CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

V kulturním domě se bude mluvit o sexu – převážně nevážně

Na zábavný a u diváků velmi oblíbený pořad „O sexu převážně nevážně“ aneb o intimních slastech a strastech s MUDr. Radimem Uzlem a písničkářem Pepou Štrossem můžete zajít v sobotu 16. března do Kulturního domu Krásná Lípa. Od 18.00 zde hosty čekají dvě hodiny vkusné zábavy. Zazní celá řada veselých příhod, folkových písniček, a pokud se hosté budou ptát, tak i fundovaných odpovědí na jakékoliv jejich dotazy, které budou moci anonymně napsat na papírek. Vstupné je 50 Kč


23.2.2019


Pozvánka na divadelní bestseller „Na Zlatém jezeře“

Divadelní spolek Hraničář vás zve na příběh z kouzelných břehů "Zlatého jezera" vyprávějící o lidské soudržnosti, lásce na celý život, o tom, co se mělo říci a nikdy neřeklo, co se možná nemělo nikdy vyslovit a přesto to zaznělo, o mláďatech, která opouštějí hnízdo a zase se (někdy) vracejí, o hledání životní rovnováhy. Příběh vypovídající o jemných, často nepostřehnutelných nitkách přátelství a potřebě opřít se o druhého člověka.

Divadelní hra Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře se hraje v pondělí 4. března od 19.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč, senioři mají vstup zdarma.

Hrají: Ethel: Alena Winterová | Norman: Zbyněk Pražák | Billy: Matyáš Posselt | Chelsea: Jana Veselá |Bill: Jaromír Rauch
Režie: Miroslav Řebíček
Scéna: Radim Purchart
Kostýmy: Jana Zachová
Nápověda: Helena Heindrichová

18.2.2019


Jóga pro seniory

V rámci seniorské akademie Kostka Krásná Lípa dlouhodobě podporuje cvičení jógy pro seniory. Jemné cvičení v klidném tempu, protažení těla, uvolnění, autorehabilitace, nácvik správného dýchání, to vše pod vedením zkušené cvičitelky Mgr. Ireny Kubicové. Cvičení se koná v modrém Domě s pečovatelskou službou a je přístupné nejen jeho obyvatelům, ale i ostatním seniorům z Krásné Lípy. Připraveno je celkem 10 termínů, vždy ve středu od 10.00 do 11.00 hodin. První cvičení proběhne 13. února a poslední 17. dubna 2019. Pokud se rozhodnete zúčastnit, budete potřebovat pouze vhodné oblečení, cvičení je zdarma. Více informací: 728 974 010.


13.2.2019


Našel se pes

Pejsek je již doma, děkujeme za spolupráci.

V úterý 12. února 2019 se kolem 13.00 na hlavní silnici mezi Krásnou Lípou a Rybništěm našel pes. Pes má v levém uchu tetování 8044. S informací o majiteli nebo v případě zájmu kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, tel.: 412 354 848, 737 662 340.


12.2.2019


V krásnolipském kině zazní Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 14. února od 16.00 se v Kulturním domě Krásná Lípa koná slavnostní prezentace pamětnických příběhů, které objevili žáci ze Šluknovska v rámci vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum – Příběhy našich sousedů.

Do projektu se rovněž zapojili žáci z naší školy. Jejich úkolem bylo najít a vyzpovídat pamětníka ze své obce a získané informace zpracovat do audio nebo video reportáže. Tým z Krásné Lípy si jako pamětníka vybral pana Vladislava Vencka. Po několika přípravných schůzkách, kde se žáci seznámili jak s nahrávací technikou, tak s vedením rozhovoru, se setkali s pamětníkem. Ze získané nahrávky sestavili scénář a životopis. V prosinci se zúčastnili audioworkshopu v Českém rozhlase Sever v Ústí nad Labem a pod vedením pana Petra Berana ze svého natáčení zpracovali reportáž. Zakončením projektu bude právě tato slavnostní prezentace, kde se setkají týmy ze všech zapojených škol Šluknovského výběžku.


11.2.2019


V krásnolipské otužilecké plovárně se otužilci sejdou již pošesté

Letos již 6. ročník zimního plavání v Krásné Lípě se koná v sobotu 9. února. Sraz otužilců zahájí v 15.00 zanoření v Cimráku z mola u Pražské ulice a od 16.00 se bude pokračovat společenským setkáním v kulturním domě, kde program slibuje zajímavá témata nejen pro plavce, ale i fanoušky otužování a milovníky všeho, co dělá našemu tělu dobře.

Program v kulturním domě:
– celotělová chladová terapie,
– podvodní svět očima Milana Spurného,
– "zdraví" a perspektiva z nezkreslené vědy (jak funguje naše imunita, co je to lék, když onemocní buňky).

5.2.2019


Město Šluknov hledá vedoucího ekonomického odboru

Více informací o výběrovém řízení na funkci vedoucího úředníka - vedoucí Odboru ekonomického Městského úřadu Šluknov ZDE:


1.2.2019


V Rumburku se bude konat kurz "Pracovník v sociálních službách"


1.2.2019


Poděkování

Město Krásná Lípa děkuje za mimořádný čin panu J. Májovi z Krásné Lípy, který dne 29. 1. 2019 v podvečerních hodinách zachránil dva lidské životy. Jednalo se o dvě děti, Adriana a Nikolase (12 a 11 let) z blízkého okolí, pod kterými se na rybníku Smutňák prolomil led a začaly se topit. Zachránce s nasazením vlastního života pro děti do rybníku skočil, odnesl je domů, převlékl a zavolal záchrannou službu.

Jan Kolář, starosta


31.1.2019


Pozornost Senátu ČR se otočila na sever

Zástupci regionu Šluknovska, starosta Jiřetína pod Jedlovou Bohuslav Kaprálik za DSO Tolštejn, starosta Krásné Lípy Jan Kolář za DSO Sever a Eva Hamplová, ředitelka MAS Český sever, se 29. ledna zúčastnili veřejného slyšení Senátu ČR na téma „Situace ve strukturálně postižených regionech“. Iniciátorem a garantem veřejného slyšení byl předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart. Veřejného slyšení se zúčastnil kromě senátorů, poslanců, europoslanců, hejtmanů a starostů také premiér Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr životního prostředí Richard Brabec a další zástupci vlády. „Problém postižených regionů je dlouhodobý a negativní trendy se v mnoha ohledech prohlubují, jak dokládají číselné řady za posledních 25 let. Zejména v severozápadních Čechách se to projevuje už neúnosným množstvím sociálně patologických jevů. Celá centrální moc společně s kraji s tím konečně musí zásadně hnout. Veřejné slyšení Senátu je další aktivitou horní komory Parlamentu k tomuto tématu,“ vysvětluje senátor Zbyněk Linhart. Program jednání zde: https://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/original/90333/75674


 


31.1.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz