CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Vlk aneb návrat velkých šelem

Výskyt vlků v naší oblasti vzbuzuje řadu otázek, emocí i obav. Přijďte se seznámit s přínosy i úskalími, které doprovázejí návrat velkých šelem nejenom do Českého Švýcarska. Přednáška se koná 16. května 2019 od 17.00 v Plšíkově učebně na Správě NP. Přednášejícím je Mgr. Miroslav Kutal, Ph.D., akademický pracovník Ústavu ekologie lesa Mendelovy univerzity v Brně a koordinátor Hnutí DUHA Olomouc. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 16.5.2019 17:00


Férová snídaně v Krásné Lípě

Přijít s celou rodinou můžete 11. května v 10.30 do Městského parku k altánu na pozdní snídani s jídlem, které vzniklo férově. Jde o setkání lidí, kterým záleží na původu potravin, které denně jí. S sebou přineste něco k snědku, buchtu z vajíček od sousedky, mléko od krávy, kterou vidíte na pastvině, bylinky z vaší zahrádky, kávu z nedaleké pražírny… Prostě jídlo, kterého příběh alespoň z části znáte. S jídlem přibalte ještě deku a nezapomeňte na úsměv. Ve stejný den probíhá férová snídaně na mnoha místech ČR už několik let. V případě deště akce proběhne v altánu u Cimráku. Veronika Arnoštová


Začátek akce: 11.5.2019 10:30


Pohyb v esenci

Pohyb v esenci – 9. května 2019 v kulturním domě... Více na plakátku ZDE:


Začátek akce: 9.5.2019 17:00


Výročí ukončení 2. světové války

U příležitosti 74. výročí ukončení 2. světové války proběhne v úterý 7. května 2019 od 17:00 na Městském hřbitově v Krásné Lípě pietní akt. Promluví Mgr. Karel Jarolímek a zazní písně v podání Krásnolipského komorního sboru. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 7.5.2019 17:00


Otevření nových vyhlídkových tras a stezek

Město Krásná Lípa, Klub českých turistů Krásná Lípa a České Švýcarsko o. p. s. si vás dovolují pozvat na otevření nových vyhlídkových značených cest a stezek na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska – v pátek 3. a v sobotu 4. května 2019. Více informací najdete ZDE:https://www.krasnalipa.cz/aktuality.html?id=2484


Začátek akce: 4.5.2019 08:30


Vítání ptačího zpěvu

Tradiční akce Vítání ptačího zpěvu, vycházka do přírody zaměřená na pozorování ptáků s ukázkou odchytu a kroužkování, se letos uskuteční v sobotu 4. května. Sraz je v 6.30 na parkovišti u vlakové zastávky Krásná Lípa – město odkud se půjde k Velkému rybníku. Doporučuje se vzít si holinky a dalekohled. Více informací na plakátku ZDE:


Začátek akce: 4.5.2019 06:30


Otevření nových vyhlídkových tras a stezek

Město Krásná Lípa, Klub českých turistů Krásná Lípa a České Švýcarsko o. p. s. si vás dovolují pozvat na otevření nových vyhlídkových značených cest a stezek na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska – v pátek 3. a v sobotu 4. května 2019. Více informací najdete ZDE:https://www.krasnalipa.cz/aktuality.html?id=2484


Začátek akce: 3.5.2019 14:15


Výstava Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

V posledních letech se snažíme objevovat a představovat veřejnosti odkaz a význam rodiny Dittrich pro rozvoj Krásné Lípy. Výstava je dalším viditelným krokem. Vidět jsme jí mohli letos v březnu v Senátu Parlamentu ČR, kde byla připravena pod záštitou senátora Zbyňka Linharta. Shlédnout jí můžeme i v Krásné Lípě. Výstava bude probíhat v Domě Českého Švýcarska ve dnech 3. až 10. května, dále 18. 5., 19. 5., 25. 5. a 26. 5. 2019 vždy od 12:30 do 16:00 hodin.
Poděkování patří společnosti Omnium, z. s., která nejen připravila tuto výstavu, ale převzala i záchranu cenné hrobky rodiny Dittrich v našem městě.
Rodina Dittrich společně s rodinou Hielle patřila k nejvýznamnějším představitelům průmyslového rozvoje na Krásnolipsku v 19. století a následně v rámci celé Evropy. Plody celoživotní práce rodiny Dittrich zůstávají někde viditelné, někde naplněné novým využitím. Mnohé z nich chátrají jako němí svědkové zašlé slávy, mnohé zmizely už nenávratně. S nimi však zmizely i osudy příslušníků rodiny Dittrich, jejichž jména a velké činy jsou dnes téměř zapomenuty. Přestože jejich současníkům se zdály být věčné. Plakátek CS:  DE:

Začátek akce: 3.5.2019 12:30


Vernisáž výstavy Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

Vernisáž výstavy Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy proběhne v pátek 3. května v 11.00 v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Pozvánka ZDE:


Začátek akce: 3.5.2019 11:00


Stavění máje a pálení čarodějnic

Folklorní soubor Lužičan a Sbor dobrovolných hasičů Krásná Lípa vás v úterý 30. dubna 2019 zvou od 18:30 na náměstí pře Dům Českého Švýcarska na tradiční stavění máje. Následovat bude na hřišti za T-klubem pálení čarodějnic, kde nebude chybět občerstvení, které zajišťuje KČT Krásná Lípa. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 30.4.2019 18:30


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz