CS Čeština DE Deutsch

Aktuality

Akce „Pozemky na výstavbu zdarma“ úspěšně pokračuje

Nabídka zvýhodněné kupní ceny při koupi pozemků města vhodných pro výstavbu se setkala s velkým zájmem individuálních stavebníků. V současné době roste v Krásné Lípě nejvíce nových domů za poslední léta. Dotační systém umožňuje zájemci o stavbu rodinného domu získat pozemek (1.200 m2) při splnění předepsaných podmínek zcela zdarma, formou vratky kupní ceny. V současné době tak s podporou města roste dvacítka nových domů. V několika případech již byla kupní cena stavebníkovi po kolaudaci domu vrácena.

Aktualizovali jsme proto nabídkový katalog vybraných pozemků vhodných pro výstavbu, kde zájemce získá jednoduchým způsobem základní přehled a informaci o konkrétním pozemku. Zájemce si však může i samostatně v územním plánu vyhledat vhodný pozemek, a pokud je v majetku města, vztahují se na jeho prodej stejné podmínky.

Pro případné zájemce uvádíme přehled užitečných odkazů:

Pro informace nebo s dotazy se obracejte na p. Karla Mareše, Městský úřad Krásná Lípa, Odbor výstavby, investic a životního prostředí, Email: mares@krasnalipa.cz, telefon: 412 354 832.

V přehledu vybraných pozemků pro výstavbu rodinných domů v Krásné Lípě najdete i zobrazení konkrétních pozemků v mapové aplikaci Google, což umožňuje velmi rychlou orientaci a identifikaci nabízeného pozemku.

Jan Kolář, starosta města


30.5.2017


Pokračujeme v potravinové a materiální pomoci

V letošním roce pokračujeme s pomocí osobám a rodinám s dětmi ohroženými chudobou. Sociální pracovníci budou vytipovávat jednotlivce či rodiny, kterým bude poskytnuta potravinová či materiální pomoc. Těmto podpořeným jednotlivcům či rodinám bude nabídnuto navazující poradenství či sociální služba pro řešení jejich nepříznivé situace. V rámci doprovodných opatření může být poskytováno finanční či výživové poradenství. V minulém roce se nám podařilo díky této materiální a potravinové pomoci např. uspořenými financemi uhradit dětem školní výlet; zaplatit dluh u dodavatele elektrické energie; postupné řešení splácení dluhů; zabezpečení rodiny v období kdy nepobírala dávky; pomoc v období, kdy si rodina podávala žádost o byt a zaplatila kauci; pomoc při ztrátě dokladů; splácení dluhu na odpadech; nešťastná událost v rodině. Z uvedených příkladů jde vidět, že tato pomoc má skutečně smysl.

Od 1. 5. 2017 se Kostka stala spolupracující organizací Potravinové banky v Ústeckém kraji z.s., která nám poskytuje jak potravinovou pomoc, tak i materiální pomoc. Projekt je financován z prostředků Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci a státním rozpočtem České republiky.

Za Kostku Krásná Lípa Bc. Ilona Weinerová, sociální pracovnice


30.5.2017


Kouzelnícká show pro děti

Pojďte s námi oslavit mezinárodní Den dětí v neděli 28. května v 15:00 v Kulturním domě v Krásné Lípě.
Interaktivní kouzelnické představení, kdy Michal čaruje s dětmi přímo na jevišti, je plné skvělých kouzel a perfektní zábavy. Děti budou aktivně zapojeny do pořadu a příjemně okouzleni. Vstupné je 20 Kč.


20.5.2017


Den dětí s národními parky

Pozvánka na Den dětí s národními parky, který se koná v sobotu 27. května 2017 od 14:00 do 17:00 v areálu Správy NP České Švýcarsko.

Připravena je pro Vás spousta aktivit: soutěže pro děti od dětí, dílničky pro děti, lanová opičí dráha, loutková pohádka O chytré horákyni, prohlídka budované učebny pro ekologickou výchovu a slavnostní představení ekovýchovného přívěsu národního parku.


18.5.2017


Nabídka pracovních míst v Nobilis Tilia, s.r.o.

Nobilis Tilia, s.r.o. se sídlem ve Vlčí Hoře u Krásné Lípy nabízí tyto volné pracovní pozice: Pracovník obchodu pro reklamace / Pracovník zákaznické podpory. Aktuální informace o pracovních nabídkách najdete na stránkách https://eshop.nobilis.cz/nabidka-pracovnich-mist/.


17.5.2017


Počasí v Krásné Lípě - duben 2017

Letošní duben byl v Krásné Lípě nejchladnější minimálně za posledních 8 let. Byl ještě o celý stupeň chladnější než relativně chladné dubny v letech 2016 a 2013. Charakteristika průběhu počasí přibližně odpovídala loňskému dubnu a to sice nástupem velmi teplého a slunného počasí hned v samém počátku měsíce. Postupně se proudění začalo otáčet na chladné severní až severovýchodní, které zde vydrželo s malými přestávkami po celý měsíc.

První dekáda letošního dubna byla z celého měsíce nejteplejší. Hned první den si pro nás přichystal téměř dvacetistupňové teploty a skoro jasnou oblohu. Následující den přinesl ještě celkem příjemné teploty okolo 15°C. V dalších dnech však přibylo oblačnosti a srážek. Výrazně se ochladilo. Teploty v noci klesly na hodnoty kolem 2°C, odpoledne vystoupaly maximálně na 10°C. 7. dubna byl zaznamenán vysoký srážkový úhrn. Za 24 hodin napršelo 27 mm srážek.

Na přelomu první a druhé dekády přeci jen dorazilo výrazné oteplení. 10. dubna překročila teplota vzduchu dokonce 20°C. Po přechodu zvlněné studené fronty 13. 4. k nám však pronikl studený a vlhký vzduch od severu. Dorazilo ochlazení, které stlačilo teploty ve dne na hodnoty průměrně kolem 7°C. Divočejší počasí v rámci ČR nastalo kolem 15. 4., kdy se díky přílivu studeného vzduchu a nepohybujícímu se frontálnímu rozhraní mezi Čechy a Moravou dostavilo na hory sněžení. To bylo nejvýraznější tentokrát v Jeseníkách, kde i ve středních polohách na návětrné straně hor napadlo až 70 cm sněhu! Krásnou Lípu tentokrát přívaly sněhu bezpečně minuly. Co nás však neminulo, byly noční mrazy. Ty se v druhé polovině měsíce vyskytovaly až na pár výjimek pravidelně.

Závěr dubna přinesl ještě jednu sněhovou vlnu, ta však nejvýrazněji zasáhla pro změnu Šumavu. V Krásné Lípě se v samotném závěru dubna vrátily odpolední teploty alespoň nad 10°C.

(http://www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


15.5.2017


Program 46. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 46. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 15. května 2017 najdete ZDE:


15.5.2017


Ne zcela tradiční spolupráce

To, že naše město spolupracuje s mnoha místními organizacemi, institucemi a má přeshraniční spolupráci s německými partnery,  bereme už jako samozřejmost.  V loňském roce jsme navázali spolupráci  s polským městem Zyrardów (cca 30 tis. obyvatel), se kterým nás úzce pojí společná historie díky rodinám velkoprůmyslníků z minulého století Hielle a Dittrich. Na začátku května nás navštívila delegace právě z tohoto města, kterou tvořily děti a dále významní zástupci z radnice - např. president Dariusz Kaczanowski (v českém ekvivalentu místostarosta). Společně jsme se prošli po stopách rodiny Dittrich a Hielle, uctili památku padlým polským vojákům z 2. světové války, představili naši školu a město a projednali další společné aktivity.

Několik dalších fotografií ZDE:


12.5.2017


Plaston ve Šluknově nabízí práci


12.5.2017


Starostové z regionu jednali v Krásné Lípě

Pravidelné setkání starostů dobrovolného svazku obcí Sever se tentokrát konalo u nás v Krásné Lípě. Na programu bylo mj. jednání o finanční podpoře regionálních akcí, rozpočet DSO Sever a spolupráce na společném rozvojovém projektu.


12.5.2017


Další strana

Aktuální

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku