CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

100 let republiky a 130 let Klubu českých turistů

Oslavy těchto významných dnů probíhají již od počátku roku v celé naší republice. Klub českých turistů Krásná Lípa ve spolupráci s Městským úřadem se k oslavám připojí samostatnou akcí. Na den 8. května 2018 je připraven „ Mezinárodní sraz ke 100 letům republiky a 130 letům KČT“. Celá akce bude součástí projektu podpořeného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce: Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci fondu malých projektů Euroregionu Nisa.

Krásné Lípy se během staletí dotklo mnoho historických událostí, které významným způsobem zasáhly do života jejích obyvatel. Snad právě proto si pořadatelé vzpomínkového setkání vybrali méně známou epizodu týkající se také události, která se stala před sto lety - Rumburské vzpoury. Ortodoxní tvrzení z čistě vojenského hlediska, že šlo o porušení přísahy, dnes už neobstojí. Daleko důležitější je lidský rozměr a důvod, proč vlastně ke vzpouře v Rumburku došlo. Hlavním důvodem nespokojenosti a poté i vzpoury byl hlad, šikana ze strany nadřízených, obava z opětovného odeslání na frontu a nechuť umírat za ztracenou věc. Vzbouřenci za to krutě zaplatili, ale my si musíme neustále připomínat, i s odkazem na tuto událost, hrůzy jakékoliv války.

Pořadatelé „Mezinárodního srazu“, který se uskuteční dne 8. května 2018 na hlavním nádraží v Krásné Lípě, rozdělili celý program tematicky do tří částí:

  1. část – krátká rekonstrukce epizody týkající se Rumburské vzpoury tak, jak se odehrála před sto lety na nádraží v Krásné Lípě
  2. část – pietní akt připomenutí obětí Rumburské vzpoury (odhalení pamětní desky)
  3. část – kulturní program, ve kterém vystoupí amatérští umělci z ČR, Německa a Polska

Pořadatelé chtějí alespoň zčásti navodit atmosféru doby, a proto rádi přivítají každého, kdo přijde v dobovém oblečení (ten bude mít jídlo na slavnosti zdarma).


27.4.2018


Výročí ukončení 2. světové války

U příležitosti 73. výročí ukončení 2. světové války proběhne ve středu 9. května 2018 od 17:00 na Městském hřbitově v Krásné Lípě pietní akt. Promluví Mgr. Karel Jarolímek a zazní písně v podání Krásnolipského komorního sboru.


27.4.2018


Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici

Nakouknout do hasičské zbrojnice můžete v sobotu 5. května 2018 od 13:00. Prohlédnout si můžete nejen zbrojnici, techniku a vybavení, připravena bude ukázka slaňování z požární věže a možnost vyzkoušet si výstroj a výzbroj hasiče.


26.4.2018


Hasičský bál Sboru dobrovolných hasičů Krásná Lípa

Letošní pátý hasičský bál se koná v sobotu 19. května od 20:00 v hotelu Beseda na Křinickém náměstí v Krásné Lípě. K poslechu a tanci hraje kapela Mlynáři. Vstupenky můžete v předprodeji zakoupit na tel. č. 728 478 998.


26.4.2018


1. ročník Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě

Od pondělí 16. dubna bude v rámci programu Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě probíhat celá řada akcí a to nejen v Krásné Lípě. Do Ozvěn se zapojilo 25 škol v našem Šluknovském výběžku, které se budou v dubnovém projektovém týdnu věnovat oslavám Dne Země a v rámci výuky budou promítat filmy s ekologickou tématikou. V úterý 17. dubna můžete společně s námi uklidit koryto říčky Křinice z města až po vstup do Kyjovského údolí. Sraz je v 8:00 před MěÚ Krásná Lípa. S sebou nezapomeňte vhodné oblečení, obuv a dobrou náladu. Od nás dostanete rukavice. V cíli akce zajištěn táboráček s opékáním buřtů. Ve středu se krásnolipská škola promění v ekojarmark a o den později, ve čtvrtek 19. 4. bude od 9:00 do 13:00 na Křinickém náměstí připraveno zábavné třídění odpadu s možností odevzdání vysloužilých drobných elektrospotřebičů. V pátek symbolicky otevřeme letošní turistickou sezónu představením nové turistické trasy „Kyjov – Hřebec - Klenotnice – Kyjov“ V sobotu se můžete vydat nejen na elektrokolech na jízdu podél hranice NP. Sraz je před Domem Českého Švýcarska v 10:00 a ve 14:00.

Vyvrcholením celého týdne bude nedělní program, který začíná v 10:00 v Domě Českého Švýcarska hned na dvou scénách. Mezitím co se v kinosále budou promítat filmy se zaměřením na kvalitu ovzduší v konferenční místnosti bude probíhat hlavní program moderovaný Petrem Vackem. Připravena je celá řada přednášek a zajímavých setkání s předními odborníky rozdělena do několika tematických bloků, které doplní vyhodnocení soutěže "Vzduch je naše moře" a blok "malých ekologů" ze ZŠ Krásná Lípa. Po 16 hodině program v Domě ČŠ ukončí ředitel festivalu Doc. Mgr. Bohuslav Binka, Ph.D. zhodnocujícím příspěvkem Environmentální etika v sociokulturních kontextech a na úplný závěr mohou zaznít dotazy přítomným přednášejícím. Po celou dobu v rámci prezentace čisté osobní přepravy bude možnost si na Křinickém náměstí zdarma vyzkoušet jízdní kola s elektropohony.

Finále nedělního programu obstará Vladimír Merta, který bude od 18:00 koncertovat v kulturním domě. Koncertu bude předcházet ocenění významným osobnostem za přínos k udržitelnému rozvoji regionu České Švýcarsko Zbyňkem Linhartem, senátorem za obvod Děčín.


20.4.2018


Sobota 21. 4. Spanilá jízda - přidejte se


20.4.2018


Otevření turistické sezony klepe na dveře

Letošní turistickou sezónu symbolicky otevřeme v pátek 20. dubna představením nové turistické trasy „Kyjov – Hřebec - Klenotnice – Kyjov“ připravené ve spolupráci České Švýcarsko, o. p. s., města Krásná Lípa, obce Doubice, Správy NPČŠ a KČT Krásná Lípa. Sraz je u vstupu do Kyjovského údolí ve 12:15 hod. (restaurace Na Fakultě).

Připravena je atraktivní procházka v délce asi 5 km, pro dopravu do Kyjova je možno využit autobus, odjezd Krásná Lípa – náměstí 11:58 hod. směr Doubice, ukončení akce je 15:00 hod. K návratu zpět do Krásné Lípy lze využit autobus z Kyjova v 15:15 hod.


19.4.2018


Program 63. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 63. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 16. dubna 2018 najdete ZDE:


16.4.2018


Ukliďme svět, ukliďme Česko, ukliďme koryto říčky Křinice

V úterý 17. dubna 2018 můžete společně s námi uklidit koryto říčky Křinice z města až po vstup do Kyjovského údolí. Sraz je v 8:00 před MěÚ Krásná Lípa. S sebou nezapomeňte vhodné oblečení, obuv a dobrou náladu. Od nás dostanete rukavice. V cíli akce zajištěn táboráček s opékáním buřtů.


16.4.2018


Zábavné třídění odpadu na Křinickém náměstí

Zábavné hry, kvízy i spousta užitečných informací a navíc za prvních třicet vysloužilých malých spotřebičů drobný dárek. To vše ve čtvrttek 19. dubna 2018 od 9 - 13 hodin na Křinickém náměstí v Krásné Lípě.


16.4.2018


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz