CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Benefiční a současně adventní koncert FS Dykyta a Dykytka

Folklorní soubory Dykyta a Dykytka společně se svým hostem Krásnolipským komorním sborem vás srdečně zvou v neděli 16. prosince 2018 v 15:00 do kulturního domu na benefiční koncert „Vánoční hra“. Výtěžek ze vstupného bude věnován na záchranu Dittrchovi hrobky.


14.12.2018


Turistické adventní trhy

KČT a Technické služby města Krásná Lípa vás v sobotu 15. prosince 2018 od 8.00 do 16.00 zvou na Turistické adventní trhy. Trhy se konají na náměstí v Krásné Lípě před hotelem Lípa a v přízemí hotelu. Prodávat se budou vánoční stromky a další zboží (med a včelí produkty, vánoční věnce, hračky, pletené výrobky, výrobky z pathworku, knihy, betlémy, perníčky, pletené košíky, paličkované zboží, vitráže, hrnčířské výrobky a další). Pro děti budou připraveny dílničky. Nebude chybět občerstvení (guláš, grilované uzeniny, horká medovina, svařené víno…).


14.12.2018


Druhé zasedání Zastupitelstva města Krásná Lípa


11.12.2018


Volný byt v Domě s pečovatelskou službou

Rada města Krásná Lípa vyhlašuje záměr obce pronajmout nejdříve od 1. 2. 2019 byt č. 8, Nemocniční 1156/16 (Dům s pečovatelskou službou). Byt I. kategorie o velikosti 0+2 (46,63 m2, sazba 30,46 Kč/m2). Veškeré případné opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady.


11.12.2018


Adventní koncert folklorního souboru Lužičan

Lidové koledy v podání folklorního souboru Lužičan a jeho muziky zazní v neděli 9. prosince 2018 od 16:00 v kostele sv. Máří Magdalény v Krásné Lípě.


7.12.2018


1. advent a rozsvícení vánočního stromu

Po hudební lahůdce, koncertu sboru Gaudium Pragense v kostele, program 1. adventu pokračoval na Křinickém náměstí, kde se již očekával příjezd Coca-Cola kamionu. Přijíždějící kamion nadšeně přivítal početný dav, zejména dětí, které se v průběhu večera mohly v kamionu, jež se proměnil ve vánočně vyzdobené podium, vyfotit se Santou. Odtud také zazněl koncert dětí z Mateřské školy Motýlek, kterým byl věnován výtěžek z prodeje ze stánku s Coca-Cola suvenýry. Finálem 1. adventní neděle bylo rozsvícení vánočního stromu, ke kterému z důvodu špatného počasí došlo dříve, než bylo původně plánováno.

Další fotografie ZDE:


5.12.2018


Česko zpívá koledy – zpívat se bude i v Krásné Lípě

12. prosince 2018 v 18:00 se spojí regiony a rozezní náměstí vánočními koledami. V Krásné Lípě se bude zpívat na Křinickém náměstí u vánočního stromu. Přijďte si společně zpříjemnit adventní čas a již po sedmé si ve stejný den a stejnou hodinu zazpívat stejné koledy. Více informací na www.ceskozpivakoledy.cz


5.12.2018


Sobotní „vánoční tvoření“

V neděli 2. prosince jsme zapálili první svíčku na adventních věncích. Někdo si je kupuje, někdo vyrábí sám. A právě ti, přišli v sobotu 1. prosince do kulturního domu, aby si připravili vlastní výzdobu. Pod jejich rukama vznikaly krásné vánoční dekorace. Přicházely maminky se svými ratolestmi a společně tvořili ozdoby na stromeček. Z korálků navlékaly andělíčky nebo hvězdy, malí umělci vyráběli pro své blízké i andělíčky z šišek, rybičky a další vánoční ozdoby. Odpoledne rychle uplynulo a v očích malých dětí byla vidět radost a spokojenost z jejich vlastního díla. Děkujeme paní Jindřišce Daňkové, pod jejímž vedením vznikala tato malá dílka, dík patří i její kolegyňce, se kterou malí návštěvníci vytvářeli oblíbené andělíčky a rybky. Krásné adventní věnce přicházely na svět ve výtvarné dílně „květinek“ Janky a Lucky. Dík patří i Šumavským pekárnám z Jablonce nad Nisou, které nám darovaly vynikající vánočky k čaji a kávě. Tak krásné Vánoce a za rok si zase něco vyrobíme…

Alena Starostová


5.12.2018


1. advent a rozsvícení vánočního stromu

1. adventní neděli 2018 v Krásné Lípě zahájíme v 15:00 v kostele svaté Máří Magdalény Rybovou Vánoční mší v podání souboru Gaudium Pragense. Odtud se dění přesune na náměstí, kde po zahájení očekáváme příjezd vánočního Coca-Cola kamionu a příležitost pro děti si zasoutěžit nebo se vyfotit se Santou. Následovat bude vystoupení, kde opět v hlavní roli budou děti, tentokrát z naší Mateřské školy Motýlek, kterým bude po vystoupení předán výtěžek z prodeje Coca-Cola kamionu. A pomalu se dostáváme k finále, kterým bude v 18:00 slavnostní rozsvícení vánočního stromu.


1.12.2018


MAS Český sever zahajuje cyklus diskusních kulatých stolů


30.11.2018


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz