CS Čeština DE Deutsch EN English

Nová koncepce reaguje na vývoj v oblasti cestovního ruchu

Koncepce cestovního ruchu Rozšíření sítě značených turistických cest, kratší a lehčí turistické cesty, zkvalitnění sítě cyklistických stezek, či zatraktivnění veřejné dopravy. S tím vším a mnohým dalším počítá nová koncepce cestovního ruchu v regionu Českého Švýcarska, kterou společně zpracovaly obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a agentura SPF Group Ústí nad Labem.

Její zpracování přivítali především turisté. „Samozřejmě nejvíce se nám líbí rozšíření sítě značených turistických cest. Návštěvníci se díky nim rozptýlí po větším území, čímž se nebude zatěžovat pouze jedna cesta na jednom území. Podobně tomu bylo před sto lety, kdy v kraji turistika vrcholila. Pak se však cesty uzavřely, protože park byl přetížený. Nyní nám nezbývá, než chodit po jedné cestě, což není úplně turisticky zajímavé,“ řekl předseda krásnolipského klubu českých turistů Václav Hieke. Ten také vítá, že nová koncepce cestovního ruchu v regionu počítá i s dopravní obslužností, požadavek turistů splňuje i plánovaná tak zvaná nová hřebenovka, která má na vyznačených trasách vybudovat nouzová nocoviště a odpočívadla. „Je jen dobře, že by to mělo fungovat i u nás, vždyť to již funguje v Krkonoších a Podyjí,“ pochvaluje si Václav Hieke, který věří, že nové návrhy by mohly pomoci turismu v regionu.

Zpracování nové koncepce cestovního ruchu s výhledem až do roku 2020 si vyžádal vývoj cestovního ruchu v Českém Švýcarsku a zásadním pro novou koncepci bylo především to, že se nepotvrdily pesimistické předpovědi, které tvrdily, že růst návštěvnosti Českého Švýcarska bude ohrožovat přírodní dědictví regionu a návštěvníky tak bude nutné regulovat.

Koncepce zde:

Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Zataženo

Teplota: 12,2°C
Zdánlivá teplota: 12°C
Vítr: 2,5 km/h
Nárazy: 2,5 km/h
Směr větru: ZJZ
Srážky: 0,1 mm/d
Vlhkost: 96%
Tlak: 1023,2 hPa
UV Index: 1

Akce ve městě

Program kina

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rizika a nebezpečí

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Odkazy