CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Program 26. zasedání Rady města Krásná Lípa

logo-mesta-Krasna-LipaProgram 26. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 17. února 2020 najdete ZDE:


17.2.2020


Koncert August Stradal v Pirně

Druhou únorovou neděli se zástupci krásnolipských spolků vydali za kulturním zážitkem do německé Pirny. V muzeu Richarda Wagnera v městské části Graupa je čekal koncert z díla Augusta Stradala, posledního žáka Franze Liszta. Na programu byla i díla dalších autorů – J. S. Bacha, C. Debussiho, R. Strausse, F. Chopina a R. Wagnera. Posluchači si je mohli vyslechnout v brilantním provedení klavíristy Martina Koláře, absolventa teplické konzervatoře, a sopranistky Veroniky Matysové, kterou na klavír doprovázel Tomáš Flégr. Pěvkyně Matysová přednesla především zhudebněné básně Hildegardy Stradalové. Do hudební podoby je převedl její manžel August Stradal. Celý koncert autoři rozdělili na dvě části. Po přestávce následovala projekce věnovaná klavírním transkripcím Augusta Stradala. Připravila ji autorka knihy o Stradalovi paní Astrid Schnitnerová. Publikace má název August Stradal, poslední žák Franze Liszta. Seznámila přítomné také s unikátem – s písní Harfista, jejíž rukopis byl objeven v Archívu muzea R. Wagnera v Graupě a pravděpodobně nebyl nikdy vydán tiskem. V druhé části koncertního večera také zazněla další díla známých autorů, rovněž v podání trojice umělců, s kterými se na samý závěr nadšení diváci rozloučili bouřlivým potleskem.

Alena Starostová

Koncert se konal v rámci projektu Hudba nás spojuje, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů v Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014–2020 prostřednictvím Euroregionu Labe.

loga-EU-SNCZ-EL.jpg


14.2.2020


Maškarní bál Tolštejnského panství

Maskarni-bal-Tostejnske-panstvi.jpgTolštejnské panství a příznivci kultury na Šluknovsku zvou na tradiční maškarní bál, jehož součástí bude vyhlášení a předání ceny Zlatá můza severu 2019. Těšit se můžete také na programové vstupy, tombolu a ocenění masek. K tanci a dobré náladě zahraje a zazpívá kapela Garance.

Bál se koná v sobotu 7. března 2020 od 20:00 v hotelu Jef Doubice. Vstupné je 130 Kč. Předprodej vstupenek zajišťují: Hotel Jef Doubice – tel. 605 489 523, IC Jiřetín pod Jedlovou – tel. 412 379 336 a v Krásné Lípě N. Semelková – tel. 774 565 184.


12.2.2020


Nabídka dětských táborů v Krásné Lípě na léto 2020

detske tabory-Krasna-Lipa.jpgNabídka ke stažení v pdf ZDE:


12.2.2020


Projekt PRO Šluknovsko bez překážek nabízí program podpory osob se zdravotním postižením na trhu práce

Program-podpory-osob-se-zdravotnim-postizenim.jpgCílem projektu je podpořit aktivní zapojení osob se zdravotním postižením, nezaměstnaných uchazečů z regionu Šluknovska a pomoci jim zmírnit problémy se kterými se potýkají. Projekt chce eliminovat bariéry znesnadňující jim situaci na trhu práce, a to prostřednictvím vybraných a osvědčených nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti.

Projekt je určen pro osoby se zdravotním postižením v regionu Šluknovský výběžek, které jsou invalidní v prvním nebo druhém stupni nebo osoby zdravotně znevýhodněné. Zároveň se jedná o osoby ze Šluknovského výběžku vedené v evidenci ÚP ČR, na kontaktním pracovišti Rumburk nebo Varnsdorf, jako uchazeči o zaměstnání.

Projekt nabízí: poradenství a individuální přístup odborného poradce, účast na motivačních kurzech, rekvalifikační a vzdělávací kurzy, setkání s regionálními zaměstnavateli, pracovní ochutnávky a zprostředkování zaměstnání včetně pracovních míst podpořených formou mzdových příspěvků pro zaměstnavatele, úhradu doprovodných opatření (cestovní náklady na hromadnou dopravu do místa a z místa realizace konání aktivit a poradenství, rekvalifikace, zdravotní prohlídky, výpis z rejstříku trestů).

Pro podrobnější informace kontaktujte: odborného poradce Ing. Václava Černohouse, telefon 704 218 612, e-mail vaclav.cernohous@prolitvinov.cz; terénní pracovnici Janu Pastorovou, telefon 777 276 901 nebo svou zprostředkovatelku na kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR v Rumburku nebo Varnsdorfu.

Realizátorem projektu je Pro Litvínov, o. p. s., poradenské centrum je v budově Střední zdravotnické školy a obchodní akademie v Rumburku v ulici Františka Nohy 959/6.


11.2.2020


Byt k pronájmu

byt-pronajem-Nemocnicni18.jpgRada města Krásná Lípa na svém jednání dne 3. 2. 2020 vyhlásila usnesením RM č. 25 – 10/2020 záměr obce pronajmout byt č. 1, Nemocniční 952/18, Krásná Lípa. Byt I. kategorie o velikosti 2 + 1 (46,12 m2, sazba 36 Kč/m2). Při podpisu nájemní smlouvy se skládá kauce ve výši 3 nájmů včetně záloh na služby. Veškeré opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady.

Informace: MěÚ Krásná Lípa, kanc. č. 11, tel.: 412 354 823

Byty a nebytové prostory na webu města: https://www.krasnalipa.cz/byty.php


10.2.2020


Masopust

masopust.jpgFolklorní soubory Lužičan a Dykyta vás v sobotu 22. 2. 2020 zvou do Krásné Lípy na tradiční masopust. Sraz je ve 14:00 na náměstí před Aparthotelem Lípa. Následovat bude obchůzka městem.


10.2.2020


V prodeji je Kulturní pas Euroregionu Elbe/Labe 2020

Kulturni-pas-Euroregion-Elbe-Labe.jpgTaké na rok 2020 připravil Euroregion Elbe/Labe (EEL) možnost získat slevy na vstup do více jak 50 vybraných saských kulturních institucí díky Kulturnímu pasu Euroregionu Elbe/Labe. Největším magnetem jsou tradičně Saské umělecké sbírky Drážďany s obrazárnami Starých nebo Nových mistrů nebo pevnost Königstein.

Kulturní pas Euroregionu Elbe/Labe stojí stejně jako vloni 30 Kč, a je určen českým návštěvníkům Saska. Zájemci mohou pas zakoupit na prodejních místech, přímo na sekretariátu EEL v Ústí nad Labem nebo si ho nechat poslat poštou. Další informace najdete na webu Euroregionu Elbe/Labe ZDE:


6.2.2020


Projekt „My to zvládneme – START“

My-to zvladneme-start.jpgProbíhá projekt „My to zvládneme - START“ určený osobám pečující o malé děti do věku maximálně 15 let, které jsou v evidenci ÚP ČR – kontaktní pracoviště Rumburk a Varnsdorf.

Cílem projektu je zapojit cílovou skupinu do realizovaného projektu, nabídnout a poskytnout rekvalifikace, zprostředkovat nově vytvořená a volná dotovaná i nedotovaná pracovní místa. Projekt nabízí soubor navzájem provázaných a na sebe navazujících klíčových aktivit směřujících ke zvýšení uplatnitelnosti cílové skupiny projektu na trhu práce.

Pro podrobnější informace můžete kontaktovat: osobního poradce – PaedDr., Bc. Milan Jirsák, telefon 704 167 453, email: jirsak@womenet.cz | poradenské pracoviště – Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk, příspěvková org., provozní doba: pondělí a úterý 10:00 – 16:00 hodin, středa až pátek 8:00 –14:00 hodin, případně dle osobní domluvy | terénního pracovníka – Jana Pastorová, telefon 777 276 901 | WomenNet, o. s. – Smetanova 483, 436 01 Litvínov; email: info@womenet.cz nebo svou zprostředkovatelku na kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR v Rumburku a Varnsdorfu.


5.2.2020


VII. ročník Zimního plavání v krásnolipské otužilecké plovárně

Otuzilecka-plovarna-Krasna-Lipa.jpgLetos se již posedmé sejdou v Krásné Lípě nejen otužilci, a to v rámci Zimního plavání v krásnolipské otužilecké plovárně. Setkání, které nabízí zajímavý program nejen pro plavce, ale i jejich fanoušky, sportovce, milovníky všeho, co dělá tělu dobře i další se koná v neděli 16. února 2020 a ve 14:00 ho zahájí otužilecké zanoření do Cimráku. Od 15:30 se bude pokračovat v kulturním domě, kde vystoupí hosté: Richard Haan – operní pěvec, sólista státní opery v Praze, dálkový plavec a přemožitel kanálu La Manche. Tomáš Česnek a Petr Kapoun – freediving, aneb ponor na jeden nádech; ze zákulisí vzniku vítězného snímku Czech Press Photo 2019. Abhejali Bernardová – ultra maratonská běžkyně (Mistryně ČR 100 km a běh/ 24 hod.); dálková plavkyně, úspěšná absolventka „oceans seven“. Programem nás slovem provede Mariana Krásnolipská a Milan Hulán.


4.2.2020


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz