CS Čeština DE Deutsch EN English

Hlavní kulturní, sportovní a společenské akce v Krásné Lípě

Kalendář akcí na červenec až září 2020 ke stažení v pdf ZDE:


Několik příkladů za všechny

Čechie Böhmerland

Jedná se o každoroční mezinárodní setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Stejně jako v minulých letech i ten letošní proběhne v rámci Dne Českého Švýcarska 31. srpna 2019.

Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie BöhmerlandMezinárodní závod - Tour de Feminin
11. - 14. červenec 2019

Úvodní slovo ředitele závodu Jiří Vích, ředitel závodu

V červenci tradičně přivítáme na již 32. ročníku jedny z nejlepších světových závodnic na cyklistickém 5ti etapovém závodě „Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska.
V loňském roce odešla do sportovního nebe ředitelka závodu Šárka Víchová – Pešková.
Na její památku se závod jede jako memoriál.
Pestré zastoupení vynikajících závodnic a propojení s nádhernou přírodou zaručuje nazapomenutelné sportovní zážitky jak pro závodnice, tak i pro doprovod.
Velmi náročná trať vedoucí Lužickými horami nedá závodnicím chvilku odpočinku.
Pevně doufám, že začátek července přinese nejen slunné počasí na které jsme si již zvykli, ale také nevšední sportovní zážitky.
Věřím a byl bych velice rád, kdyby se nám podařilo s realizačním týmem opět pro všechny zůčastněné připravit pěkný závod a příjemný pobyt.

Jiří Vích – ředitel závoduJan Kolář, starosta Krásné Lípy

Procházet startovní listiny špičkového ženského cyklistického podniku Tour de Feminin, to je trochu jako listovat atlasem světa. Týmy z relativně blízkých evropských zemí se střídají se zámořskými, s trochou údivu i obdivu najdeme na soupisce také cyklistky z atraktivních i exotických, a pro mnohé z nás těžko dosažitelných destinací. Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, USA – všude tam se cyklističtí příznivci i širší sportovní veřejnost dozvídají, že někde ve středu Evropy je Česká republika, České Švýcarsko a Krásná Lípa. Tour de Feminin je mimořádným sportovním zážitkem, ale i skvělou reklamou pro náš region.

Jan Kolář, starosta Krásné LípyJaroslav Kubera, předseda Senátu PČR

Vážení příznivci sportu a cyklistiky zvlášť,
jsem rád, že se mohu zařadit do plejády sportovních i politických osobností, které svou záštitou podporují Tour de Feminin. Letos se tento ženský cyklistický závod v nádherném kraji Českého Švýcarska pojede po dvaatřicáté. To je pro ženu nádherný věk. Stále ještě mladá, ale již s určitými zkušenostmi, stále nadějeplná, ale již ne naivní. Co víc si v tu chvíli od života přát?
Přeji závodu a všem závodnicím, aby jej organizátoři opět výborně zvládli, aby vyšlo počasí a aby se podél trati a v etapových městech sešlo zase tolik fandů.

Jaroslav Kubera, předseda Senátu Parlamentu ČROldřich Budeniček, hejtman Ústeckého kraje

Vážení přátelé sportu a cyklistiky především,
čas je neúprosně rychlý stejně tak, jak rychle šlapou do pedálů účastnice cyklistického závodu O pohár Českého Švýcarska – Tour de Feminin 2019. Letos se pojede 32. ročník; a to v termínu od 11. do 14. července. A já se již nyní těším na kvalitní výkony závodnic ze všech koutů světa.
Tento podnik nemá v republice obdoby, ať už tradicí či profilem tratě zasazeným do malebného koutu Ústeckého kraje, do Šluknovského výběžku. V náročných kopcích ze sebe musí závodnice vydat maximum. Až teprve v cíli si divák uvědomí, jak moc náročný je tento závod.
Chtěl bych popřát všem účastnicím letošního závodu hodně sil, pokud možno žádné překážky na cestě za úspěchem a trochu toho sportovního štěstí. Organizátorům pak akci bez komplikací a mnoho spokojených diváků podél trati. A taky krásné počasí, které v obcích na Šluknovsku v tento čas panuje.
Sportu zdar

Oldřich Bubeniček, hejtman Ústeckého krajeInformace: https://www.tourdefeminin.com

Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin

Rallye Sachsen Classic

Sachsen Classic je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.

Několik fotografií na Facebooku z Rallye Sachsen Classic 2015

Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz