CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Pomáháme našim seniorům s očkováním

Město Krásná Lípa, stejně jako na jaře, zajišťuje asistenci seniorům, kteří projevili zájem o třetí posilující dávku vakcíny proti nemoci covid-19. Zajišťujeme asistenci s administrativou a případně i dopravu do rumburského očkovacího centra v Podhájí. Případní zájemci z řad seniorů se mohou hlásit u místostarostky Jany Drobečkové – tel.: 721 828 939, e-mail: drobeckova@krasnalipa.cz. Na začátek prosince připravujeme prostřednictvím naší příspěvkové organizace Kostka Krásná Lípa očkování klientů v domech se sociální službou, dříve DPS.


26.11.2021


Pracovní nabídka

Novia-Fashion-nabidka-prace-letak.jpgSpolečnost Novia Fashion v Krásné Lípě hledá do rodinné pletárny s tradicí více než 165 let šikovné spolupracovníky. Jedná se o pletaře-seřizovače, obsluhu pletacích strojů a pracovníky do konfekce. Pokud máte zájem o zajímavou práci a zájem pomoci rozvíjet tradiční řemeslo, napište nebo zavolejte: e-mail: info@noviafashion.cz, tel: 412 383 359.


26.11.2021


Pozvánky nejen pro orientační běžce

Sportovní klub orientačního běhu ZOOB Rumburk zve na mikulášské, vánoční a novoroční setkání a proběhnutí s mapou. Mikulášské se koná 5. 12. 2021 od 11:00 u Solandského rybníka v Lipové a rovněž tam se ve stejnou hodinu koná 19. 12. 2021 i vánoční setkání. Novoroční se pak koná 2. 1. 2022 od 17:00 v parku Rumburské vzpory v Rumburku kam si nezapomeňte vzít baterku! Akce jsou otevřené nejen pro orientační běžce, projít se s mapou a nalézt nějaké lampiónky může každý.

Kontakt na pořadatele: e-mail: babickyt@gmail.com, tel.: 737 575 694

Rumburska-lilie-051221-plakat.jpgRumburska-lilie-191221-plakat.jpgRumburska-lilie-020122-plakat.jpg

 


23.11.2021


Město Krásná Lípa přijme zaměstnance na pracovní pozici zedník

nabidka-prace-zednik.jpgPředpoklady pro vznik pracovního poměru: státní občan ČR, popř. cizí státní občan, který je na území ČR přihlášen k trvalému pobytu; dosažení věku 18 let; způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost a ovládání jednacího jazyka.

Požadavky: ukončené vyučení v oboru; schopnost samostatného rozhodování; praxe v oboru výhodou; řidičské oprávnění sk. B a T výhodou.

Uchazeč podá písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti: jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního příslušníka); kontakt e-mail, telefon; datum a podpis uchazeče.

K přihlášce uchazeč připojí: strukturovaný životopis; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce (cizí státní příslušník doloží obdobný doklad vydaný domovským státem); úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání; souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Nabízíme: nástup ihned; 5. platovou třídu podle platných znění zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, nařízení vlády č. 222/2010 Sb., kterým se stanoví katalog prací ve veřejných službách a správě a nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě ve znění pozdějších předpisů; zařazení do platového stupně dle započitatelné praxe; příspěvek na stravování; po zapracování možnost smlouvy na dobu neurčitou, navýšení platu, životní či penzijní připojištění, služební mobilní telefon, příspěvek na dovolenou či zájmové aktivity,…; možnost ubytování.

Informace k obsahové náplni funkce: zednické práce; montážní, natěračské a údržbářské práce; provádění zimní údržby komunikací; pomocné práce.

Uchazeč podá písemnou přihlášku v uzavřené obálce s označením: „pracovní pozice – zedník – neotvírat“ do 8. 12. 2021 osobně na podatelnu MěÚ Krásná Lípa nebo doporučeně poštou na adresu: Město Krásná Lípa, k rukám místostarostky města, Masarykova 6, 407 46 Krásná Lípa.


23.11.2021


Z radniční pošty: Poděkování

MS-Slunicko-budova.jpgLetos v září nastoupila naše dcerka do MŠ Sluníčko. Hrozně se na nástup do školky těšila, ale já měla v hlavě spoustu otazníku. Nebude tam plakat? Zvládne tam spinkat? Nebuje jí někdo nutit jíst to co nejí? … Věděla jsem ale už dopředu, jaký je tam kolektiv a právě proto jsem chtěla, aby dcerka nastoupila přímo sem. Bylo prvního září a já byla asi ještě víc nervózní než naše Barunka, ale hned po příchodu to ze mne všechno spadlo. Všichni se usmívali a já se tam cítila strašně dobře. A takhle to teď máme každý den. Barunka nemůže ráno ani dospat jak moc se těší. A i když člověk vstane se špatnou náladou, hned vám ji tam zlepší. To jaký je ve školce super kolektiv to se nedá ani slovy popsat. Ten přístup k dětem je úžasný. Když dítě něco nejí, nikdo ho do ničeho nenutí. Každé ráno vás krásně přivítají a odpoledne se s vámi krásně rozloučí. Děkuji všem za takový přístup a za lásku, kterou dětem dáváte, jste všechny skvělé a myslím, že nejsem jediná, kdo vám každé ráno svěřuje své dítě s naprostou důvěrou.

Barbora Rückerová


16.11.2021


Oznámení vlastníkům a nájemcům pozemků v Krásné Lípě

OMEXOM GA Energo, s.r.o. oznamuje vlastníkům a nájemcům pozemků v obci Krásná Lípa, že od listopadu 2021 do srpna 2022 bude v této oblasti prováděna stavba, která řeší obnovu venkovního vedení VN. Více informací ZDE:


4.11.2021


Poplatníkům, kteří platí za komunální odpad pololetně, se blíží splatnost druhé splátky

popelnice-na-komunalni-odpad.jpgDovolujeme si upozornit občany města Krásná Lípa, kteří platí poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů pololetně, na blížící se termín splatnosti druhé splátky. Poplatník, který platí poplatek sám nebo prostřednictvím společného zástupce domácnosti pololetně, je povinen ho zaplatit ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 30. 6. a do 15. 12. příslušného kalendářního roku.

Poplatek lze zaplatit bankovním převodem na účet 109634816/0300 pod přiděleným variabilním symbolem (informace u správce poplatku – Městský úřad Krásná Lípa, Fritscheová, e-mail: fritscheova@krasnalipa.cz, tel.: 412 354 833) nebo hotově a platební kartou v pokladně městského úřadu.


26.10.2021


Zdravotní ústav nabízí rozbor pitné vody za akční cenu

informativni-rozbor-pitne-vody-letacek.jpgZdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem nabízí občanům využívající k zásobování domácností pitnou vodou individuální zdroje (studny, vrty) v akci informativní rozbor pitné vody za 774 Kč. Cena zahrnuje výsledkový akreditovaný protokol o zkoušce včetně posudku a zaslání protokolu e-mailem. Nabídka platí do 30. 11. 2021. Pro rozbor je nutné vyzvednutí vzorkovnic na pracovišti Zdravotního ústavu. Nejbližší pracoviště včetně provozních hodin najdete na www.zuusti.cz nebo volejte zákaznickou linku 245 015 015. Více informací na přiloženém plakátku (v pdf ZDE:).


14.10.2021


Milostivé léto pro dlužníky

Díky schválení takzvaného milostivého léta (dle části 2, čl. IV, odst. 25, zákona č. 286/2021 Sb.) budou lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekuce, odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Úrok z prodlení byl u některých plateb až 90% ročně, nebo se díky úrokům vyšplhal dluh za nezaplacenou pokutu u dopravního podniku až na 60.000 Kč. Na dlužníkovi bude pouze zaplatit jistinu a 900 korun exekutorovi za uzavření exekuce. Milostivé léto tak představuje šanci pro lidi vymanit se ze svých dluhů a začít znovu normální život. Tato jedinečná příležitost bude pro lidi dostupná od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Již nyní je možné si doporučeným dopisem od exekutora vyžádat vyčíslení nezaplacené jistiny.

Odborné sociální poradenství, Kostka Krásná Lípa, p. o., tel.: 777 925 302 nebo 777 291 359


23.9.2021


Archiv

Aktuální počasí

Mlžný opar

Teplota: -2,6°C
Zdánlivá teplota: -5,9°C
Vítr: 2,2 km/h
Nárazy: 4,7 km/h
Směr větru: Z
Srážky: 0 mm/d
Vlhkost: 95%
Tlak: 998,5 hPa

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

Mobilní aplikace Artur