CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Mapa koronaviru v jednotlivých okresech ČR

Mapu najdete ZDE:


28.3.2020


V neděli 29. 3. 2020 budou hasiči rozvážet roušky

V neděli 29. 3. 2020 v době od 9:00 do 12:00 hod. budou naši hasiči opět rozvážet textilní ochranné roušky zdarma! 


28.3.2020


Město Krásná Lípa – výdej textilních ochranných roušek

kresleny-vtip.jpgOchranné roušky si můžete v případě potřeby vyzvednout:

- Kostka Krásná Lípa (Dům služeb) – v pracovní dny 8:00 – 14:00 hod.

- Městský úřad – v pracovní dny 8:00 – 14:00 hod., pondělí a středa do 16:00 hod.

Roušky jsou poskytovány bezplatně v počtu 1 ks na osobu, podmínkou je evidence.

(kresba T. Cerhová, https://www.terezacerhova.cz/)


25.3.2020


Omezení volného pohybu osob bylo prodlouženo, upravena byla vyhrazená doba pro nákupy seniorů a další…

Více na webu koronavirus.mzcr.cz ZDE:


25.3.2020


Lidé mohou dál používat osobní doklady propadlé po 1. 3. 2020 a řidičské průkazy propadlé během nouzového stavu

Prokazování totožnosti

Občané, u nichž v občanském průkazu nebo v cestovním pase skončila doba platnosti těchto dokladů po dni 1. března 2020, mohou na území České republiky prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady. Je-li občan držitelem alespoň jednoho platného dokladu (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz) upřednostňuje se prokazování totožnosti některým z těchto stále platných dokladů.

Prokazování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel

Osoby, jimž skončila platnost řidičského průkazu během nouzového stavu, mohou na území České republiky řídit motorové vozidlo pro příslušnou skupinu motorového vozidla). Po dobu trvání nouzového stavu není držitel řidičského průkazu, jehož platnost skončila během nouzového stavu, povinen jej odevzdat (tedy neplatí povinnost vyplývající z ustanovení § 113 odst. 2, kdy je držitel povinen bez zbytečného odkladu odevzdat příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností).

Pozastavení povinností občana při vydání občanského průkazu

Občané, kterým skončila doba platnosti občanského průkazu po dni 1. března 2020, nemají dočasně povinnost požádat o vydání nového občanského průkazu ve lhůtě do 15 pracovních dnů podle ustanovení § 14 odst. 1 písm. d a e)zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, v těchto případech: …

Celé znění stanoviska Ministerstva vnitra k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu (v pdf) ZDE:

Uvedená opatření lze aplikovat pouze po dobu trvání nouzového stavu.


24.3.2020


Krizová opatření města Krásná Lípa

Krizova-opatreni-1strana.jpgKrizova-opatreni-2strana.jpgV souvislosti s aktuální situací ohledně koronaviru nabízíme s platností od 16. 3. 2020 až do odvolání tyto informace. Letáček zítra budeme rovněž distribuovat lidem starším 60 let. Letáček ke stažení v pdf ZDE:


20.3.2020


Vážení spoluobčané!

rousky-siti.jpgMěstu Krásná Lípa se podařilo získat k dnešnímu dni celkem 3 470 ks ochranných roušek.
Občanům na území města bylo distribuováno již 3 070 ks, mimo to bylo 350 ks poskytnuto např. Dopravní zdravotní službě, Policii ČR, NPČŠ, obchodníkům v Krásné Lípě apod.
Přednostně v tomto týdnu proběhla adresná distribuce občanům 60+ (130 ks přímo domů – rozvoz z MěÚ), neadresnou distribuci občanům 60+ provedli naši hasiči ve středu a ve čtvrtek odpoledne, rozdáno bylo cca 1 520 ks.
Pro naše Domy s pečovatelskou službou, provoz MěÚ, ZŠ a MŠ atp. bylo použito 630 ks.
Prostřednictvím Komunitního centra KOSTKA Krásná Lípa bylo vydáno veřejnosti bez rozdílu věku 790 ks, část za úhradu 15 Kč.
V tuto chvíli máme pro další distribuci připraveno dalších 400 ks, během dne očekáváme ještě dalších cca 600 ks. O způsobu distribuce bude rozhodnuto dle aktuální situace.
Pokud někdo nemá k dispozici v tuto chvíli žádnou roušku, kontaktujte nás na zveřejněných telefonních kontaktech!
V současné době zajišťujeme prostředky pro osobní dezinfekci.
 
Město Krásná Lípa děkuje všem dobrovolníkům, dárcům materiálů, domácím šičkám, pracovníkům Kostky Krásná Lípa, MŠ a ZŠ Krásná Lípa, společnostem Škokolka s.r.o., Ocelot s.r.o., Novia Fashion s.r.o. a Stap a.s. za podporu a pomoc v krizové situaci. Velmi si toho vážíme.
 
Děkujeme všem vám, kteří respektují stávající nařízení a omezení. Centrálně řízené pomoci státu a Ústeckého kraje jsme se zatím nedočkali, o to cennější je solidarita, semknutost a velkorysost místních lidí. Připravme se na skutečnost, že současná situace potrvá delší dobu, nepodléhejme malomyslnosti a buďme k sobě ohleduplní. Tuto vážnou výzvu společně zvládneme!

Jan Kolář, starosta města


20.3.2020


Vyhrazené hodiny v prodejnách pro důchodce se mění

mimoradne-opatremi-prodejni-doba-seniori.jpgNově mají osoby starší 65 let vyhrazené hodiny v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží v čase mezi 7:00 hod. a 9:00 hod. Celé znění mimořádného opatření (v pdf) ZDE:


20.3.2020


Zelená linka pro všechny seniory a jejich blízké

zelena-linka-Andela-Strazneho.jpgZelená linka Anděla Strážného 800 603 030 je tu zdarma 24 hodin denně pro všechny seniory a jejich blízké. Máte strach o sebe nebo své blízké? Nám se můžete se svými obavami svěřit. Potřebujete poradit a vysvětlit otázky týkající se situace okolo koronaviru? Naše Andělky na Zelené lince jsou Vám stále k dispozici.

Na zelené lince vám pomůžeme najít odpovědi na otázky: Kam můžu zavolat, pokud se nebudu cítit dobře? Můžu chodit ven, když je nařízená karanténa? Může mi někdo dovézt domů léky? Můžu jít k zubaři? Jak si opatřit nákupy?

www.andelstrazny.eu


20.3.2020


Další mimořádná opatření v souvislosti s koronavirem – povinné roušky a vyhrazené hodiny pro důchodce v prodejnách potravin

mimoradne-opatreni-rousky.jpgmimoradne-opatreni-duchodci-potraviny.jpgOd 19. března 2020 od 00:00 hod. se zakazuje všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Více v usnesení vlády (v pdf) ZDE:

Od 19. března 2020 od 00:00 hod. se zakazuje všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 10:00 hod. a 12:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru. Více v usnesení vlády (v pdf) ZDE:


18.3.2020


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz