedeny do České Kamenice na zastávku Pražská k přestupu do/z linky 402 ze směru Chřibská a opačně.
 
Linka 436: Víkendové spoje jedou v odlišných časových polohách tak, aby umožňovaly přestupy v Huntířově do/z linky 402.
V pracovní dny linka nezajíždí do Rynartic.
 
S ohledem na možnost nenadálých změn v termínu výluky doporučujeme sledovat informace na www.dopravauk.cz.
 

30.3.2021


Sčítání lidu domů a bytů začíná 27. března 2021. Sečíst se můžete i online

scitani-lidu-2021.jpgBezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst online od 27. 3. do 9. 4. 2021, a to na webu www.scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace.

Pokud se nesečtete online, musíte od 17. 4 do 11. 5. 2021 vyplnit listinný sčítací formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře nebo na kontaktních místech sčítání. Vyplněné formuláře bude možné odeslat v předtištěné obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech České pošty (vybrané pobočky). Odeslání bude zdarma. Mezi kontaktní místa sčítání patří i pobočka České pošty v Krásné Lípě. Další v Ústeckém kraji pak najdete v přiloženém souboru.

Distribuce formulářů do domácností bude probíhat při dodržování přísných hygienických pravidel (ochranné pomůcky, dezinfekce, fyzický kontakt primárně venku, minimalizace doby kontaktu). Z tohoto důvodu nebudou sčítací komisaři pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se však můžete obrátit na infolinku 840 30 40 50.

Více informací (v pdf) ZDE: nebo na webu www.scitani.cz


2.3.2021


Informativní rozbor pitné vody

Informativni-rozbor-pitne-vody.jpgV rámci služeb Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem (zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR) nabízí informativní rozbor pitné vody. Rozbor je určen pro občany, kteří využívají pitnou vodu z individuálních zdrojů (studny, vrty). Cena rozboru je 774 Kč a je platná od 1. 3. do 30. 5. 2021. Zahrnuje výsledkový akreditovaný protokol o zkoušce včetně posudku a zaslání protokolu e-mailem. Pro rozbor je nutné vyzvednutí vzorkovnic na pracovišti Zdravotního ústavu. Nejbližší pracoviště včetně provozních hodin najdete na webu www.zuusti.cz nebo volejte zákaznickou linku 245 015 015.


1.3.2021


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz