CS Čeština DE Deutsch

Aktuality

Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky

Nechte se přenést do dob J. S. Bacha nebo W. A. Mozarta. Pojďte si připomenout slavné písně G. Gershwina, J. Ježka a to prostřednictvím Zámeckého saxofonového kvarteta Josefa Žemličky v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů jakým je saxofon… Koncert se koná v sobotu 19. srpna 2017 od 17:00 v Městském parku v Krásné Lípě (v případě nepřízně počasí bude koncert přesunut do prostor kulturního domu). Vstupné je 30 Kč.

Program koncertu:

A. Mozart - Menuet
J. S. Bach - Fuga VII / - Air
B. Martinů - Tango
A. Dvořák - Humoreska / - Polka (2. část z České svity)
J. Gershwin - Three Preludes For Saxophone I. + II. / - Lady Be Good
L. Bernstein - Maria
K. Běhounek - Sám s děvčetem v dešti / - Tiše padá sníh
J. Ježek - Potopa
I. Berlin - Cheek to cheek


12.8.2017


Koncert Vladimíra Franze

V sobotu 12. srpna 2017 se v krásnolipském kostele svaté Máří Magdalény koná koncert Vladimíra Franze. Koncert začíná v 18:00, vstupné je dobrovolné.


5.8.2017


Ohlédnutí – výstava děl Martina Frinda

V pondělí 7. srpna v 17:00 proběhne v Domě Českého Švýcarska vernisáž výstavy děl Martina Frinda s názvem Ohlédnutí. Během vernisáže vystoupí výtvarný teoretik Jiří Tichý a člen kapely The Plastic People of the Universe Vratislav Brabenec. Samotná výstava pak bude otevřena do 1. září 2017.


31.7.2017


Krásnolipská Nádhera

Tradiční pivovarsko-hudební festiválek Pivovaru Falkenštejn...


29.7.2017


Koncert Jana Buriana

Písničky a vyprávění na téma současného života člověka obklopeného médii, ohromovaného supermarkety a superstary. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a kulturní úroveň se dozvíme v Kulturním domě v Krásné Lípě v pátek 4. srpna 2017 během koncertu Jana Buriana s názvem Ekologie duše. Koncert začíná v 18:00, vstupné je 40 Kč.


28.7.2017


Koncert Jiřího Stivína

V sobotu 22. července 2017 od 18:00 se v kostele svaté Máří Madalény v Krásné Lípě koná sólový koncert významného českého hudebníka, multiinstrumentalisty a skladatele Jiřího Stivína. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Program koncertu Barokní hudba jako inspirace / Sám se svým stínem

Carl Philipp Emanuel Bach – Sonata g moll pro flétnu
Jiří Stivín – Modrá růže
Antonio Vivaldi – Koncert C dur pro flautino
Jiří Stivín - Barokní inspirace
W. A. Mozart – Adagio pro flétnu
Jiří Stivín – Proměny času
G. F. Händel – Sonáta E moll pro flétnu a b.c.
Jiří Stivín – Fantasie na barokní fantasie
Jiří Stivín – Sharazula Marazula / lidová
Johann Sebastian Bach – Badinerie
Jiří Stivín – Bazalička / lidová
Jiří Stivín – Byla cesta, byla ušlapaná / lidová
Jiří Stivín – U Dunaja, u Prešpurka / lidová
Jiří Stivín – Dobrú noc má milá

20.7.2017


Počasí v Krásné Lípě - červen 2017

Červen letošního roku opět lámal rekordy. Průměrná teplota překonala v Krásné Lípě o 0,7°C loňskou nejvyšší průměrnou teplotu a mnohde byl letošní červen vůbec nejteplejším červnem za posledních 120 let. Tomu také odpovídaly teploty, které při přílivu tropického vzduchu v teplých oblastech Čech stoupaly nad 35°C. Do Krásné Lípy však díky severní poloze tropický vzduch nedorazil a maximální červnová teplota vystoupala „jen“ na necelých 29°C. I relativně nízké teplotní maximum oproti jiným částem země stačilo, aby i v Krásné Lípě byl letošní červen nejteplejší v historii měření

První červnová dekáda přinesla příjemné počasí s malým množstvím srážek a teplotami kolem 23°C ve dne a 14°C v noci. Nejteplejším dnem v této dekádě byl 3. červen, kdy teplota vystoupala odpoledne nad letních 25°C, naopak nejchladnějším dnem byl 7. červen, kdy se teplota zastavila jen na 17°C. 

Druhá dekáda přinesla teplé počasí s výskytem letních dnů. V polovině dekády však přešla studená fronta, která přinesla srážkový úhrn 12 mm a citelnější ochlazení. To ovšem netrvalo dlouho a teploty se vrátily zpět na hodnoty kolem 24°C. Opět je potřeba zdůraznit, že v rámci ČR byl sever Čech citelně chladnější, než jižní polovina území, kde teploty pravidelně atakovaly tropickou hranici 30°C. 

Závěrečných 10 dnů června přineslo již poněkud divočejší počasí. 22. přecházela přes naše území studená fronta, která přinášela v letním období bouřky z ne příliš obvyklého severozápadního směru. A jedna bouřka zasáhla i Krásnou Lípu. Před samotným vstupem na naše území bouře citelně zeslábla a naštěstí nenapáchala výraznější škody jako v sousedním Německu. Lovci bouří tuto bouřku označili jako supercela. Srážkový úhrn přes 30 mm z celé epizody určitě potěšil zahrádkáře. Následovalo oteplení na hodnoty opět kolem 24°C. V samotném závěru měsíce přešla další studená fronta a hned za ní se nad naším územím vytvořila tlaková níže, která přinesla hlavně do jihozápadních a středních Čech mohutnou zálivku. Někde napršelo více, než bylo potřeba, takže takové oblasti jihozápadně od Prahy (Radotín, Dobřichovice), kde napršelo přes 100 mm srážek za 24 hodin, se potýkaly se zatopenými objekty a sesuvy půdy na komunikace. Ani Krásná Lípa nezůstala na suchu a zálivka v podobě 42 mm srážek při mírné a přechodně silné intenzitě (ne přívalové) deště přišla určitě vhod.

(www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


19.7.2017


15. zasedání Zastupitelstva města Krásná Lípa


17.7.2017


Byty a nebytové prostory vyhlášené k pronájmu

Více informací o bytech a nebytových prostorech vyhlášených k pronájmu najdete na našich stránkách v sekci úřad / byty a nebytové prostory.


17.7.2017


Nabídka pracovního místa v Horní Poustevně


17.7.2017


Další strana

Aktuální

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

28.7. 18:00
Zpívej

2.8. 19:00
Sezn@mka

9.8. 19:00
Buchty a klobásy

Celý program

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku