CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

DÚKmobil navštíví Krásnou Lípu

DUKmobil-navstivi-Krasnou-Lipu-260524-letak.jpgV neděli 26. května 2024 od 9:00 do 15:00 bude před Domem Českého Švýcarska na Křinickém náměstí v Krásné Lípě občanům k dispozici DÚKmobil.

DÚKmobil je pojízdná informační kancelář Dopravy Ústeckého kraje, která navštěvuje města a obce po celém kraji a nahrazuje činnost dopravních informační kanceláří v místech, kde kanceláře nejsou. Je vybaven plnohodnotným odbavovacím systémem, který umožnuje bezhotovostní prodej papírových časových jízdenek DÚK a anonymních čipových karet DÚK, tzv. peněženky, se kterou při každém placení ušetříte 10 % z ceny jednotlivého jízdného. Tuto „peněženku“ si v DÚKmobilu můžete také dobít.

Pracovník DÚKmobilu vám podá informace o jízdních řádek, aktuálních výlukách či mimořádnostech, najde vám nejvýhodnější spojení a zodpoví vaše dotazy týkající se veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Můžete se na něj obrátit i se svými podněty.

Jedním z úkolů je seznamovat cestující s výhodami časového jízdného. Pokud dojíždíte pravidelně do školy či zaměstnání, vyplatí se vám časové jízdné (7denní, 30denní, 90denní, příp. roční). Úspora při každodenním dojíždění se při nákupu 90denní časové jízdenky pohybuje kolem 50 %, ušetříte tedy přibližně polovinu peněz.

V DÚKmobilu si také můžete nechat ověřit profil v mobilní aplikaci DÚKapka. Ověřený profil je potřeba pro nákup zlevněného časového jízdného (např. pro děti, studenty či seniory nad 65 let). V DÚKapce je pak možné nejen koupit si jednotlivé či časové jízdenky, ale i vyhledat spojení nebo zobrazit polohu spoje. K dispozici jsou i mapy a kontakt na dispečink DÚK. Velkou výhodou je možnost nákupu jízdních dokladů kdykoli a kdekoli (při připojeni na internet), tedy i z pohodlí vašeho domova.

Plánované zastávky DÚKmobilu a případné změny najdete na webu Ústeckého kraje ZDE:


26.5.2024


Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Oblačno

Teplota: 14°C
Zdánlivá teplota: 14,9°C
Vítr: bezvětří
Nárazy: 3,2 km/h
Směr větru: -
Srážky: 0,1 mm/d
Vlhkost: 92%
Tlak: 1023 hPa
UV Index: 1

Akce ve městě

Program kina

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rizika a nebezpečí

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Odkazy