CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Výstava Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

V posledních letech se snažíme objevovat a představovat veřejnosti odkaz a význam rodiny Dittrich pro rozvoj Krásné Lípy. Výstava je dalším viditelným krokem. Vidět jsme jí mohli letos v březnu v Senátu Parlamentu ČR, kde byla připravena pod záštitou senátora Zbyňka Linharta. Shlédnout jí můžeme i v Krásné Lípě. Výstava bude probíhat v Domě Českého Švýcarska ve dnech 3. až 10. května, dále 18. 5., 19. 5., 25. 5. a 26. 5. 2019 vždy od 12:30 do 16:00 hodin.

Poděkování patří společnosti Omnium, z. s., která nejen připravila tuto výstavu, ale převzala i záchranu cenné hrobky rodiny Dittrich v našem městě.

Rodina Dittrich společně s rodinou Hielle patřila k nejvýznamnějším představitelům průmyslového rozvoje na Krásnolipsku v 19. století a následně v rámci celé Evropy. Plody celoživotní práce rodiny Dittrich zůstávají někde viditelné, někde naplněné novým využitím. Mnohé z nich chátrají jako němí svědkové zašlé slávy, mnohé zmizely už nenávratně. S nimi však zmizely i osudy příslušníků rodiny Dittrich, jejichž jména a velké činy jsou dnes téměř zapomenuty. Přestože jejich současníkům se zdály být věčné.


19.5.2019


Informační den pro veřejnost na Úřadu práce v Rumburku

Hledáte zaměstnání? Nevíte v jakém oboru hledat uplatnění? Uvažujete o práci v zahraničí nebo o zahájení podnikání? Uvažujete o rekvalifikaci? Potřebujete pomoc při výběru školy a studijního oboru? Pokud si na některou z otázek odpovíte kladně, můžete navštívit Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, které 15. května 2019 pořádá informační den pro veřejnost neboli den otevřených dveří. Akce se koná na Úřadu práce v Rumburku v zasedací místnosti v 2. patře od 8.00 do 17.00. Informační a poradenské středisko nabízí individuální i skupinové poradenství (besedy, semináře), nejen uchazečům o zaměstnání v evidenci Úřadu práce, ale i široké veřejnosti, studentům, žákům a jejich rodičům a osobám se zdravotním postižením.


5.5.2019


Pozvánka – Pohyb v esenci, 9. května 2019 v kulturním domě


22.4.2019


Výluka na trati mezi Krásnou Lípou a Rumburkem


11.4.2019


V sobotu 6. dubna v Krásné Lípě


4.4.2019


Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do 1. tříd základní školy se v Krásné Lípě koná v pondělí 8. dubna 2019 od 14.30 do 17.00 hodin v budově základní školy. Více informací najdete na webu školy: www.zskrasnalipa.cz


4.4.2019


Byt v Domě s pečovatelskou službou k pronájmu

Rada města Krásná Lípa se na svém jednání 25. 3. 2019 usnesla vyhlásit záměr obce pronajmout byt č. 19, Nemocniční 1148/12 (Dům s pečovatelskou službou). Byt I. kategorie o velikosti 1+1 (43,20 m2, sazba 30,46 Kč/m2). Byt je vhodný pro max. 2 osoby. Veškeré případné opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady. Více informací na MěÚ Krásná Lípa, telefon: 412 354 823.


2.4.2019


Novinky v Městské knihovně Krásná Lípa

Pro dospělé čtenáře:
B. Cartland – Cesta do neznáma, D. Dán – Dopis ze záhrobí, L. Moriarty – Dáma, R. Cílek – Jak šly dny, měsíce a roky, F. Niedl – Rozervané království, E. Chadwick – Templářský kříž, M. H. Clark – Přede mnou se neschováš, J. Jonasson – Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět, S. Češka – Případ tajemného lukostřelce, J. Fielding – Špatná dcera, S. Hadfield – Pozitivní myšlení, V. K. Fair – Tajemný přízrak, Ch. Ailsby – Třetí říše den po dni
 
Pro děti:
L. Pierce – Max a Mezirytíři, W. Maury – Ségry, G. Mann – Deník malého plížila, G. Rodkey – Dvojčata na bitevním poli, J. Gurney – Dinotopie, J. Pope – Zvířata, L. Kociánová – Nápady pro jaro a léto, C. Clare – Město z kostí, A. Briggs – Kdy, kde, proč a jak se to stalo
 

Městská knihovna nabízí možnost vyhledávání knih v regionálním on-line katalogu: https://decin.tritius.cz/library/region

Kontakt: Městská knihovna Krásná Lípa, Masarykova 1094/4, tel.: 412 354 837, web: www.krasnalipa.cz/knihovna.php


2.4.2019


V Rumburku se bude konat kurz "Pracovník v sociálních službách"


2.4.2019


Kotlíkové dotace a půjčky – průzkum zájmu veřejnosti

Ústecký kraj vyhlásí v 1. týdnu července 2019 výzvu pro občany Ústeckého kraje na tzv. „Kotlíkové dotace“ na výměnu kotlů s ručním přikládáním (nesplňující požadavky min. 3. emisní třídy) za nový zdroj tepla. Podporovány budou následující tepelné zdroje:

  • Tepelné čerpadlo – výše podpory až 80 % způsobilých výdajů, max. 120 000,- Kč
  • Kotel na biomasu (samočinná dodávka paliva) – výše podpory až 80 % způsobilých výdajů, max. 120 000,- Kč
  • Kotel na biomasu (ruční dodávka paliva) – výše podpory až 80 % způsobilých výdajů, max. 100 000,- Kč
  • Plynový kondenzační kotel - výše podpory až 75 % způsobilých výdajů, max. 95 000,- Kč

Nebude již podporován automatický kotel na tuhá paliva kombinovaný uhlí/biomasa, který byl podporován v předešlých výzvách.

Kotlíkové dotace administruje Odbor strategie, přípravy a realizace projektů Krajského úřadu Ústeckého kraje, kontakty a průběžné informace najdete na webu ÚK v sekci Dotace a granty/Kotlíkové dotace. Žádosti o dotaci budou přijímány od 16. 9. 2019 a budou podávány pouze elektronicky.

Ministerstvo životního prostředí ČR vyhlásilo prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR pilotní program tzv. „Kotlíkových půjček“, které mají sloužit občanům k předfinancování výměny kotlů. V případě zájmu veřejnosti může město Krásná Lípa požádat Státní fond životního prostředí ČR o podporu k poskytnutí těchto půjček. Občané mohou poté od města získat bezúročnou půjčku na nový zdroj tepla:

  • Na tepelné čerpadlo, kotel na biomasu ve výši až 200 000,- Kč
  • Na plynový kondenzační kotel ve výši až 150 000,- Kč

Rovněž lze získat nenávratnou podporu na zajištění služeb specialisty, který pomůže s nalezením vhodného řešení výměny kotle a s vyřízením půjčky a dotace, a to až do výše 10 000,- Kč za jednu provedenou výměnu kotle.

Občané, kteří by měli zájem o výměnu kotle s pomocí „Kotlíkové dotace“ a „Kotlíkové půjčky“, ať se do 15. 4. 2019 obrátí na MěÚ Krásná Lípa na ing. Petra Simandla, e-mail: simandl@krasnalipa.cz, k nahlášení předběžného zájmu o získání této formy podpory, případně o další informace.


29.3.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz