CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Irské balady – koncert Věry Kláskové

V pátek 2. srpna 2019 komorní prostředí kaple ve Vlčí Hoře rozezní hlas a kytara Věry kláskové, která zde vystoupí se svým koncertem Irské balady. Koncert začíná v 18.00 a vstupné je 40 Kč.

Věra Klásková od dětství účinkovala v řadě pěveckých sborů, absolvovala ZUŠ (klavír), konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze (zpěv) a filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (bohemistika). Několikrát se zúčastnila celostátního kola Porty s folkovou skupinou i jako sólistka. Během studií zpívala s oblibou jazz, šansony a muzikál, od roku 2000 se soustavně věnuje interpretaci tradicionálů z Britských ostrovů, především irských balad. Při zpěvu se doprovází na kytaru. Zúčastnila se českých festivalů inspirovaných keltskou kulturou (Skotské hry, Irská noc Český Krumlov, Keltský festival Teplice, Celtic Circle Budyně nad Ohří), vystupovala v České televizi, v Rádiu Vltava, ve vysílání Českého rozhlasu do zahraničí, v Country radiu a několikrát v Rádiu Proglas. V roce 2007 účinkovala na festivalu irské kultury Shamrock v Českých Budějovicích společně se skupinou Oró dublinského dudáka Martina Nolana. S nimi se poté dvakrát setkala na nočních produkcích v dublinském středisku Áras Chrónáin Ionad Cultúrtha. V roce 2011 vystoupila na festivalu Rose of Tralee v Irsku. Silnou zbraní Věry Kláskové je komorní kultivovaný projev, pěvecký výraz a citlivě respektovaná atmosféra textu písně, posílená dobrou znalostí jazyka – její druhou profesí je totiž překládání beletrie a duchovní literatury z angličtiny.

Nahrávky: písničky v ústeckém a plzeňském studiu Českého rozhlasu (skupina Jednoduše), spolupráce s Kapitánem Kidem (Dávno již, Schizokrajné lásky, Staré trampské písně).

Vlastní diskografie: Raduj se! (2001), Večery při svíčkách (2002), Pod irskou oblohou (2004), Andělé tě chrání (2009), Jaroslav Ježek/V+W s klavírním doprovodem M. Dvořáka (2009), Evropské koledy (2009), Pozdrav z Ameriky (2011), Vodou širou, širokou/Wide, Wide Waters (2016).

Hudební oblíbenci: cizozemsko – E. Fitzgeraldová, M. Nolan a irská hudba obecně, Queen, M. Knopfler, Dream Theater | tuzemsko – M. Kožená, M. Janková, Collegium 1704, Spirituál kvintet, K. Zich, K. Plíhal, Hradišťan, Čechomor, bratři Ebenové.


2.8.2019


Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz