CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Lístky do památníku – koncert skupiny Musica dolce vita

Také máte doma svůj nebo babiččin památníček plný vzpomínek? Musica dolce vita vám přináší program plný krásné hudby od našich klasiků až k významným skladatelům 20. století zpestřený citacemi z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové. Koncert se koná 25. srpna 2019 od 18.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč. Plakátek ZDE: Program ZDE:


Začátek akce: 25.8.2019 18:00


Cross Parkmaraton a dětský Parkmaraton

Cross Parkmaraton a dětský Parkmaraton tradičně patří k programu Dne Českého Švýcarska, letos startují v sobotu 31. srpna. Připraveny jsou tratě různých délek. Kromě maratonu také půlmaraton a 10 km. Novinkami jsou 10 km nordic walking a canicross – běh se psem. Pro děti Schrödingerův institut organizuje již 6. ročník dětského Parkmaratonu a podle jejich věku jsou připraveny tři tratě – od 500 do 1500 m. Plakátky s dalšími informacemi: Cross Parkmaraton (DE), dětský Parkmaraton


Začátek akce: 31.8.2019 08:30


Den Českého Švýcarska

Finálem Kulturního léta v Krásné Lípě a současně jedna z nejvýznamnějších akcí ve městě je Den Českého Švýcarska, který se koná poslední prázdninovou sobotu 31. srpna 2019. Program Dne tradičně spojuje hned několik velkých akcí. Chybět nebude sraz legendárních motocyklů Čechie Böhmerland, jejichž příjezd na Křinické náměstí se očekává v 9.20 a téměř hodinu zde zůstanou. Srazem těchto skvostů na dvou kolech na náměstí nás provede moderátor Miroslav Vais.

Zejména sportovce může oslovit Cross Parkmaraton. Připraveny jsou tratě různých délek. Kromě maratonu také půlmaraton a 10 km. Novinkami jsou 10 km nordic walking a canicross – běh se psem. Pro děti Schrödingerův institut organizuje již 6. ročník dětského Parkmaratonu a podle jejich věku jsou připraveny tři tratě – od 500 do 1500 m. I letos se můžeme těšit na večerní koncerty. Na samý závěr Dne budou hned dva. Letos náměstí rozezní kapely Wohnout a Sto zvířat.

Kromě zmíněných hlavních akcí mnoho zajímavého nabízí i doprovodný program. Čekají nás bubliny, bubny, žonglér, pohádka „Hola hola, škola volá – Ježibaba Kolobajzna jde do školy“. Vystoupí nevidomý zpěvák a muzikant Ondřej Krajčo a sousedský sbor Na Žďár. Pro děti budou k dispozici řemeslné dílničky a atrakce. Před večerními koncerty se budou předávat Ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji Českého Švýcarska a křtít kalendář pro rok 2020. Chybět nebude občerstvení a moderátorského mikrofonu se ujme Milan Roudnický alias DJ Roura.

Plakátek s programem ZDE:


Začátek akce: 31.8.2019 08:30


Prolínání Světů v Krásné Lípě

Již sedmý ročník konference Prolínání Světů v Krásné Lípě má svoji podobu. Zvu vás srdečně v neděli 15. září 2019. Vzácnými hosty, kteří budou mluvit o vztazích mezi lidmi v lince partnerské, rodinné i společenské budou od rána do včera: Olga Bušková – žena, která harmonizuje domovy i životy, profesor Jan Rak – jaderný a kvantový fyzik, věděc CERNu, který vrací spojitost mezi vědou a spiritualitou, Mallory Neradová a Simona Bagarová – propojující mnoho světů napříč sociálními vrstvami, Simona Babčáková – herečka, moderátorka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, Gabriela Fillipi – herečka, moderátorka a zakladatelka léčivého divadla, Pavel Karoch – výtvarník, průvodce a expert české televize, armádní generál Petr Pavel – předseda výboru NATO v letech 2015–2018.
Celý den doplňuje inspirativní doprovodný program a moderuje Martin Růžička.
Akce je realizovaná díky Krásnolipskému spolku a podpoře soukromých i veřejných subjektů. Všem děkuji.
Konference Prolíná lidi a jejich příběhy, inspiruje nás v mnoha rovinách našeho vnímání a skrz zkušenosti a prožitky přednášejících hledáme své vlastní paralely, objevy, tříbíme si kritické myšlení, boříme předsudky, stereotypy a hledáme vlastní cestu…
Irena Kubicová, autorka projektu

Začátek akce: 15.9.2019 08:30


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz