CS Čeština DE Deutsch EN English

Obec přátelská rodinně

 

Krásná Lípa získala titul „Obec přátelská rodině"

Krásná Lípa získala titul „Obec přátelská rodině"

Z Prahy přišla dobrá zpráva - město uspělo v soutěži „Obec přátelská rodině 2017“, která vznikla před devíti lety jako aktivita sloužící k motivaci obcí k rozvoji prorodinných aktivit. S vítězstvím v soutěži je spojena i nemalá finanční odměna ve výši 1,1 mil. korun, která bude vyplacena městu formou dotace. Získané finanční prostředky nám umožní např. doplnit herní prvky na dětském hřišti na sídlišti, dovybavit oddychovou zónu u rybníku Cimrák, zakoupit vybavení do Komunitního centra atd. Zároveň např. podpoříme nákup vybavení pro cvičení s miminky FIT MAMI, vybavení klubovny rybářů, doplníme výzbroj a výstroj pro mladé hasiče, dresy malým fotbalistům, hudební nástroje, kroje a další věci pro spolky ve městě. A to je jen zlomek z celkového rozsahu aktivit, které budou podpořeny.


Koncepce rodinné politiky obce Krásná Lípa na období 2017-2022 ke stažení ZDE:


 

Poděkování spolkům

Poděkování spolkům

V letošním roce se v Krásné Lípě uskutečnilo více jak 100 akcí, které jsou zapsány v kalendáři akcí, ale akcí bylo mnohem více. Je to zásluha nejen města, ale hlavně místních spolků a organizací. Město Krásná Lípa není krásná jen z toho, co tu člověk vidí opravené nebo nově vybudované, ale také z toho, co tu člověk může zažít a to jsou právě ty akce, které jsou připravovány po celý rok, aby nabídli široké veřejnosti nevšední zážitky a zábavu. Také díky těmto spolkům a organizacím a jejich činností získalo město ocenění v soutěži Obec přátelská rodině 2017 a to 1. místo a finanční dar v hodnotě 1 100 000,- Kč, který se použije na prorodinné aktivity. Jednou z aktivit je zajištění vybavení, zařízení a materiálu pro místní spolky a organizace. Ve spolupráci s oslovenými organizacemi a spolky jsme zajistili vše potřebné a dne 6. 12. 2017, kdy se konalo již tradiční setkání těchto spolků a organizací, jim bylo vybavení a zařízení slavnostně předáno.


Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem

Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem

V rámci projektu Obec přátelská rodině 2017 se dne 22. 11. 2017 uskutečnilo setkání mládeže i veřejnosti k přípravě projektu Víceúčelového hřiště za kinem. Projekt představil Ing. arch. Libor Král, který přítomné s projektem seznámil, představil aktivity a ukázku jak by asi mohlo vše vypadat. Mládež byla aktivně do projektu zapojena tím, že byly utvořeny skupinky, které společně vymýšlely, co by na hřišti uvítali, nebo co by pro ně bylo zajímavé. S podivem jsme sledovaly nespočet dotazů týkajících se projektu a mířících na projektanta. Ze všech návrhů bude vybrán ten nejlepší, který pak bude do projektu Víceúčelového hřiště zakomponován.


 

Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem Zapojení mládeže do přípravy projektu Víceúčelového hřiště za kinem


Vánoční řemeslné dílny

Vánoční řemeslné dílny

16. listopadu 2017 ve školní družině byla pro rodiče s dětmi připravena celá řada řemesel...


 

Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny Vánoční řemeslné dílny


 

Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Zataženo

Teplota: 13,8°C
Zdánlivá teplota: 13,8°C
Vítr: 2,5 km/h
Nárazy: 2,9 km/h
Směr větru: VSV
Srážky: 0 mm/d
Vlhkost: 90%
Tlak: 1022,9 hPa

Akce ve městě

Program kina

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rizika a nebezpečí

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Odkazy