CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Velikonoční tvoření a posezení s muzikou

Folklorní soubor Lužičan vás i s dětmi zve v pátek 19. dubna 2019 do Aparthotelu Lípa na velikonoční tvoření a posezení s muzikou. Začíná se od 15.00. Těšit se můžete na pletení pomlázek, zdobení perníčků, vajíček a další velikonoční tvoření. Občerstvení je zajištěno. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 19.4.2019 15:00


Pašijová hra Cestou Království

Pozvánka do kaple ve Vlčí Hoře na pašijovou hru Cestou Království, která se hraje v sobotu 20. dubna 2019 od 15:00. Kdo nestihne, může tentýž den zajít na reprízu do evangelického kostela v Rumburku, kde představení začíná v 18:00. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 20.4.2019 15:00


Ukliďme svět, ukliďme Česko, ukliďme koryto říčky Křinice

V úterý 23. dubna můžete společně s námi uklidit koryto říčky Křinice z města až po vstup do Kyjovského údolí. Sraz je v 8.00 hodin před radnicí. S sebou nezapomeňte vhodné oblečení, obuv, gumové rukavice a dobrou náladu. V cíli akce na všechny čeká táboráček s opékáním buřtů. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 23.4.2019 08:00


Předotevření sadu se starými odrůdami ovocných stromů

V rámci běžné výuky i aktivit ekotýmu se žáci naší školy zapojili do revitalizace starého opuštěného sadu, který bude nově sloužit nejen dětem. Předotevření tohoto sadu se starými odrůdami ovocných stromů se připravuje na čtvrtek 25. dubna a akce bude přístupná nejen žákům naší školy a učitelům, ale zvána je i veřejnost. Těšit se můžete na výrobu hmyzího hotelu, představení projektů žáků VI. ročníku, vernisáž fotek a ukázku aktivit – Učíme se venku. Sad najdete v ulici Elišky Krásnohorské (směr Doubice) a program předotevření trvá od 9 do 12 hodin. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 25.4.2019 09:00


Ozvěny Ekofilmu v Krásné Lípě

V týdnu od úterý 23. do pátku 26. dubna bude v Krásné Lípě a v partnerských školách na Šluknovsku probíhat program, letos již třetích, Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě. V úterý, v rámci akce Ukliďme Česko, proběhne tradiční úklid Křinice. Ve čtvrtek naše škola předotevře sad starých odrůd ovocných stromů a v pátek u krásnolipské školy „vyrostou“ ekostanoviště. Ve stejný den se koná i slavnostní zakončení Ozvěn, program začíná od 16:00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Představí se ZUŠ Varnsdorf s vystoupením Voda voděnka, budou vyhlášení vítězové výtvarné soutěže. Velkou pozornost si zaslouží prezentace výsledků z rozborů vody. Do odběrů vody se zapojilo šest základních škol ze Šluknovského výběžku a spolu s odborníky z VŠCHT v Praze zkoumaly vliv člověka na kvalitu vody v místních tocích. Slavnostní odpoledne i celé letošní Ozvěny završí přednáška Jakuba Vágnera o rybolovných expedicích v Amazonii. Další informace na plakátku ZDE:


Začátek akce: 26.4.2019 16:00


Stavění máje a pálení čarodějnic

Folklorní soubor Lužičan a Sbor dobrovolných hasičů Krásná Lípa vás v úterý 30. dubna 2019 zvou od 18:30 na náměstí pře Dům Českého Švýcarska na tradiční stavění máje. Následovat bude na hřišti za T-klubem pálení čarodějnic, kde nebude chybět občerstvení, které zajišťuje KČT Krásná Lípa. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 30.4.2019 18:30


Výstava Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

V posledních letech se snažíme objevovat a představovat veřejnosti odkaz a význam rodiny Dittrich pro rozvoj Krásné Lípy. Výstava je dalším viditelným krokem. Vidět jsme jí mohli letos v březnu v Senátu Parlamentu ČR, kde byla připravena pod záštitou senátora Zbyňka Linharta. Shlédnout jí můžeme i v Krásné Lípě. Výstava bude probíhat v Domě Českého Švýcarska ve dnech 3. až 10. května, dále 18. 5., 19. 5., 25. 5. a 26. 5. 2019 vždy od 12:30 do 16:00 hodin.
Poděkování patří společnosti Omnium, z. s., která nejen připravila tuto výstavu, ale převzala i záchranu cenné hrobky rodiny Dittrich v našem městě.
Rodina Dittrich společně s rodinou Hielle patřila k nejvýznamnějším představitelům průmyslového rozvoje na Krásnolipsku v 19. století a následně v rámci celé Evropy. Plody celoživotní práce rodiny Dittrich zůstávají někde viditelné, někde naplněné novým využitím. Mnohé z nich chátrají jako němí svědkové zašlé slávy, mnohé zmizely už nenávratně. S nimi však zmizely i osudy příslušníků rodiny Dittrich, jejichž jména a velké činy jsou dnes téměř zapomenuty. Přestože jejich současníkům se zdály být věčné. Plakátek CS:  DE:

Začátek akce: 3.5.2019 12:30


Otevření nových vyhlídkových tras a stezek

Město Krásná Lípa, Klub českých turistů Krásná Lípa a České Švýcarsko o. p. s. si vás dovolují pozvat na otevření nových vyhlídkových značených cest a stezek na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska – v pátek 3. a v sobotu 4. května 2019. Více informací najdete ZDE:https://www.krasnalipa.cz/aktuality.html?id=2484


Začátek akce: 3.5.2019 14:15


Otevření nových vyhlídkových tras a stezek

Město Krásná Lípa, Klub českých turistů Krásná Lípa a České Švýcarsko o. p. s. si vás dovolují pozvat na otevření nových vyhlídkových značených cest a stezek na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska – v pátek 3. a v sobotu 4. května 2019. Více informací najdete ZDE:https://www.krasnalipa.cz/aktuality.html?id=2484


Začátek akce: 4.5.2019 08:30


Pohyb v esenci

Pohyb v esenci – 9. května 2019 v kulturním domě... Více na plakátku ZDE:


Začátek akce: 9.5.2019 17:00


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz