CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Informace – zubní ordinace v Krásné Lípě

Od února 2020 bude v Krásné Lípě v provozu další zubní ordinace, a to v Domě Českého Švýcarska na adrese Křinické náměstí 1161/10.

POZOR!!!
Zubní lékař MUDr. Milan Gottwald se svou praxí nekončí a nadále bude ordinovat na adrese Masarykova 38/18.

10.1.2020


Nová zubní ordinace v Krásné Lípě zahajuje registraci pacientů

nova-zubni-ordinace.jpgV pátek 10. ledna 2020 bude zahájen zápis na vstupní vyšetření k zubním lékařům v nové zubní ordinaci v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Zápis je možný na telefonu 792 591 123. Podmínky zápisu budou sděleny telefonicky. Těšíme se na Vás. Iljuk Dental Studio


9.1.2020


Velký Šenov hledá hlavního ekonoma města

Městský úřad Velký Šenov vyhlásil veřejnou výzvu na obsazení pracovního místa hlavní ekonom/ka města. Více informací v pdf ZDE:


6.1.2020


PF 2020

PF 2020Radostné a klidné svátky vánoční, pohodu, zdraví a štěstí v novém roce Vám přeje město Krásná Lípa.


20.12.2019


Vánoční vydání krásnolipského Vikýře

VikyrVánoční vydání krásnolipského Vikýře ke stažení v pdf ZDE: Předchozí Vikýře najdete v archivu: https://www.krasnalipa.cz/vikyr.php


20.12.2019


Soutěž ve skoku vysokém

atletika.jpgSportovní areál Českého Švýcarska ve spolupráci s Atletickým oddílem Rumburk pořádá v sobotu 21. prosince 2019 Mandarinkové předvánoční skákání – skok vysoký od přípravek po dospělé. Soutěž se koná v Krásné Lípě v nafukovací hale sportovního areálu. Přihlásit se můžete na místě v recepci haly. Více informací na přiloženém plakátku.


19.12.2019


Hledáme asistenta prevence kriminality

asistent-prevence-kriminality.pngMěsto Krásná Lípa zastoupené tajemnicí Městského úřadu Krásná Lípa vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice – Asistent prevence kriminality Krásná Lípa.

Požadavky: minimální věk 18 let; trvalé bydliště v Krásné Lípě, nebo místní znalost města Krásná Lípa; dobrý zdravotní stav; ochota pracovat v terénu a dobré komunikační schopnosti.

Uchazeč podá písemnou přihlášku, kde bude: jméno a příjmení uchazeče; datum a místo narození; státní příslušnost; místo trvalého pobytu; číslo občanského průkazu, kontakt – e-mail a telefon; datum a podpis uchazeče.

K přihlášce uchazeč přiloží: výpis z rejstříku trestů; doklad o nejvyšším dokončeném vzdělání; životopis; souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Nabízíme: nástup ihned; předpokládaná výše platu 14 500 Kč.

Informace k obsahové náplni funkce: Práce na plný úvazek (ranní a odpolední směna) v terénu. Pracovní pozice vzniká v rámci projektu, který je dotován Ministerstvem vnitra – odborem prevence kriminality. V případě jeho úspěšnosti se plánuje jeho pokračování v následujícím roce.

Uchazeč podá písemnou přihlášku v uzavřené obálce s označením: "Výběrové řízení – Asistent prevence kriminality – neotvírat" do 31. 12. 2019 osobně do podatelny MěÚ Krásná Lípa nebo doporučeně poštou na adresu: Město Krásná Lípa, k rukám tajemnice MěÚ, Masarykova 6, 407 46 Krásná Lípa.


18.12.2019


Krásnolipští zastupitelé jednali po sedmé v tomto volebním období

radnice.jpgPoslední letošní jednání zastupitelů mělo na programu především projednání a schválení rozpočtu města na rok 2020. Jako obvykle tomu předcházel pracovní seminář zastupitelů k tvorbě rozpočtu a k hospodaření města. Díky tomu pak vlastní projednání a schválení proběhlo naprosto hladce. Celkově bude město hospodařit s rozpočtem 95 mil. korun, z toho provozní výdaje budou ve výši 67 mil. korun, kapitálové výdaje ve výši 28 mil. korun. Příjmy rozpočtu očekáváme na úrovni 86 mil. korun, rozpočet tak působí navenek deficitně, ovšem schodek rozpočtu je v investiční části kryt naspořenými prostředky z let minulých. Provozní část rozpočtu naopak počítá s úsporou přes 7 mil. korun. Peníze tedy „neprojídáme“, ale investujeme. Město nečerpá žádný úvěr!

Rozsah investic bude upřesněn na dalších jednáních, neboť máme v současné době podanou řadu žádostí o dotace a nejsou zatím známé výsledky. Již teď ale byly schváleny 4 mil. korun na opravy místních komunikací a chodníků, 1,2 mil. Kč na novou techniku pro TS, 2,5 mil. Kč na opravy bytových domů, 0,6 mil. na výměnu oken v Domě služeb atp.

Zastupiteli byly projednány a bez výhrad schváleny zprávy o činnosti Finančního a Kontrolního výboru ZM – oba orgány nenašly žádné nedostatky a pochybení v hospodaření města! Na programu dále také byly ekonomické záležitosti našich příspěvkových organizací Základní školy a Mateřské školy Krásná Lípa a Kostky Krásná Lípa, kterým byly schváleny příspěvky pro hospodaření na příští rok.

Zastupitelstvo schválilo také dar pro Klub českých turistů Krásná Lípa v hodnotě 10 tis. Kč na připravovanou rekonstrukci kaple sv. Antonína Paduánského ve Vlčí Hoře, a to formou poskytnutí řeziva pro tesařské práce. Byly také schváleny důležité městské dotační programy, a to Dotační program pro spolky na rok 2020 a Dotační program na opravy fasád, střech a oplocení v roce 2020.

Byla také schválena individuální dotační smlouva s České Švýcarsko, o. p. s. ve výši 800 tis. Kč na zajištění provozu Domu ČŠ a činností v oblasti cestovního ruchu.

V závěru jednání došlo i na schválení pravidel pro udělování městských ocenění pro osoby a další subjekty – čestné občanství, cena města, cena starosty města a záštita starosty města. Také byly projednány 3 novelizované vyhlášky města ve věci poplatků ze psů, z pobytu a komunálních odpadů. Změny byly většinou nepodstatné, pouze u poplatku z pobytu dochází k významnějším změnám, a to především ve stanovení výše poplatku, jež bude nově 20 Kč/den bez výjimek, které je poskytovatel ubytování vybrat od hosta a odvést je ve prospěch města.

V diskusi zastupitelů se probírala problematika průběhu rekonstrukce krajské komunikace Krásná Lípa – Velký Šenov, která byla zahájena na podzim a v průběhu zimního období lze na několika místech očekávat dopravní komplikace. Zastupitelé se také zabývali vysokou intenzitou kontrol ze strany České školní inspekce, neboť ta je opět v naší škole na šetření. Oběma otázkami se bude detailněji dále zabývat Rada města Krásná Lípa.

Další jednání zastupitelstva se bude dle schváleného plánu jednání konat 9. března 2020.

Jan Kolář, starosta města


18.12.2019


Přechodové rituály – Jan František Bím

Prechodove-ritualy.pngPozvánka na akci s Janem Bímem, která pomůže se zklidnit, více si uvědomit a pochopit okamžiky, které prožíváme… Dozvíte se o jednotlivých stádiích vývoje člověka a přechodových rituálech, pomocí kterých se přechází z jednoho stádia do druhého. Jan František Bím je poutník a průvodce, vede meditace, různé kruhy a semináře, provází přechodovými rituály. V případě zájmu je nutné se přihlásit zde: https://www.komunitnicentrum.com/cz/kalendar-akci.html?&id_akce=4058

Setkání se koná v Kulturním domě Krásná Lípa 14. ledna 2020 od 17.00. Vstupné je 200 Kč. Akci pořádá Kostka Krásná Lípa, p. o.


18.12.2019


Provozní doba Lužické nemocnice a polikliniky Rumburk v době vánočních svátků

Informace o provozní době Lužické nemocnice v závěru roku 2019 najdete na webu nemocnice: http://www.nemrum.cz/


18.12.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz