CS Čeština DE Deutsch

Aktuality

Upozornění z městské knihovny


11.4.2017


Otevření turistické sezony 2017 v Českém Švýcarsku už klepe na dveře…

O víkendu 21. dubna – 23. dubna 2017 proběhne již tradiční vyvrcholení  společného Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku, kterou připravuje obecně prospěšná společnost České Švýcarsko s dalšími partnery. Připravena je pestrá škála především turistických akcí na území Českého i Saského Švýcarska.

Pátek 21. dubna - Odemykání Křinické cyklostezky 

Sobota 22. dubna - Výlet k sousedům do Saska – Míšeň 

Neděle 23.dubna - Exkurze OKOLO Českého Švýcarska -  Šluknovsko a Benešovsko

 

(https://blog.ceskesvycarsko.cz/cs/otevreni-turisticke-sezony-2017)


7.4.2017


Program 44. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 44. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 27. března 2017 najdete ZDE:


27.3.2017


Pohádky pana Pohádky

V neděli 26. března jste od 15:00 srdečně zváni do Kulturního domu v Krásné Lípě na divadelní představení pro děti nesoucí název Pohádky pana Pohádky.

Jde o vtipné zpracování známých pohádek O Budulínkovi a O Červené Karkulce, které přiveze herec Kamil Koula, kterého známe například z filmu Třetí skoba pro Kocoura. Rozuzlení děje napomáhají také děti, které se aktivně zapojí do příběhu...

Vstupné je 40 Kč.


24.3.2017


Řemeslně-výtvarné dílny aneb Pojďme tvořit spolu...

... každý čtvrtek od 15:30 do 17:30 v ZŠ Krásná Lípa... Více na přiloženém plakátku.


22.3.2017


Toulavá zvířata nejsou jen psi

V našem městě jsme zaznamenali výskyt toulavých koček v lokalitě ulice Čelakovského. Na základě oznámení místních občanů provede město Krásná Lípa regulaci populace těchto toulavých koček. Budeme postupovat v souladu se zákonem o veterinární péči a zákonem na ochranu zvířat proti týrání a provedeme odchyt koček v této lokalitě ve veřejném zájmu ve čtvrtek 6. dubna. Město se tak snaží o udržení populace v určité zdravotní, genetické kvalitě. Toulavé kočky budou odchyceny a předány do veterinární péče, kde jim bude zajištěna základní zdravotní péče (odparazitování, kastrace, …) a u nevyléčitelně nemocných či zraněných zvířat případné utracení. Ošetřené kočky budou vráceny zpět do svého teritoria. Tuto regulaci považujeme za opatření, které zamezí utrpení zvířat, nekontrolovatelnému množení zdivočelých koček a šíření nemocí.

Žádáme občany o spolupráci minimálně v těchto krocích:

  • Neodkládejte odpady, které jsou zdrojem potravy a tedy množení toulavých koček.
  • Ukliďte, zabezpečte své objekty proti vnikání takto zdivočelých koček.
  • Hlašte nám podezření na výskyt toulavých zvířat na technické služby, tel. 412 354 848, hlavackova@krasnalipa.cz, doskova@krasnalipa.cz či podatelna@krasnalipa.cz.

Žádáme majitele koček, kteří chovají kočky v okolí dané lokality, aby je ve čtvrtek 6. dubna zabezpečili tak, aby nedošlo k nechtěnému odchytu koček chovaných v domácnosti. Regulace populace toulavých koček ve veřejném zájmu bude následně pokračovat i v jiných lokalitách. O odchytové akci vás budeme včas informovat.

(Lucie Hanková)


22.3.2017


Kandidát na prezidenta Michal Horáček navštíví Krásnou Lípu

Pozvánka na diskusní setkání s kandidátem na prezidenta Michalem Horáčkem v pivovaru Falkenštejn v Krásné Lípě. Setkání proběhne ve čtvrtek 23. 3. 2017 od 17:30 hod.


21.3.2017


Důležité upozornění


15.3.2017


Počasí v Krásné Lípě - únor 2017

Letošní únor nám v první polovině měsíce předvedl pravé nefalšované zimní počasí, které zejména ve druhé polovině měsíce přešlo bez předjarní předehry prakticky do jara.

První únorové dny navázaly na chladný leden. Obleva však na sebe nenechala dlouho čekat.

Již 2. února dorazily od západu dešťové srážky, které při teplotách pod bodem mrazu vytvořily nebezpečnou ledovku. Následující dva dny se teplota vzduchu držela nad bodem mrazu, nejčastěji kolem 3°C. Sníh, jehož výška byla na začátku měsíce přes 45 cm rychle slehnul na přibližně 35 cm. Po oteplení se vrátilo zpět ochlazení. Kompenzace za oteplení v podobě nového sněhu nepřišla. Nejvíce se ochlazení projevilo 7. a 8. února, kdy se denní teploty pohybovaly jen kolem -7°C. Výhledy na další dny ale dávaly už jasně tušit, že se zimou je zle. Celodenní mráz nás opustil 11. února, od 13. února pak přestalo mrznout i v noci. 15. února vystoupala odpolední teplota k 10°C nad nulou. Sněhu se moc dolů nechtělo. Byl přesycen vodou a přemrzlý. Srážkově bohatým frontálním systémům, které přes nás přecházely od 20. února, již sníh odolat nemohl. A podepsalo se to rychle na stavu řek. Například Mandava ve Varnsdorfu velice rychle vystoupala na 3. SPA. Poslední čtyři únorové dny se již nesly v klidném duchu bez sněhové pokrývky, bez vydatných srážek a silného větru, který bičoval Čechy právě v závěrečné únorové dekádě.

(www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


15.3.2017


Oblastní kolo dětské pěvecké soutěže Zpěváček zná své finalisty

V sobotu 11. března 2017 proběhl v krásnolipském Kulturním domě již třináctý ročník dětské pěvecké soutěže ve zpěvu lidových písní Zpěváček. Soutěž pořádal folklorní soubor Lužičan za podpory města Krásná Lípa, nadace Agrofert a o. p. s. České Švýcarsko.

Soutěžilo celkem 19 dětí, z toho 14 o postup do regionálního kola, které se uskuteční 8. dubna 2017 v Jablonci n. N. Porota ve složení Olga Vinšová, Milan Sudek a Martina Vinšová mohla poslat do dalšího kola až 7 dětí, což také učinila, protože děti byly opravdu šikovné. Takže další šanci dostat se do kola Zemského do Telče má Jůlie Michelová a Mai Horesch z Rumburku, Tereza Převorová z Varnsdorfu, Anna Michalíčková z Jiřetína p. J., Daniel Novák z Rybniště a naši krásnolipští Kuba Boštík a Šárka Dušková. Jsou to svěřenci Kláry Brabníkové a Veroniky Matysové, které je také budou v Jablonci doprovázet.

Akce se vydařila, děkuji učitelkám za přípravu dětí do soutěže i porotě a všem ostatním, kteří se na akci podíleli.

(Naďa Semelková - FS Lužičan)

Další fotografie k článku ZDE:


13.3.2017


Další strana

Aktuální

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku