CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Den Českého Švýcarska - Čechie Böhmerland - Cross Parkmaraton

K závěru prázdnin patří tradiční Den Českého Švýcarska, ten letošní vychází na sobotu 25. srpna. V programu nechybí tolik oblíbený mezinárodní sraz legendárních motocyklů Čechie Böhmerland. Navíc letos se bude jednat o jubilejní, v pořadí již 20. sraz. Zejména sportovce zaujme Cross Parkmaraton, celá řada běhů různých délek včetně dětských závodů. Těšit se můžeme i na večerní koncerty, v rámci programu Dne ČŠ vystoupí Sebastian, Portless a Rangers – Plavci. Kromě zmíněných hlavních akcí mnoho zajímavého nabízí i doprovodný program. Ještě před příjezdem Čechií bude Den zahájen přechodem slacklinerky nad náměstím, která v průběhu dne svůj výkon zopakuje ještě dvakrát. Krásnou Lípu také se svým vystoupením navštíví Honza Weber, sedminásobný mistr světa a mnohonásobný mistr Evropy i ČR ve Freestyle Footbagu (hakisaku) a mistr ČR ve Freestyle fotbalu (www.honzaweber.com). Tím výčet z programu nekončí, v průběhu dne nás ještě čeká pohádka Strašidla z půdy, fakírské vystoupení, Wikiho zábavná show s mimoni, YoYo show a show na skákacích botách. V průběhu večerních koncertů se bude křtít kalendář Českého Švýcarska 2019. Moderátorského mikrofonu se ujme filmová a divadelní herečka Ivana Jirešová, kterou možná znáte z televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kde si zahrála barmanku Lucii. Celý program ZDE: Cross Parkmaraton ZDE: dětský Parkmaraton ZDE:

Vstupenku na koncerty Sebastian, Portless a Rangers - Plavci je možné zakoupit v předprodeji v informačním středisku v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Cena vstupenky je 50 Kč.


Začátek akce: 25.8.2018 09:00


Benefiční koncert ve prospěch opravy Dittrichovy hrobky

Pozvánka na koncert
Stav hrobky rodiny Dittrichových je nám všem asi dobře známý – je tristní. Potěšující je, že se po vyjasnění vlastnictví této stavby podařilo dospět k záchraně tohoto výjimečného stavitelského díla, nota bene jedné z památek na někdejšího významného občana Krásné Lípy, podnikatele a mecenáše, pana Dittricha.
Krásnolipský komorní sbor se rozhodl přispět tím, co umí, tedy mimořádným koncertem, jehož celý výtěžek bude věnován na opravu Dittrichovy hrobky. Koncert se bude konat dne 8. září t.r. v 18.00 hod. v kulturním domě v Krásné Lípě.
Věříme, že občané Krásné Lípy svou návštěvou přispějí k ušlechtilému záměru města uvést hrobku zdejší kdysi významné rodiny do náležitého stavu.

Karel Jarolímek

Plakátek ZDE:


Začátek akce: 8.9.2018 18:00


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

22.8. 18:00
Tlumočník

29.8. 18:00
BlackPanter

Celý program

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz