CS Čeština DE Deutsch EN English

Hlavní kulturní, sportovní a společenské akce v Krásné Lípě

Kalendář akcí na březen až červen 2018 ke stažení v pdf ZDE:


Několik příkladů za všechny

Čechie Böhmerland

Jedná se o každoroční mezinárodní setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Letošní ročník 2017 se plánuje na 26. srpna.

Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie BöhmerlandMezinárodní závod - Tour de Feminin
6. - 9. červenec 2017

Úvodní slovo ředitele závodu Jiří Vích, ředitel závodu

V roce 1988 jsme poprvé připravili malý etapový závod pro ženy a juniorky. V té době jsme nepředpokládali, že se nám podaří v tak malém městě jako je Krásná Lípa připravit další ročníky.
Právě letos však odstartujeme jubilejní 30. ročník. Za těch třicet let jsme na startu přivítali závodnice ze 47 států světa. V loňském roce se prezentovala již 2000 závodnice a letos při jubilejním ročníku najedeme celkově již 10000 závodních kilometrů.
Pestré zastoupení vynikajících cyklistek, mistryní světa a olympijských vítězek s propojením s překrásnou přírodou každoročně zaručuje nezapomenutelné sportovní a společenské zážitky. Čekají nás desítky kilometrů ve velmi náročném terénu Šluknovského výběžku a Českokamenicka. Věřím, že i proto bude letošní ročník sportovně zajímavý.
Tímto bych rád poděkoval všem městům, obcím, sponzorům, dobrovolným spolupořadatelům a sehranému organizačnímu týmu za skvělou organizaci celého závodu.

Jiří Vích, ředitel závoduJan Kolář, starosta Krásné Lípy

Tour de Feminin – to je již po tři desetiletí název pro mezinárodní etapový cyklistický závod žen, který propaguje dobré jméno České republiky, Ústeckého kraje a regionu Šluknovska doslova po celém světě. Stačí se podívat do startovních listin několika posledních ročníků, kde najdeme národní týmy z Nového Zélandu, Japonska, Austrálie nebo z Kolumbie, Mexika či exotické Kostariky. Tam všude si museli ujasnit, kde leží Česká republika, České Švýcarsko a Krásná Lípa.

Organizačně, technicky a finančně velmi náročný sportovní podnik je možné uspořádat jen díky velkorysé podpoře sponzorů a partnerů, kterým patří velké poděkování. Podobně jako všem kolegům starostům z našeho regionu, kteří s organizátory spojili své síly. A na konec patří poděkování i zakladateli a dlouholetému ředitelovi závodu panu Jiřímu Víchovi s přáním, aby se vše dobře podařilo a mohli jsme se společně sejít na závěrečném slavnostním vyhlašování výsledků na Křinickém náměstí v Krásné Lípě.

Jan Kolář, starosta Krásné LípyMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Záštitu nad Tour de Feminin přebírám už poněkolikáté. A dělám to rád. Myšlenka Jiřího Vícha propagovat ženskou cyklistiku v krásném prostředí Českého Švýcarska a Lužických hor má něco do sebe. Ženská cyklistika je očividně na vzestupu, a to nejen závodní, ale i ta rekreační. Tour de Feminin tuto optimistickou křivku do značné míry kopíruje, a to jak z pohledu předváděných sportovních výkonů, tak i co do divácké návštěvnosti. Proto jsem přesvědčen, že tento závod má před sebou velice slibnou budoucnost.

Milan Štěch, předseda Senátu PČRMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Vážení přátelé sportu a cyklistiky především,
chtěl bych Vás tímto přivítat na jubilejním XXX. ročníku nejkrásnějšího a zároveň i nejtěžšího tuzemského etapového cyklistického závodu pro ženy - Tour de Feminin 2017. Letos bych rád poděkoval v prvé řadě organizátorovi celé akce Jiřímu Víchovi za to, jak za tři desetiletí vytvořil z provinčního závodu závod, na který se sjíždí ženy z celého světa a který má za hranicemi naší země velké jméno.
Přál bych si, aby renomé soutěže v dalších letech nadále vzrůstalo. A také, aby se k nám do malebné krajiny Šluknovského výběžku dívky rády vracely nejen jako jen závodnice, ale aby poznaly a objevily krásy Ústeckého kraje jinak, než jen ze sedla kola. Ať už vyhraje podnik O pohár Českého Švýcarska - Tour de Feminin 2017 kdokoli, přeji všem závodnicím a také fanouškům a divákům podél trati hodně příjemných zážitků. Sportu zdar

Oldřich Budeniček, hejtman Ústeckého krajeInformace: http://www.tourdefeminin.com

Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin

Rallye Sachsen Classic

Sachsen Classic je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.

Několik fotografií na Facebooku z Rallye Sachsen Classic 2015

Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz