CS Čeština DE Deutsch EN English

Hlavní kulturní, sportovní a společenské akce v Krásné Lípě

Kalendář akcí na duben až červen 2019 ke stažení v pdf ZDE:


Několik příkladů za všechny

Čechie Böhmerland

Jedná se o každoroční mezinárodní setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Letošní, již 20. ročník se plánuje na 28. srpna 2018.

Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie BöhmerlandMezinárodní závod - Tour de Feminin
5. - 8. červenec 2018

Úvodní slovo ředitele závodu Šárka Pešková, ředitel závodu

Třicetiletá dáma „Tour de Feminin“ se důstojně rozloučila se svým zakladatelem. Pod jeho vedením si závod získal ve světě uznání. Dokazuje to stále větší zájem o možnost se tohoto závodu zúčastnit.
Od roku 2018 má nového ředitele - Šárku Peškovou – několika násobnou mistryni České republiky a účastnici MS a nejtěžšího závodu žen „Tour de Francz“.
Pestré zastoupení vynikajících cyklistek a propojení s překrásnou přírodou každoročně zaručuje nezapomenutelné sportovní a společenské zážitky.
Čekají nás desítky kilometrů ve velmi náročném terénu Šluknovského výběžku a Českokamenicka. Věřím, že i proto bude letošní ročník sportovně zajímavý. Jsem přesvědčena, že závod bude zajímavý i pro diváky, a že přinese nové zážitky.
Všem závodnicím a účastníkům budu držet palce, aby všechny ujeté kilometry přinesly nejen radost ze sportu v letní přírodě, ale také nová přátelství.
Celému organizačnímu týmu děkuji za velmi náročnou práci během přípravy a realizaci celé této sportovní akce.
Všem městům a sponzorům děkuji za spolupráci a podporu.

Šárka Pešková – ředitel závoduJan Kolář, starosta Krásné Lípy

Ještě máme v paměti skvělé sportovní zážitky z loňského jubilejního 30. ročníku a již je před námi závod letošní, kterým začínáme psát do historie již jeho čtvrtou desítku.
První červencové dny znovu přilákají do Českého Švýcarska mnoho cyklistických týmů z celého světa a početné pestrobarevné pole závodnic, které poměří své síly s náročným terénem, se svými soupeřkami, s nástrahami počasí i samy se sebou.
Jedna z největších pravidelných sportovních akcí na území Ústeckého kraje se neobejde bez velkorysé podpory řady sponzorů a mravenčí práce desítek dobrovolníků. Neobešla by se však i bez podpory hejtmana, starostů a samospráv měst a obcí, kterými vedou trasy jednotlivých etap. A už vůbec by nebyla možná bez zkušeného týmu organizátorů. Těm všem patří veliký dík!

Jan Kolář, starosta Krásné LípyMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Každoročně přebírám jako předseda Senátu Parlamentu ČR záštitu nad Tour de Feminin. A rok od roku mám lepší pocit z toho, čeho se organizátorům (ale i závodnicím a v neposlední řadě divákům) daří dosahovat a jak úspěšně ženskou cyklistiku propagují. Z pohledu historie to ještě není tak vzdálená doba, kdy byla žena na „bicyklu“ něčím naprosto výstředním. Stejně jako žena ve volební místnosti, nemluvě už vůbec o ženě kandidující ve volbách, řídící firmu apod. Nezapomínejme na to.

Milan Štěch, předseda Senátu PČRMilan Štěch, předseda Senátu PČR

Vážení přátelé sportu a cyklistiky především,
v roce 2017 se konal nejen jubilejní XXX. ročník nejtěžšího tuzemského etapového cyklistického závodu pro ženy – Tour de Feminin 2017, ale také byla na jeho trase pokořena hranice najetých deseti tisíc kilometrů od samého začátku cyklistického závodu v roce 1988. Za těch třicet let se na startu vystřídaly závodnice ze 47 států světa. V roce 2016 se v kopích na Děčínsku prezentovala již dvoutisící závodnice.
Musím zároveň vyseknout hlubokou poklonu hlavnímu organizátorovi celé akce Jiřímu Víchovi za těch dlouhých třicet let, které obětoval cyklistice a organizování tak skvělého závodu, na který se vrací rok co rok závodnice ze všech koutů světa. Je to i vynikající prezentace našeho krásného kraje.
Do dalších minimálně třiceti let konání si přeji, aby si soutěž i nadále držela tak vysokou laťku a přitom zůstala tím cyklistickým podnikem, na němž vládne přátelská a až takřka rodinná atmosféra. Všem účastnicím závodu „O Cenu Českého Švýcarska“ a také divákům podél trati přeji hodně příjemných zážitků.
Sportu zdar

Oldřich Budeniček, hejtman Ústeckého krajeInformace: http://www.tourdefeminin.com

Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin

Rallye Sachsen Classic

Sachsen Classic je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.

Několik fotografií na Facebooku z Rallye Sachsen Classic 2015

Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz