CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Koncert Poutníků v Krásné Lípě

V sobotu 20. července 2019 v amfiteátru kulturního domu vystoupí skupina Poutníci. Koncert začíná v 19.00 a vstupné je 50 Kč.

Poutníci začali v roce 2019 už svou 49. sezonu. Za tu dobu se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co český bluegrass mohl a může nabídnout. Současná sestava hraje ve stejném obsazení již 10 let. Peter Mečiar – banjo a dobro, Jan Máca – mandolína, Jakub Bílý – kytara a zpěv, Jiří Pola-Karas – kontrabas a kapelník. Skupina za svou kariéru vydala 15 CD nebo LP a zřejmě na podzim letošního roku začne s natáčením 16. nosiče. Některé novinky, chystané na toto CD, ale hlavně poutnické hity, jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary, zazní i během poutnického koncertu v Krásné Lípě.


19.7.2019


Irské balady – koncert Věry Kláskové

V pátek 2. srpna 2019 komorní prostředí kaple ve Vlčí Hoře rozezní hlas a kytara Věry kláskové, která zde vystoupí se svým koncertem Irské balady. Koncert začíná v 18.00 a vstupné je 40 Kč.

Věra Klásková od dětství účinkovala v řadě pěveckých sborů, absolvovala ZUŠ (klavír), konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze (zpěv) a filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (bohemistika). Několikrát se zúčastnila celostátního kola Porty s folkovou skupinou i jako sólistka. Během studií zpívala s oblibou jazz, šansony a muzikál, od roku 2000 se soustavně věnuje interpretaci tradicionálů z Britských ostrovů, především irských balad. Při zpěvu se doprovází na kytaru. Zúčastnila se českých festivalů inspirovaných keltskou kulturou (Skotské hry, Irská noc Český Krumlov, Keltský festival Teplice, Celtic Circle Budyně nad Ohří), vystupovala v České televizi, v Rádiu Vltava, ve vysílání Českého rozhlasu do zahraničí, v Country radiu a několikrát v Rádiu Proglas. V roce 2007 účinkovala na festivalu irské kultury Shamrock v Českých Budějovicích společně se skupinou Oró dublinského dudáka Martina Nolana. S nimi se poté dvakrát setkala na nočních produkcích v dublinském středisku Áras Chrónáin Ionad Cultúrtha. V roce 2011 vystoupila na festivalu Rose of Tralee v Irsku. Silnou zbraní Věry Kláskové je komorní kultivovaný projev, pěvecký výraz a citlivě respektovaná atmosféra textu písně, posílená dobrou znalostí jazyka – její druhou profesí je totiž překládání beletrie a duchovní literatury z angličtiny.

Nahrávky: písničky v ústeckém a plzeňském studiu Českého rozhlasu (skupina Jednoduše), spolupráce s Kapitánem Kidem (Dávno již, Schizokrajné lásky, Staré trampské písně).

Vlastní diskografie: Raduj se! (2001), Večery při svíčkách (2002), Pod irskou oblohou (2004), Andělé tě chrání (2009), Jaroslav Ježek/V+W s klavírním doprovodem M. Dvořáka (2009), Evropské koledy (2009), Pozdrav z Ameriky (2011), Vodou širou, širokou/Wide, Wide Waters (2016).

Hudební oblíbenci: cizozemsko – E. Fitzgeraldová, M. Nolan a irská hudba obecně, Queen, M. Knopfler, Dream Theater | tuzemsko – M. Kožená, M. Janková, Collegium 1704, Spirituál kvintet, K. Zich, K. Plíhal, Hradišťan, Čechomor, bratři Ebenové.


19.7.2019


Sobotní oslavy železnice na dráze národního parku

V sobotu jsme společně oslavili propojení národních parků České a Saské Švýcarsko přes železnici, konkrétně zprůchodnění trati Sebnitz - Dolní Poustevna, které letos slaví 5 let. V Krásné Lípě jsme uspořádali oslavy na nádraží s bohatým programem, okružní jízdy autovláčkem s průvodcem, jízdy historickým motoráčkem s průvodcem a vše s tipy na výlety do okolí.

Akce proběhla v rámci projektu 5 let dráhy národního parku - 5 Jahre Nationalparkbahn, registrační č. ERN-0840-CZ-11.02.2019.11.7.2019


Město Krásná Lípa vyhlašuje výběrové řízení na asistenta prevence kriminality

Město Krásná Lípa zastoupené tajemnicí Městského úřadu Krásná Lípa vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice - Asistent prevence kriminality Krásná Lípa.

Požadujeme: minimální věk 18 let; trvalé bydliště v Krásné Lípě, nebo místní znalost města Krásná Lípa; dobrý zdravotní stav; ochota pracovat v terénu a dobré komunikační schopnosti.

Uchazeč podá písemnou přihlášku, která bude obsahovat: jméno a příjmení uchazeče; datum a místo narození; státní příslušnost; místo trvalého pobytu; číslo občanského průkazu; kontakt e-mail, telefon; datum a podpis uchazeče.

K přihlášce uchazeč přiloží: výpis z rejstříku trestů; doklad o nejvyšším dokončeném vzdělání; životopis; souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Nabízíme: nástup ihned; předpokládaná výše platu 14 500 Kč.

Informace k obsahové náplni funkce: Práce na plný úvazek (ranní a odpolední směna) v terénu. Pracovní pozice vzniká v rámci projektu, který je dotován Ministerstvem vnitra – odborem prevence kriminality. V případě jeho úspěšnosti se plánuje jeho pokračování v následujícím roce.

Uchazeč podá písemnou přihlášku v uzavřené obálce s označením: "Výběrové řízení – Asistent prevence kriminality – neotvírat" do 26. 7. 2019 osobně do podatelny MěÚ Krásná Lípa nebo doporučeně poštou na adresu: Město Krásná Lípa, k rukám tajemnice MěÚ, Masarykova 6, 407 46 Krásná Lípa.


11.7.2019


V úterý 9. 7. 2019 zemřel pan Mgr. Milan Sudek, dlouholetý starosta města, zastupitel, pedagog, muzikant, skvělý vypravěč, nepřehlédnutelná osobnost našeho města

Milan Sudek se narodil 16. dubna 1935. Po maturitě vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Od roku 1954 do roku 1994 učil postupně na školách v Krásném Buku, Dolním Podluží, Vlčí Hoře, Starých Křečanech a v Krásné Lípě, kde vedl 25 let dětský pěvecký sbor Lipka. V letech 1994 až 2002 vykonával funkci starosty. V dalších letech byl členem rady a zastupitelstva města. Byl sbormistrem Krásnolipského komorního sboru.

V úctě, smutku a v trvalé vzpomínce Jan Kolář, starosta města


10.7.2019


Koncert Pavla Šporcla

Výjimečný hudební zážitek slibuje koncert houslového virtuóza Pavla Šporcla. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích a u posluchačů všech generací. Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth zařadil Pavla Šporcla jako jediného z českých houslistů mladé generace do své knihy Housloví virtuózové – od Paganiniho po 21. století. V koncertní sezóně 2001/2002 po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let. K bezpočtu míst jeho koncertů, kterými jsou např. Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Čajkovského sál v Moskvě či legendární Carnegie Hall v New Yorku tak přibude další, a tím bude v pátek 26. července 2019 kostel svaté Máří Magdalény v Krásné Lípě. Koncert s názvem Pocta Paganinimu začíná v 18.00 a vstupné je dobrovolné.

Program:
Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll, BWV 1004
Eugen Ysaye – Sonáta č. 4
Nicolo Paganini – 24 Capricií op. 1 (výběr)
Pavel Šporcl – Kde domov můj (virtuózní variace pro sólové housle) 

Více informací a zajímavostí o Pavlu Šporclovi, např. životopis „Výjimečný svět modrých houslí“, najdete na webu: http://www.pavelsporcl.cz


5.7.2019


Prolínání Světů v Krásné Lípě

Již sedmý ročník konference Prolínání Světů v Krásné Lípě má svoji podobu. Zvu vás srdečně v neděli 15. září 2019. Vzácnými hosty, kteří budou mluvit o vztazích mezi lidmi v lince partnerské, rodinné i společenské budou od rána do včera: Olga Bušková – žena, která harmonizuje domovy i životy, profesor Jan Rak – jaderný a kvantový fyzik, věděc CERNu, který vrací spojitost mezi vědou a spiritualitou, Mallory Neradová a Simona Bagarová – propojující mnoho světů napříč sociálními vrstvami, Simona Babčáková – herečka, moderátorka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, Gabriela Fillipi – herečka, moderátorka a zakladatelka léčivého divadla, Pavel Karoch – výtvarník, průvodce a expert české televize, armádní generál Petr Pavel – předseda výboru NATO v letech 2015–2018.

Celý den doplňuje inspirativní doprovodný program a moderuje Martin Růžička.

Rezervace jsou spuštěny zde: https://irenakubicova.cz/prolinani-svetu/

Akce je realizovaná díky Krásnolipskému spolku a podpoře soukromých i veřejných subjektů. Všem děkuji.

Konference Prolíná lidi a jejich příběhy, inspiruje nás v mnoha rovinách našeho vnímání a skrz zkušenosti a prožitky přednášejících hledáme své vlastní paralely, objevy, tříbíme si kritické myšlení, boříme předsudky, stereotypy a hledáme vlastní cestu…

Irena Kubicová, autorka projektu


4.7.2019


Mezinárodní hudební festival ve Filipově

XIII. ročník mezinárodního hudebního festivalu v poutní bazilice Panny Marie ve Filipově zve v době prázdnin na celou řadu jedinečných hudebních zážitků. V nádherném prostředí filipovské baziliky se během prázdnin každou neděli představí umělci z Čech i ze zahraničí. Všechny koncerty mají jedno společné – varhany, které jsou pro svůj originální zvuk v unikátním akustickém prostředí baziliky vyhledávaným nástrojem nejen mnoha interpretů, ale i posluchačů varhanní hudby. Kromě varhan zde zazní i další hudební nástroje, zpěv a mluvené slovo.


4.7.2019


Město Krásná Lípa nabízí zdarma nouzové zásobování užitkovou vodou

V reakci na sucho rozhodla rada města o pomoci s řešením akutního nedostatku vody občanům s trvalým pobytem na území Krásné Lípy, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

Pravidla pro nouzové bezplatné zásobování užitkovou vodou pro občany města Krásná Lípa:

1) Bezplatný rozvoz užitkové vody je možný pouze pro občany s trvalým pobytem na území města Krásná Lípa, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

2) Užitková voda bude získána odběrem z vodovodního hydrantu určeného provozovatelem vodovodní sítě SčVK Děčín.

3) Odběr vody a její rozvoz bude hrazen z rozpočtu města.

4) Užitková voda bude dodána na základě telefonické objednávky občana na telefonním čísle 603 893 634, p. Danita.

5) Dodávka vody bude realizována v čase dle dohody, do velkoobjemových nádob (sudy, barely plastové nádrže) pouze na místech dobře dostupných pro obsluhu dodávkové cisterny.

6) Množství dodané vody se stanovuje na maximálně 1 m3 na jeden objekt, a to 1 krát týdně. V případě dvougeneračního objektu se množství navyšuje na 2 m3.

7) Dodaná voda je určena výhradně na úklid, splachování, základní hygienu apod. Nesmí být využívána jako pitná!

8) Dodaná voda nesmí být používána pro zálivku zahrady, mytí vozidel, plnění bazénů a podobné zbytné účely.

9) Platnost opatření je stanovena do 31. 10. 2019. Dle potřeby a klimatických podmínek může být prodloužena.

Dodávku většího množství pitné vody za úhradu je možné objednat u SčVK Děčín, tel. číslo 724 112 590, p. Martinka.


27.6.2019


Město plné květin 2019

Město Krásná Lípa i letos vyhlásilo soutěž Město plné květin. Účastníkem soutěže se může stát občan, který na území města Krásná Lípa vlastní byt, obytný dům či rekreační objekt nebo je nájemníkem bytu a živými květinami si v průběhu vegetační sezóny vyzdobí vnější okenní parapety či balkony, a to ve směru k městské komunikaci. Soutěže se mohou účastnit s vhodnou sezonní výsadbou květin i majitelé či nájemci předzahrádek podél městských komunikací. 

Účastníkem soutěže se stává občan: osobním vyplněním přihlášky, přihlášením jinou osobou (např. sousedem apod.) nebo na návrh člena hodnotící komise. Přihláška do soutěže je k dispozici v podatelně městského úřadu nebo v kanceláři č. 5 či na www.krasnalipa.cz (v záložce Úřad – Formuláře a žádosti). Vyplněné přihlášky přijímá podatelna městského úřadu od 29. dubna 2019 do 30. srpna 2019. Přihlášky je možné zaslat i elektronicky e-mailem na adresu: podatelna@krasnalipa.cz 

Nejpozději do 13. září 2019 pak bude pořízena fotodokumentace všech přihlášených objektů. Hodnotící komise je tříčlenná, složená ze starosty města a 2 zaměstnanců MěÚ Krásná Lípa. Hodnocení je kolektivní a určí 5 výherců, kteří budou odměněni, každý finanční částkou 1000 Kč. Na odměnu není právní nárok, návrh hodnotící komise schvaluje Rada města Krásná Lípa. 

Odměna bude vyplacena pouze občanům, kteří nejsou evidováni jako dlužníci města Krásná Lípa.


30.5.2019


Změny v souvislosti s rekonstrukcí sběrného dvora

Z důvodu rekonstrukce sběrného dvora v Technických službách v Pletařské ul., bude od 3. 6. 2019 sběrný dvůr přesunut do objektu bývalého ACHP v Čapkově ul.. Sběrný dvůr v Technických službách bude pro příjem odpadu zcela uzavřen do konce listopadu 2019. V Technických službách bude fungovat pouze výdej pytlů na separovaný odpad, pytle na komunální odpad a kupóny pro rekreanty, hlášení závad v městských bytech, a to pouze v uvedené dny... Více na přiloženém plakátku.


17.5.2019


Upozornění pro nájemníky městských bytů


9.5.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz