CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Upozornění ze sběrného dvora


9.10.2019


Před 200 lety se narodil Carl August Dittrich

V 19. století byla Krásná Lípa rozvinutým centrem textilního průmyslu a o její rozvoj se významně zasloužil krásnolipský průmyslník a filantrop Carl Dittrich. Krásné Lípě věnoval nemocnici, městské lázně, sirotčinec a chudobinec. Podpořil stavbu městského vodovodu a vybudoval městský park. Dvousté výročí narození Carla Dittricha (* 30. 9. 1819) si připomene v pátek 4. října 2019 od 9.30 do 17.00 v kulturním domě na semináři „Odkaz rodiny Dittrich z Krásné Lípy“. Seminář pořádá spolek Omnium ve spolupráci s městem Krásná Lípa. Vstupné je dobrovolné, bude určeno na obnovu hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě. Více o připravovaném semináři: https://www.omniumos.cz/cz/kalendar-akci-detail/1789, o rodinné hrobce rodiny Dittrich: http://hrobkadittrich.cz/

(Popisek k fotografii) Takto svého mecenáše Carla Dittricha ztvárnil malíř August Frind. Originál obrazu se dnes nachází v rumburském muzeu.


30.9.2019


Očkování psů

Očkování psů v Krásné Lípě proběhne v pondělí 30. září 2019 v 17:30 v budově Technických služeb města Krásná Lípa, Pletařská 22/3. Ceny očkování: vzteklina 150 Kč, kombinace 350 Kč.


26.9.2019


Václavské posvícení

Folklorní soubor Lužičan pořádá v sobotu 28. září 2019 od 11.00 na dvoře Železářství u Semelků Václavské posvícení. Těšit se můžete na zabíjačkové pochoutky, posvícenecké koláče a chybět nebude ani cimbálová muzika.


26.9.2019


Berušková burza

Na konci září uspořádalo mateřské centrum Beruška za podpory města Krásná Lípa další burzu oblečení a potřeb pro děti. V prostoru krásnolipského kulturního domu bylo přijato na 600 věcí k prodeji, z toho každá pátá věc našla nového majitele. Každý něco prodal, nikdo neodcházel s prázdnou. Nejvíce se samozřejmě nakupovalo oblečení a boty na zimu, hned v patách jim šly knížky a hračky. Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří s pořádáním akce pomohli a zároveň i jejich rodinám, protože bez jejich podpory bychom nemohli akci věnovat svůj čas.

Lada Hrnečková, MC Beruška


25.9.2019


Policie hledá svědky nehody ve Varnsdorfu

Dopravní policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, ke které mělo dojít v pondělí 16. září 2019 čtvrt hodiny před čtrnáctou hodinou odpoledne v Plzeňské ulici ve Varnsdorfu. Podle doposud zjištěných informací na zmiňovaném místě mělo dojít ke zranění projíždějícího cyklisty osobním automobilem. Policisté pátrají po řidiči či vlastníku osobního automobilu zn. Subaru Legacy combi Wagon), rok výroby 1997, v barvě šedé či světle zelené metalízy, které má na střeše hagusy/ střešní nosiče a střešní okénko. Vlivem dopravní nehody bylo vozidlo poškozeno na pravé straně - pravý přední nárazník, pravý přední blatník a pravé přední světlo.

Policisté žádají kohokoliv, kdo může k výše uvedené dopravní nehodě poskytnout důležité informace a současně vyzývají vlastníka vozidla a řidiče/řidičku, kteří vůz za výše uvedených okolností řídili, nechť se obrátí na nejbližší policejní služebnu či na tísňovou linku policie 158, kde mohou požadované informace sdělit.

Více informací a fotografie zde: https://www.policie.cz/clanek/hledame-svedky-nehody-27571.aspx


25.9.2019


Tahle kaplička má své kmotry

I takhle to funguje, přijde večer mail: „Dnes byla dokončena oprava kapličky – uvnitř: použita penetrace, opraveny omítky, natřené na bílo, nový nátěr podlahy, venku: napenetrováno, natřené podhledy, nový nátěr fasády, ošetřené a natřené dveře. Výzdobu ještě doladíme ????. Prijeďte si to prosím zkontrolovat. Posílám pár fotek. A nakonec, prosíme, neuvádějte nikde naše jména v souvislosti s opravou. Oprava nám udělala radost a doufáme, že potěší i kolemjdoucí.“ Děkujeme!!!


25.9.2019


Divadelní hra Job interviews

V sobotu 12. října 2019 v Kulturním domě Krásná Lípa vystoupí divadelní soubor Hraničář  s hořkou komedií Petra Zelenky Job interviews. Představení začíná v 19.00 a vstupné je 50 Kč.


23.9.2019


Sportovní areál rozšiřuje svou nabídku

Od 1. října 2019 bude do provozu uveden letos na jaře dokončený malý saunový a wellness areál u tělocvičny. Zájemci tak budou moci nově využívat finskou a parní saunu, infrasaunu a vířivku. Přijít se podívat a saunu si vyzkoušet můžete v úterý 1. října 2019 od 16.00 do 20.00 za snížené vstupné 50 Kč.

 


23.9.2019


Upozornění ze sportovního areálu

Od 23. do 29. 9. 2019 je z provozních důvodů celý Sportovní areál Českého Švýcarska v Krásné Lípě uzavřen.


20.9.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz