CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Ozvěny Ekofilmu v Krásné Lípě

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Na hudební komedii, která poradí, jak předcházet partnerským krizím vás v pátek 15. června 2018 od 19:00 do Kulturního domu Krásná Lípa zve Divadelní soubor Tělocvičná jednota Sokol Bozkov. Vstupné je 70 Kč.


25.5.2018


Imprassionismus „Neztrácej své vnitřní dítě“

Divadelní představení vznikající až přímo na jevišti můžete vidět i v Krásné Lípě. Dva herci, jeden instrumentalista, vítězové Studentské Thálie 2015 z Národního divadla v Praze vystoupí 26. května 2018 od 18:00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Více informací, zajímavostí a fotek najdete na: fb.com/hereckaimprovizace. Vstupné je 30 Kč.


18.5.2018


Pietní akt k 73. výročí ukončení 2. světové války

Na městském hřbitově u památníku padlých vojáků, jsme si ve středu 9. května připomněli 73. výročí osvobození naší vlasti. „Mnozí se snažili ji uchvátit, mnohým se to i načas podařilo. Jedno ale naše dějiny provází už více než čtrnáct století: všechny bouře pominou, všichni zlí odejdou a naše země se opět vrací nám. Jenomže to vždy stojí spoustu obětí, škod a utrpení. Tak tomu bylo i v dobách, které si dnes také připomínáme…“ zaznělo v promluvě Mgr. Karla Jarolímka věnované vzpomínce na osvobození a uctění památky těch, kteří se konce války nedožili. Promluvě předcházelo, za zpěvu Krásnolipského komorního sboru, zapálení svíček u památníku zástupci města a další čtyři písně, každá v jiném jazyce a rovněž v podání Krásnolipského komorního sboru, zazněly na samý závěr pietního aktu.


18.5.2018


IX. Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa 8. – 10. června 2018

Ve dnech 8. – 10. června 2018 se pod záštitou senátora SPČR Zbyňka Linharta, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a starosty města Krásné Lípy Jana Koláře již podeváté uskuteční Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa. Tuto nejsevernější oslavu lidového umění a tradic pořádá folklorní soubor Lužičan z Krásné Lípy za finanční podpory Ústeckého kraje, města Krásná Lípa a ministerstva kultury ČR. Festival získal certifikát Rodinného stříbra Ústeckého kraje pro rok 2018.

V rámci festivalu se divákům představí folklorní soubory – Topĺan ze slovenských Giraltovic, Vycpálkovci a čínská skupina Pivoňka z Prahy, slovácká Lúčka ze Svatobořic a valašský Ševčík z Ostravy, polský soubor Jedliniok z Wroclavi a dětský soubor Dziparins z Lotyšska. Z Krásné Lípy se představí děti ze základní školy, dětské folklorní soubory Křiničánek a Dykytka, soubor Lila - Rosa a pořadatelský Lužičan, který tyto dny nabité folklorem zajišťuje. Třešničkou na dortu bude koncert známé kapely Fleret se Zuzanou Šulákovou. Moderátorem všech programů je Martin Louka.

Zahajovací pořad festivalu bude probíhat v Doubické hospodě, kde se v celovečerním programu představí Slovácký soubor Lúčka ze Svatobořic.

Sobotní program odstartuje na krásnolipském náměstí. Dopoledne od 10.oo hod. bude patřit dětem. Divákům se přestaví folklorní soubory Křiničánek, Dykytka, Lila - Rosa a Dziparins. Zazpívají malí i větší zpěváčci Základních uměleckých škol, vystoupí děti krásnolipské Základní školy s ukázkami programu z letošní školní akademie. Během dopoledne se také setkají představitelé města se zástupci souborů na slavnostním přivítání. Ve 13.3o hod. se cca 240 krojovaných účinkujících seřadí na schodech před kostelem sv. Máří Magdalény a poté se průvodem přemístí do prostoru na náměstí, kde od 14.15 hod., po zahájení, začne Galaprogram IX. MFF Krásná Lípa rozdělený na dvě části. Vystoupí zde soubory Lúčka (Svatobořice), Toplan (Slovensko), Jedliniok (Polsko), Vycpálkovci (Praha), Ševčík (Ostrava) a Pivoňka (čínská skupina Praha). Po první části programu proběhne vyhodnocení soutěžní jízdy zručnosti elektromobilem. Následuje druhá část galaprogramu. Vyvrcholením celého dne bude od 19.oo hod. koncert známe kapely Fleret se Zuzanou Šulákovou. Na samý závěr ještě zahrají muziky zúčastněných souborů, při kterých si můžou všichni zatančit a zazpívat. Po celý den bude probíhat stánkový prodej, prezentace traktorů ISEKI a užitkových elektrických automobilů Goupil a GEM. Soutěžní jízda zručnosti proběhne na náměstí před Domem ČŠ od 10.oo hod do 15.oo hod.

V  neděli se uskuteční prohlídka Domu Českého Švýcarska a mše v krásnolipském kostele Sv. Máří Magdaleny. Se zpíváním a hraním před kostelem se s festivalem rozloučíme.

Tuto akci finančně podpořil Ústecký kraj, město Krásná Lípa a Ministerstvo kultury ČR. Všichni pořadatelé se již nyní těší na spolupráci se všemi partnery, příjemná setkání s účinkujícími a samozřejmě hlavně na diváky. Přejme si, aby se vše vydařilo podle plánů a hlavně slunné a teplé (zvláště to teplé zde na severu) počasí. 

Naďa Semelková – organizační ředitelka festivalu


18.5.2018


Pohádkový les & Staročeský jarmark & Festival dechové hudby

V sobotu 16. června 2018 bude v Krásné Lípě opravdu živo. Pro rodiny s dětmi krásnolipští turisté připravují pohádkový les, který patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v Krásné Lípě. Od 9:00 se otevírá staročeský jarmark. Chybět nebude tradiční soutěž O bábovku jarmarku, do které můžete přinést i tu svou. Milovníky dechové hudby potěší vystoupení orchestrů v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice. V průběhu dne vystoupí šermíři a kouzelník, pro děti budou připraveny výtvarné dílny a atrakce a před vyhlášením nejlepších pohádkových stanovišť proběhne křest knihy O severní průsmyky. Celý program najdete na přiloženém plakátku.


18.5.2018


Den matek v domech s pečovatelskou službou

I v letošním roce jsme oslavili Den matek v domech s pečovatelskou službou. V modrém vystoupily děti z mateřské školy Sluníčko a ve žlutém z mateřské školy Motýlek. Obě školky připravily krásná vystoupení a babičkám vykouzlily úsměv na tváři. Pro děti bylo jako odměna připraveno malé občerstvení.

(jd)


17.5.2018


Čestné občanství města pro pana Jana Havelku

Ing. Jan Havelka je jednou z nejvýraznějších osobností současné české turistiky.
Byl dlouholetým předsedou Klubu českých turistů, od roku 2006 je pak jeho čestným předsedou. Celých 12 let byl i prezidentem Evropské asociace turistických klubů. Pravidelně navštěvuje Krásnou Lípu, propaguje ji na mnoha úrovních, aktivně podporoval vznik Národního parku České Švýcarsko. Svou autoritou výrazně podporuje zachování odkazu zakladatelů české turistiky, akcentuje dobrovolnictví, solidaritu a úctu k tradicím, podporuje myšlenku vytvoření Muzea turistiky v Krásné Lípě. Spolupracuje s námi na vytvoření mezinárodní evropské dálkové trasy, tzv. Hřebenovky.
V loňském roce jeho celoživotní aktivitu ocenil i Senát ČR udělením stříbrné pamětní medaile.
Čestné občanství bylo uděleno Ing. Janu Havelkovi Zastupitelstvem města Krásná Lípa 11. prosince 2017, slavnostní předání proběhlo u příležitosti Mezinárodního srazu k 100 letům České republiky a 130 letům KČT dne 8. května 2018.

Jan Kolář, starosta


17.5.2018


Město Krásná Lípa nabízí k prodeji za nejvyšší možnou nabídku příkopový vyžínač


16.5.2018


Odstávky elektrické energie


11.5.2018


Podpora pečovatelské služby v roce 2018


25.4.2018


Informativní rozbor pitné vody

V rámci služeb Zdravotní Ústav se sídlem v Ústí nad Labem (zřizovatelem je Ministerstvo Zdravotnictví ČR) nabízí nyní informativní rozbor vody za velmi výhodnou cenu. Více informací najdete v přiloženém letáčku.


22.3.2018Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz