CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Výluka v autobusové dopravě z důvodu uzavírky silnice mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem

vyluka-informacni-letak.jpgV termínu od 28. 4. 2021 do 18. 5. 2021 bude uzavřena silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem. Autobusy linek 405 a 407 budou vedeny po objízdné trase přes Doubici a Kyjov do Zahrad a dále do Brtníků přes Vlčí Horu nebo Panský. V Brtníkách jsou zřízeny přestupy na linku 409 ve směrech Mikulášovice a Rumburk. Turistická linka 434 bude vedena z Rybniště do Doubice a dále rovnou do Krásné Lípy, místní část Kyjov nebude linkou obsluhována. Na všech linkách platí výlukové jízdní řády. S ohledem na možnost nenadálých změn v termínu výluky doporučujeme sledovat informace na webu Dopravy Ústeckého kraje www.dopravauk.cz.
 
 

Podrobnější informace k výluce z Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje najdete po kliknutí na Více.

 

Linka 405 Rumburk – Staré Křečany – Krásná Lípa – Doubice
Až na výjimky jsou spoje linky 405 zakomponovány do linky 407. Spojení Starých Křečan s Rumburkem bude zajišťovat primárně linka 409 Varnsdorf – Rumburk – Mikulášovice – Dolní Poustevna (v pracovní dny v hodinovém taktu, víkendy v dvouhodinovém).
 
Linka 407 Brtníky – Krásná Lípa – Varnsdorf
Linka bude vedena po objízdné trase z Krásné Lípy přes Doubici a Kyjov do Zahrad a dále do Brtníků přes Vlčí Horu nebo Panský (každá větev vždy v jednom směru) – týká se spojů, které za standardního stavu pokračují do Brtníků. Dochází k mírným časovým posunům na odjezdu/příjezdu z/do Varnsdorfu, v Brtníkách jsou v rámci možností daných značně prodlouženou jízdní dobou zachovány přestupy na Mikulášovice, resp. vytvořeny nové návaznosti na Rumburk na lince 409. Připomínáme, že v Krásné Lípě navíc není možný průjezd ulicí Dittrichova od náměstí do ulice Doubická a trasa linky bude vedena po silnici II/263 ke křížení s ulicí Elišky Krásnohorské a odtud dále do Doubice (týká se též linky 434 viz níže).
Víkendová obsluha linky 407 povede z Varnsdorfu do Krásné Lípy a dále do Rumburku pro přestup na linku 409 směr Brtníky a opačně. Místní část Vlčí Hora bude ve víkendových dnech bez obsluhy (možno využít také turistickou vlakovou linku T2 s pěším přechodem cca 1 km od zastávky do středu obce). Vzhledem k přestupní vazbě v Rumburku není možné zachovat přestupy na vlakovou linku L7 Liberec – Varnsdorf (či jen výjimečně).
 
Linka 434 Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Chřibská – Krásná Lípa
Turistická linka, která je již nyní ve výlukovém stavu kvůli rekonstrukci silnice mezi Jetřichovicemi a Rynarticemi, bude vedena z Rybniště do Doubice a dále do Krásné Lípy. Vzhledem k přestupní vazbě ve Chřibské na linku 402 Varnsdorf – Česká Kamenice – Děčín není z časových důvodů možná zajížďka z Doubice do Kyjova a zpět. Místní část Kyjov bude o víkendu bez obsluhy.
 
Na všech linkách platí výlukové jízdní řády.

26.4.2021


Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz