CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Očkování seniorů 65+ proti nemoci Covid-19 v Krásné Lípě

ockovani-65plus-letacek.jpgMěsto Krásná Lípa nabízí seniorům od 65 let a chronicky nemocným, kteří mají unikátní kód, možnost očkování proti nemoci Covid-19 v Krásné Lípě.

Zájemci se mohou hlásit každý pracovní den v čase od 8:00 do 11:30 v obřadní síni městského úřadu (v přízemí vpravo za hlavními vstupními dveřmi do budovy radnice).

S sebou si vezměte občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a mobilní telefon.

Očkování proběhne v měsíci květnu v kulturním domě. Přesný termín po obdržení upřesníme. Nabídka platí pro obyvatele Krásné Lípy.

V případě potřeby volejte 721 828 939.


16.4.2021


Děkujeme za milé velikonoční přání od dětí z krásnolipského dětského domova

Velikonocni-prani-zDD.jpg


1.4.2021


Kulturní dům se dnes proměnil v očkovací centrum

Kulturni-dum-Krasna-Lipa.jpgOd dnešního rána probíhá v našem kulturním domě vakcinace krásnolipských seniorů 70+ a pedagogů základní školy. Potěšil nás obrovský zájem. S dopravou spoluobčanů na základě individuálních požadavků nám vypomáhají naši hasiči.


1.4.2021


Novinky v turistické vlakové dopravě

Nadrazi-CD-Krasna-Lipa.jpgPo dohodě Libereckého kraje a Ústeckého kraje jsme zajistili společně s OPS České Švýcarsko turistické vlaky z Liberce do Českého Švýcarska a zpět a vlak z Prahy přes Doksy do Českého Švýcarska.

Vlaky Liberec – Krásná Lípa – Mikulášovice jedou od velikonoc do října o víkendech a svátcích. Poprvé 2. dubna, ale zatím (až do odvolání) jenom z Varnsdorfu do Mikulášovic. V tomto úseku platí jízdenky Labe-Elbe i Nisa-Neisse. Z Krásné Lípy vyjíždí vlak v 9:19 v čase původního vlaku z minulých let, kde je v Mikulášovicích d. n. přestup na vlak U28 směr Bad Schandau, Schöna – Hřensko, Děčín. (Až do odvolání nelze vystupovat ve stanicích na území Německa vč. stanice Schöna – Hřensko!).

Lužickohorský rychlík Praha – Krásná Lípa – Mikulášovice bude v provozu od data vyhlášení (zřejmě v druhé polovině dubna), zatím nejede. Je po desetiletích opět přímým spojením Prahy s Lužickými horami a Českým Švýcarskem (přes Mladou Boleslav, Doksy atd.). Jedná se o rychlíkovou soupravu s dieselovou lokomotivou z 60. – 70. let a vagony z téhož období. Úsek Praha hl. n. – Krásná Lípa ujede cca za 3,5 h. Vlak pojede o víkendech a svátcích do konce října.


1.4.2021


Starostové ze Šluknovska požadují po hejtmanovi zajištění spravedlivější distribuce vakcín proti nemoci Covid-19 v Ústeckém kraji

Dopis najdete na webu Sdružení pro rozvoj Šluknovska zde:


1.4.2021


Velikonoční přání od našich polských přátel z partnerského města Żyrardów

Velikonocni-prani(1).jpgvelikonocni-prani(2).jpg


1.4.2021


Zemřel Karlheinz Blaschke – významný krásnolipský rodák

Karlheinz-Blaschke.jpg25. prosince minulého roku zemřel v Moritzburgu saský historik, rodák z Krásné Lípy, prof. dr. Karlheinz Blaschke. Jeho práce k dějinám míšeňské diecéze se dotkly i vývoje organizace církevní správy Šluknovského výběžku.

Narodil se v Krásné Lípě v rodině strojního zámečníka 4. října 1927. Později vyrůstal v Lipsku, kde na univerzitě studoval historii, germanistiku a latinu. Během jeho působení v Hlavním státním archivu v Drážďanech v letech 1951–1968 vznikl čtyřsvazkový seznam saského místopisu. Svým otevřeně křesťanským postojem platil za nepříjemného kritického ducha, který se vyhýbal marxistickému pojetí dějin.

Roku 1990 se stal honorárním profesorem na univerzitě v Marburgu a následujícího roku byl Blaschke jmenován hlavním vedoucím Referátu pro archivnictví při saském ministerstvu vnitra. V roce 1992, ve věku téměř 65 let, přijal profesuru na nově založené katedře saských zemských dějin na Technické univerzitě v Drážďanech. Byl vytrvalým pracovníkem na dlouholetých projektech, jako byl saský místopis a systematická indexace úředních knih z 16. století. Historický místopis Saska vyšel v knižní podobě roku 2006.

Blaschke získal řadu uznání a čestných členství ve vědeckých organizacích. V roce 1999 mu bylo za jeho dílo propůjčeno jediné německé spolkové vyznamenání – Záslužný řád Spolkové republiky Německo 1. třídy. Mezi jeho české nositele patří např. Václav Havel, Karel Schwarzenberg nebo Tomáš Halík.

Ačkoli žil v Krásné Lípě jen do svých dvanácti let, měl o ni značný zájem a znalosti. V rumburském muzeu se dochovala olejomalba Augusta Frinda z roku 1892, zachycující Blaschkeho praděda Julia Spanihela v jeho zámečnické dílně v Krásné Lípě.

Karel Stein


1.4.2021


Město Krásná Lípa vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Asistent prevence kriminality Krásná Lípa

vyberove-rizeni-asistent-prevence-kriminality.jpg


30.3.2021


10 minut letošní zimy z pohledu a s komentářem pracovníka technických služeb

Možná budou mnozí překvapení, jak to vypadá z kabiny zdánlivě neohroženého traktoru. Video bylo natočeno během zimní údržby v Krásné Lípě 8. února 2021 po třetí hodině ranní.


25.3.2021


Oznámení o konání 14. zasedání Zastupitelstva města Krásná Lípa

oznameni-o-konani-14ZZM.jpgZasedání se koná v pondělí 29. března 2021 od 17:00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Program: zpráva o stavu majetku města (projekty, investice); zpráva o činnosti o. p. s. České Švýcarsko; odpadové hospodářství; bezpečnostní situace a prevence kriminality; pozemky, prodej nemovitostí; diskuze občanů; různé.


25.3.2021


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz