CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Senátoři v Krásné Lípě a na Šluknovsku

Téměř dvě desítky senátorů pod vedením Zbyňka Linharta, senátora za Děčínsko, jsou na třídenní pracovní návštěvě Šluknovska. Během dnešního dne (28. 7. 2020) navštíví několik výrobních firem a společností. vlčíhorskou Nobilis Tilia, STAP Vilémov, MIKOV Mikulášovice. Podívají se také do NP České Švýcarsko a do Děčína.

Nobilis-Tilia-navsteva-senatoru-1.jpgNobilis-Tilia-navsteva-senatoru-.jpgNobilis-Tilia-navsteva-senatoru-3.jpgNobilis-Tilia-navsteva-senatoru-4.jpgNobilis-Tilia-navsteva-senatoru-5.jpg


28.7.2020


Akce v okolí i v Krásné Lípě do 30. 7. 2020

Pravidelny-informacni-servis-do300720-nadpis.jpgPravidelný informační servis OPS České Švýcarsko „od čtvrtka do čtvrtka“ ke stažení v pdf ZDE:


24.7.2020


Den otevřených dveří v hrobce rodiny Dittrich v Krásné Lípě

V sobotu 25. července od 9:00 do 15:00 spolek Omnium nabízí, při příležitosti konání červencového workcampu u hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě, si prostory této mimořádné stavby i prohlédnout. Vstup a prohlídka jsou zdarma. Více informací o akcích spolku Omnium i záchraně hrobky rodiny Dittrich najdete na webu: www.omniumos.cz


23.7.2020


Koncert duchovní hudby v podání Trio di Praga

Trio-di-Praga-plakat.jpg

Hned pět skladeb Ave Maria od světových autorů, ale i mnoho dalších zazní v sobotu 25. července 2020 v kostele svaté Máří Magdalény v Krásné Lípě. Koncert duchovní hudby v podání Trio di Praga: Jana Ryklová – zpěv, Alexander Shonert – housle a Natalia Shonert – klavír začíná v 18:00 a vstupné je dobrovolné. Program koncertu (v pdf) ZDE: Video – představení tria ZDE:


21.7.2020


Koncert Los Chuperos

Los-Chuperos.jpgTemperamentní písničky kapely Los Chuperos z České Lípy roztančily publikum v amfiteátru kina tuto sobotu. V příjemném letním podvečeru frontman skupiny Pavel Gnip vyzval diváky k soutěži o CD. Z mnohých diváků se tak rychle stali aktivní účastníci a připojili se k ostatním tanečníkům. Většina zúčastněných lehce uhodla, že skladba, která se právě hraje je z repertoáru Los Chuperos a trofej byla jejich. V rytmu latino a reggae čas rychle uplynul a nezbylo než bujarým potleskem poděkovat hudebníkům za krásný večer.

Alena Starostová


20.7.2020


Nabídka vyhlídkových letů z Chřibské

Vyhlidkove-lety-nabidka.jpgV pátek 24. července 2020 se můžete proletět nad místy v okolí dle vašeho přání. Start je na letišti u Chřibské. Více informací v přiloženém letáčku.


20.7.2020


Počasí v Krásné Lípě v červnu 2020

Pocasi-v-Krasne-Lipe-cerven2020-cerven2009.jpgČerven roku 2020 byl v Krásné Lípě teplotně průměrný a srážkově nadprůměrný. Průměrná měsíční teplota činila 15,8 °C. Nejvyšší teplota byla naměřena 13. června +29,4 °C, nejnižší teplota byla zaznamenána 1. června +6,4 °C. Z pohledu průměrné denní teploty byl nejteplejším dnem měsíce 13. červen s průměrem 20,7 °C, nejchladnějším dnem 6. červen s průměrem 10,4 °C. Letních dnů, tedy dnů, ve kterých teplota dosáhne 25 °C a více, bylo zaznamenáno 5.

Srážkově byl měsíc bohatší. Celkově napršelo v devatenácti dnech 139,4 mm srážek. Zajímavostí je, že i přes docela vysokou hodnotu se jedná v rámci České republiky a letošního června o podprůměrný úhrn. Ve východní polovině Čech a na Moravě byly místy zaznamenány úhrny vysoko nad 200 mm, přičemž na mnoha místech napršelo při prudkých a trvalých deštích za jediný den více než 100 mm srážek. Deště a následně rozvodněné toky rovněž potrápily i sousední Frýdlantský výběžek. V Krásné Lípě byly deště podstatně milosrdnější a situace se suchem se po vlhkém únoru opět o něco zlepšila. Nejvlhčím dnem byl 18. červen, kdy napršelo 33,6 mm srážek. Pršelo i v dalších dnech, 19. června 11,0 mm, 20. června 10,2 mm. V ranní bouřce 14. června napršelo 19 mm srážek. Ve zbývajících dnech se jednalo o úhrny do 10 mm srážek.

www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm


20.7.2020


Koncert kapely Los Chuperos

Los-Chuperos-plakat.jpgV sobotu 18. 7. 2020 vás zveme do amfiteátru u Kulturního domu Krásná Lípa na koncert kapely Los Chuperos. Koncert začíná v 18:00 a vstupné je 50 Kč. V případě nepříznivého počasí se koncert odehraje v kulturním domě.


15.7.2020


Krásnolipská nádhera

Krasnolipska-nadhera.jpgTradiční hudebně-pivovarský festiválek, letos již k sedmému výročí otevření Pivovaru Falkenštejn, se koná 1. srpna 2020 na Křinickém náměstí v prostoru před pivovarem. Hudební program začíná v 16:00 a doplní ho naražení speciálního piva, grilování, stánky pivovaru Born a stánek Bohemian coffee house. Chybět nebude ani možnost se na Krásnolipskou nádheru podívat z ptačí perspektivy, a to díky otevření kostelní věže. Vstup na festiválek je zdarma a moderovat ho bude Dr. Vlk.


15.7.2020


Letní koncert ve Vlčí Hoře

koncert v kapli ve VH.JPGDruhý koncert letošního Kulturního léta v Krásné Lípě si mohli užít všichni, kteří přišli v sobotu 11. července do kaple Panny Marie Karmelské ve Vlčí Hoře. V osmnáct hodin zazněly tóny nesmrtelné hudby W. A. Mozarta. Árii z opery La Clemenza di Tito přednesla sopranistka Miroslava Časarová za hudebního doprovodu klarinetu Elišky Brožkové Pospíšilové a klavíru Daniela Wiesnera. Program pokračoval Opusem 129 skladby Pastýř na skále Franze Schuberta. Nechyběla ani díla českých autorů. Na programu byla Ukolébavka Vendulky z prvního dějství Smetanovy Hubičky a také skvěle provedená árie Rusalky Antonína Dvořáka. Celý večer končil Opusem 103 Sechs deutsche Lieder Louise Spohra.

Červencové koncerty pokračují v sobotu 18. v amfiteátru kulturního domu vystoupením skupiny Los Chuperos a nebude chybět ani další koncert v krásnolipském kostele, kde si 25. budeme moci poslechnout Trio di Praga, jehož dva členy jsme poznali už v loňském roce při jejich úspěšném vystoupení v kapli ve Vlčí Hoře. Mnozí z vás si jistě přijdou znovu poslechnout zpěv Jany Ryklové a svižné housle Alexandra Shonerta.

Jste srdečně zváni, hudba k letním večerům patří.

Alena Starostová


15.7.2020


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz